Powstaje kolejny film o księżnej Dianie. Główną rolę zagra gwiazda Hollywood. Brytyjczycy nie są zachwyceni

Księżna Diana

Księżna Diana

Powstaje kolejny biograficzny film o księżnej Dianie. W rolę królowej serc ma się wcielić jedna z gwiazd Hollywood. Brytyjczycy nie są zadowoleni z tego wyboru. Reżyser jednak przedstawił mocne argumenty. 

Życie księżnej Diany, to zdecydowanie dobry materiał na film. Członkini rodziny królewskiej była pierwszą żoną księcia Karola oraz matką dwóch jego synów: Williama i Harry’ego. Popularność zyskała w 1980 roku gdy była wymieniana przez media, jako potencjalna kandydatka na żonę dla przyszłego króla Wielkiej Brytanii. Kolorowa prasa wtedy się nie myliła, bo już rok później Diana i Karol powiedzieli sakramentalne tak. Ich ślub stał się jednym z największych medialnych wydarzeń w historii.

Niestety, chociaż wydarzenie zyskało miano bajkowego, to już na pewno życie młodych małżonków do takiego nie należało. Dziewięć lat po pięknej ceremonii zakochani ogłosili, że są w separacji. Rozwód orzeczono cztery lata później. Przez całe małżeństwo Dianie i Karolowi towarzyszyło ogromne zainteresowanie mediów, które niestety doprowadziło do wielkiej tragedii. Księżna w 1997 roku zginęła tragicznie w wypadku samochodowym. Uciekając przed paparazzi, zginęła w Paryżu razem ze swoim towarzyszem Dodi Al-Fayedem.

Do dzisiaj pozostaje ona jednym z najbardziej lubianych członków rodziny królewskiej. Zasłynęła przede wszystkim swoją działalnością charytatywną i dobroczynną. Ze względu na swoje ponadczasowe wyczucie mody została okrzyknięta również ikoną stylu.

Film biograficzny o Dianie: kto zagra główną rolę ?

O księżnej Dianie powstało już kilka filmów biograficznych. Za najnowszą produkcję zabrał się reżyser Pablo Larrain, który ma już na swoim koncie biografię Jackie Onassis Kennedy, w której rolę wcieliła się Natalie Portman. Zdjęcia do filmu Spencer mają ruszyć w 2021 roku. Akcja ma się skupić na trzech dniach, które księżna razem z rodziną spędziła podczas Bożego Narodzenia w Norfolk.

Wszyscy znamy jej los, wiemy co się z nią stało i nie musimy się w to zagłębiać. Pozostaniemy w tej bardziej intymnej przestrzeni, w której mogłaby wyrazić, dokąd chce iść i kim chce być – powiedział Pablo Larrain.

W główną rolę księżnej Diany ma się wcielić znana z sagi Zmierzch Kristen Stewart. Wybór tej gwiazdy nie podoba się jednak Brytyjczykom. Rodacy księżnej zdecydowanie chętniej widzieliby w tej roli aktorkę brytyjskiego pochodzenia. Reżyser jednak ma bardzo mocne argumenty i swój wybór podtrzymuje.

Kristen jest obecnie jedną z największych aktorek. Może zagrać wiele rzeczy, może być bardzo tajemnicza i delikatna, a jednocześnie bardzo silna i tego właśnie potrzebujemy. Połączenie tych elementów sprawiło, że pomyślałem o niej. Sposób, w jaki zareagowała na scenariusz i sposób, w jaki podchodzi do postaci, jest bardzo piękny – wyznał Larrain w rozmowie z „Deadline”.

Aktorka szerszej publiczności dała się poznać rolą Belli w sadze Zmierzch. Mogliśmy zobaczyć ją również w takich hitach jak Królewna Śnieżka i Łowca, czy Azyl.

Waszym zdaniem Kristen sprawdzi się w roli Diany Spencer?

 

 


Kristen Stewart - amfAR 2018

Kristen Stewart - amfAR 2018

Sukienka: Chanel. Kristen Stewart na premierze filmu

Sukienka: Chanel. Kristen Stewart na premierze filmu "Personal Shopper", festiwal w Cannes 2016 (fot. ONS)

Kristen Stewart zdjęła buty na czerwonym dywanie w Cannes przed premierą filmu Blackkklansman

Kristen Stewart zdjęła buty na czerwonym dywanie w Cannes przed premierą filmu Blackkklansman

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×