Ile?! Film o Violetcie Villas kosztuje fortunę! „Każdy dzień zdjęciowy kosztuje miliony”. Synowa ujawniła takie szczegóły, że aż zaniemówiliśmy z wrażenia

Film o Violetcie Villas

Film o Violetcie Villas

Nowe szczegóły na temat filmu o Violetcie Villas. Synowa opowiedziała o pracy nad produkcją o legendarnej diwie.

Violetta Villas to jedna z legend światowej estrady. Występowała na deskach słynnej paryskiej Olympii, przez trzy sezony była gwiazdą rewii w Las Vegas, śpiewała u boku największych sław, takich jak Franka Sinatra i Barbra Streisand. Jej życie jednak nie było bajką, a los nie oszczędził artystki zwłaszcza w ostatnich latach jej życia. Gwiazda zmarła w 2011 roku w skandalicznych warunkach w swoim domu w Lewinie Kłodzkim, otoczona ukochanymi zwierzętami.

Życie artystki, które przypominało hollywoodzki sen, tylko bez happy endu, aż się prosiło o sfilmowanie. O planach ekranizacji losów jednej z najbardziej cenionych polskich artystek mówiło się już w 2015 roku, kiedy to ujawniono pierwsze szczegóły produkcji, za którą miała odpowiadać TVP. Prace nad scenariuszem zaczęły się już w 2016 r., ale obraz wciąż nie powstał. Do współpracy udało się jej namówić dwie ważne osoby: syna Violetty – Krzysztofa Gospodarka i jego żonę – Małgorzatę Gospodarek.

Okazuje się, że pozostała jedna przeszkoda, żeby fani mogli cieszyć się fabułą o życiu idolki. O wszystkim poinformował Fakt.

Film o życiu Violetty Villas – nowe fakty

Już od kilku lat trwają prace nad filmem o Violetcie Villas. Fakt właśnie doniósł, że są szanse, że zdjęcia ruszą już w tym roku. Małgorzata Gospodarek zdradziła tabloidowi, na jakim etapie są prace.

Musiałyśmy znaleźć nowego producenta. A to niełatwa sprawa w tych czasach, zwłaszcza że ten film jest drogi. Tu są potrzebne naprawdę duże pieniądze. Na pewno nie wystarczy kilka milionów, bo zdjęcia muszą powstawać też w Las Vegas, gdzie trzeba nakręcić plenery. Tam nie jest tanio, a każdy dzień zdjęciowy to miliony. Nie będziemy przecież kręcić plenerów na pustyni Błędowskiej, bo to wyszłoby niepoważnie — zdradziła Faktowi Małgorzata Gospodarek, która razem z reżyserką Karoliną Bielawską pisała scenariusz.

I dodała:

Naniosłyśmy już poprawki i złożyłyśmy scenariusz. Czekamy na odpowiedź od nowego producenta, którym jest Lava Films. Właściciel Mariusz Włodarski ma cierpliwość i chce pokazać tę historię jak najlepiej. Ma do tego serce i bardzo dobrze nam się współpracuje. Mam nadzieję, że zdjęcia ruszą w tym roku.

Wiadomo już, że główną rolę w filmie Violetta i dzięcioł zagra Sandra Drzymalska. Synowa artystki i reżyserka filmu planują złożyć papiery do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej o dofinansowanie. Uważają, że jedynie odpowiednia kwota gwarantuje, że produkcja będzie miała odpowiedni dla takiej wielkiej gwiazdy jak Villas rozmach.

Nie chcemy zakłamywać historii Violetty, staramy się dopasować do wizji producenta, ale wszystko musi się zgadzać. Poproszono nas, by w nowej wersji scenariusza bardziej uwypuklić, postać syna, czyli mojego męża, który najlepiej pewną historię zna. Skupiamy się na latach 60. Karolinie zależy, by pokazać tamten czas i mechanizm robienia przez Violettę kariery. Chcemy zakończyć opowieść na latach jej świetności – wyznała Faktowi Gospodarek.

