O tej zbrodni mówili wszyscy. Wiemy, kto wcieli się w główne role w opowieści o tragicznych losach rodziny Beksińskich

Ostatnia rodzina obsada

Ostatnia rodzina obsada

Obsada „Ostatniej rodziny”, filmu o Beksińskich

Zdjęcia do filmu „Ostatnia rodzina” Jana Matuszyńskiego ruszyły jesienią 2015 r. Dokładnie rok później odbędzie się premiera obrazu. Filmowa opowieść o skomplikowanych losach rodziny Beksińskich wejdzie do kin 30 września.

Zobacz także: Ruszyły zdjęcia do filmu o rodzinie Beksińskich

Na ekranie w rolach głównych zobaczymy najlepszych polskich aktorów. W postać Zdzisława Beksińskiego, jednego z najbardziej znanych polskich malarzy XX wieku, wcielił się Andrzej Seweryn, jako jego syn Tomasz Beksiński wystąpi Dawid Ogrodnik, natomiast Aleksandra Konieczna zagra Zofię Beksińską. Postać marszanda Piotra Dmochowskiego przypadła Andrzejowi Chyrze.

Akcja filmu zawiązuje się w 1977 roku, gdy Tomasz Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, co sprawia, że ich kontakty pozostają bardzo intensywne. I gdy Zofia niepokoi się nadwrażliwością Tomasza, Zdzisław Beksiński poświęca się sztuce. Zewrze szyki z żoną w walce o syna dopiero po tym, gdy Tomek podejmuje pierwszą nieudaną próbę samobójczą.

I gdy już wszystko zdaje się układać w życiu rodziny Beksińskich, Zdzisław podpisuje umowę z marszandem Piotrem Dmochowskim, a jego syn rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, jego rodzinę dotknie seria bardzo dziwnych, a przy tym tragicznych wydarzeń. Jednym z nich było morderstwo Zdzisława Beksińskiego w 2005 roku tuż przed jego 76. urodzinami.

Zobaczcie w naszej galerii fotosy z filmu „Ostatnia rodzina”. Wybieracie się do kin?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×