Nie żyje gwiazda „Kogla-Mogla”. O śmierci poinformowali przyjaciele z teatru

Ferdynand Matysiak nie żyje

Ferdynand Matysiak nie żyje

Nie żyje gwiazda filmu Kogel-Mogel. Aktor, który zagrał w kultowej produkcji, odszedł w wieku 90 lat. O jego śmierci poinformował fanów Teatr Polski we Wrocławiu.

Media właśnie obiegły bardzo smutne wieści. Nie żyje aktor Ferdynand Matysik znany między innymi ze swojej roli w filmie Kogel-Mogel. Wcielał się tam w postać ojca Pawła Zawady, czyli filmowego męża Kasi. Informację o jego śmierci przekazał Teatr Polski we Wrocławiu. Aktor współpracował z placówką w latach 1964-2007.

Z ogromnym żalem żegnamy Ferdynanda Matysika – wybitnego aktora filmowego i teatralnego, członka zespołu artystycznego Teatru Polskiego we Wrocławiu w latach 1964–2007.
Pogrzeb Pana Ferdynanda odbędzie się w piątek 14 maja 2021 o godzinie 13:00 w kościele św. Wawrzyńca we Wrocławiu przy ul. Odona Bujwida 51.
Na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Rodzinie i Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia – Dyrekcja i Zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu

😢 Z ogromnym żalem żegnamy Ferdynanda Matysika – wybitnego aktora filmowego i teatralnego, członka zespołu artystycznego…

Posted by Teatr Polski we Wrocławiu on Wednesday, May 12, 2021

Pogrzeb wybitnego aktora odbędzie się w piątek 14 maja o godzinie 13:00 w kościele św. Wawrzyńca we Wrocławiu. Wiadomo, że aktor do swojej pracy podchodził z wielkim profesjonalizmem i zaangażowaniem.

Starałem się uczyć tekstu. Codziennie czytałem całą rolę. Po kilku dniach znałem ją na pamięć i irytowałem się, kiedy moi partnerzy zapominali, co powiedzieć – wyznał w jednym z wywiadów.

Jedną ze swoich ostatnich ról zagrał w serialu Świat Według Kiepskich, gdzie od lat wcielał się w różne epizodyczne postacie.

Kim był Ferdynand Matysiak?

Ferdynand Matysiak urodził się 21 kwietnia 1931 roku. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Swoją karierę sceniczną zaczynał w Teatrze Wybrzeże. Od 1964 roku współpracował z Teatrem Polski we Wrocławiu, gdzie wcielił się w ponad 100 ról. Był dwukrotnie nagradzany na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu. Na swoim koncie miał też wiele państwowych odznaczeń: Srebrny Krzyż Zasługi i Odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Aktor w 2007 roku pożegnał się z Teatrem Polskim we Wrocławiu i tym samym już nigdy nie wrócił na deski. Od tamtej pory grywał jedynie role w serialach i filmach, a także brał udział w spektaklach Telewizji Polskiej. Widzowie najbardziej zapamiętali go z roli ojca Pawła Zawady z kultowego filmu Kogel- Mogel. Na swoim koncie miał także kilka epizodycznych występów w serialu Świat Według Kiepskich i to właśnie w sitcomie zagrał swoją ostatnią rolę.


Ferdynand Matysiak nie żyje - kadr z filmu Kogel-Mogel

Ferdynand Matysiak nie żyje - kadr z filmu Kogel-Mogel

Ferdynand Matysiak nie żyje

Ferdynand Matysiak nie żyje

Ferdynand Matysiak nie żyje

Ferdynand Matysiak nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×