Czekacie na film o życiu Violetty Villas?


Violetta Villas

Violetta Villas

Opiekunka Violetty Villas skazana za znęcanie się nad gwiazdą

Opiekunka Violetty Villas skazana za znęcanie się nad gwiazdą

Violetta Villas na scenie, 2000 rok

Violetta Villas na scenie, 2000 rok

Komentarze

 • Gość pisze:

  Gwiazdą w USA była krótko i to jest fakt. Mitem jest, ze wracala do umierającej matki. Jej matka w tym czasie byla jeszcze w calkiem dobrej formie, wspominal o tym pan Gospodarek. Z UsA Ją wywalili. Na temat charakteru, ksprysow tej pani krązą legendy. Za Oceanem nie ma sentymentow, albo sie dostosoeujesz, albo wypad!

 • Gość pisze:

  Kochałam, uwielbiałam, zawsze oglądałam z zapartym tchem.Fakt , pojawiły się problemy i natury finansowej i zdrowotnej , potrzebowała wsparcia i oparcia , zainteresowania i opieki a miała przy sobie opiekunkę- tyrana i nie dziwi mnie , że całkowicie straciła kontrolę nad sytuacją. A kiedy było już kiepsko , to jeszcze niektórzy domagali się wywiadów , zasługuje, żeby opowiedzieć historię Jej życia, niech spoczywa w pokoju ❤

 • Gość pisze:

  Uwielbiałam, podziwiałam, zawsze oglądałam z zapartym tchem , nigdy nie miałam dość….fakt pojawiły się problemy i finansowe i zdrowotne ale nikt się tym nie zainteresował, nie wsparł, nie pomógł , nie otoczył opieką, zabiegano o wywiady z chorą już kobietą. A to się nie stało z dnia na dzień, ból, koszmar i beznadziejność trwały latami …zasługuje na opowiedzenie Jej historii …niech spoczywa w pokoju ❤

 • Joel. pisze:

  Nakręcono wiele filmów o życiu wielkich gwiazd kina i estrady nie zawsze biografie były udane ale Violetta Villas zasługuje na to aby pamiętano o niej bez względu na to czy coś zostanie pominięte czy nie zresztą fanów interesuje wspomnienie o samej artystce drodze do kariery jak również jej repertuar .Ogólnie znamy historię życia artystki a także ostatnie lata jej życia .Nie były one usłane rozami to wiemy ale możemy winic rodzinę opiekunkę problem w tym że środowisko artystyczne nie chciało jej pomóc przyjaciele a można była gdzie był Związek Artystów Scen Polskich gdzie było Ministerstwo Kultury gdzie były władze czy tylko Dąbrowska czy Piłsudski zaslugiwali na domu od państwa i opiekę .Ta znakomita artystka zasługiwała na najlepszą opiekę państwa o tym poprostu zapomnieliśmy i to jest wielki wstyd nie tylko dla wladz ale i narodu .

 • Anna Maria pisze:

  „Poproszono nas, by w nowej wersji scenariusza bardziej uwypuklić, postać syna, czyli mojego męża, który najlepiej pewną historię zna.”

  Poproszono… Kto? Czyli pan Gospodarek w ten sposob zrekompensuje sobie lata zaniedbania przez matke.

 • Gość pisze:

  Byłam jej sąsiadka w Magdalence , ta kobieta była chora na głowę już w latach 80 tych. Taki syf jaki tam panował to nie do uwierzenia! Pani Violetta jak wychodziła na oficjalne wyjścia zakładała na głowę to zfilcowane coś co przywiozła z USA , normalnie na codzień nosiła czapeczkę lub chustkę na swoich włosach. Ona zatrzymała się mentalnie na czasach spędzonych w USA . W dzisiejszych czasach przyjechaliby z animalsiw i zabrali te zaniedbane wyjące śmierdzące psy . Tam był jeden wielki syf i smród

 • Gość pisze:

  Kto gra corke Kowalczyka? Czy została pominièta žeby nic nie wybuchlo

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×