NewsyFIFA podjęła decyzję w sprawie skandalicznego zachowania podczas meczu Polska - Albania. Wymierzono potężną karę

FIFA podjęła decyzję w sprawie skandalicznego zachowania podczas meczu Polska - Albania. Wymierzono potężną karę

Mecz Polska - Albania, fot. laczynaspilka
Zuza Maciejewska
22.10.2021 23:40

Piłkarze polskiej reprezentacji od kilku miesięcy trenują pod okiem Paulo Sousy. Chociaż nie udało im się wywalczyć awansu i wyjść z fazy grupowej podczas Euro 2020, aktualnie próbują zdobyć awans do Mistrzostw Świata, które za dwa lata odbędą się w Katarze. Na boiskach dają z siebie wszystko.

Niedawno biało-czerwoni zmierzyli się z zawodnikami z Albanii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych 1:0. To zasługa gola, którego w 77. minucie zdobył Karol Świderski.

Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Bramka bardzo nie ucieszyła pseudokibiców rywali Polaków, którzy postanowili wyładować swoją frustrację. Doszło do tego, że w pewnym momencie zaczęli rzucać w zawodników butelkami.

Robert Lewandowski, który jest kapitanem naszej reprezentacji, próbował ostudzić emocje. Jego prośby na nic się jednak nie zdały. Sytuacja była groźna do tego stopnia, że podjęto decyzję o przerwaniu meczu. Na trybuny wkroczyła policja, która próbowała uspokoić oglądających. Po kilkunastu minutach zawodnicy wrócili na boisko.

Do końca spotkania nie padła jednak żadna inna bramka. Polacy zapisali na swoim koncie trzy punkty.

FIFA podjęła decyzję w sprawie meczu Polska - Albania. Posypały się kary

FIFA postanowiła zareagować na zachowanie kibiców podczas meczu Polska - Albania. Jak podaje Sport.pl, organizacja przekazała, że potępia takie zachowania. Dlatego postanowiła ukarać albańską federację grzywną finansową, która wynosi 150 tys. franków szwajcarskich. Dodatkowo oznajmiła, że jeden z meczów w Tiranie w ramach eliminacji Mistrzostw Świata odbędzie się bez udziału publiczności:

AFF wyraża ubolewanie z powodu tej decyzji i podejmie wszelkie niezbędne kroki, aby takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości i nie zaszkodziły naszej reprezentacji w jej międzynarodowych występach.

Nie tylko FIFA  skomentowała skandaliczne zachowanie podczas meczu Polska - Albania. Głos w tej sprawie zabrał też Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN. Na łamach Faktu zdradził, że biało-czerwoni od początku mieli do czynienia z bardzo nieprzyjemną atmosferą:

Od początku było bardzo nieprzyjemnie. Atmosfera gęstniała z każdą minutą. Już w trakcie polskiego hymnu zostaliśmy wygwizdani, a potem zaczęło się rzucanie różnymi przedmiotami, przede wszystkim butelkami w Wojtka Szczęsnego, Piotrka Zielińskiego, czy szczególnie Karola Świderskiego, na którego spadł grad butelek, kiedy cieszył się po strzelonym golu. I to nie była jedna, dwie, trzy, ale ze dwieście.