Szukaj

Polsat uczcił pamięć Ewy Żarskiej. Pokazano, nad czym pracowała przed śmiercią

Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska nie bała się trudnych tematów. Zawsze starała się szukać prawdy i tak też było w ostatnim reportażu, nad którym pracowała. Telewizja Polsat uczciła jej pamięć 26 kwietnia w programie Państwo w Państwie.

Ewa Żarska od lat związana była z telewizją. W 2001 roku została korespondentką Telewizji Polsat z województwa łódzkiego. W 2013 zaczęła relacjonować dla Polsatu News prosto z Londynu. Po powrocie z Wielkiej Brytanii pracowała w centrali stacji w Warszawie, a potem w łódzkim oddziale. Widzowie jednak najlepiej zapamiętali ją jako reporterkę programu Państwo w państwie.

Ewa Żarska: ostatni reportaż

Ewa Żarska nie bała się trudnych tematów – wręcz przeciwnie, dociekała prawdy tam, gdzie inni tracili już nadzieję. Stawała w obronie słabszych i pokrzywdzonych. Nie było dla niej spraw niewygodnych. Niejednokrotnie dzięki jej wnikliwym reportażom policja wznawiała śledztwa, które dawno już odłożyła na półkę z aktami.

We wspomnieniach kolegów po fachu, jak mantra pojawiają się słowa: profesjonalizm, nieustępliwość i ogromna wrażliwość. Pragnąc uhonorować jej pamięć, Telewizja Polsat wyemitowała ostatni reportaż, nad którym Ewa pracowała tuż przed śmiercią. Materiał wyemitowano 26 kwietnia w programie Państwo w państwie.

Ostatni reportaż Ewy Żarskiej dotyczył nielegalnego składowiska chemikaliów w miejscowości Szołajdy. Wysypisko znajduje się na prywatnej posesji, z której właścicielem nie ma żadnego kontaktu. Większość ze składowanych tam pojemników jest uszkodzona, a szkodliwe substancje przenikają do gleby i powietrza, co zagraża mieszkańcom okolicznych gospodarstw rolnych. Ewa podczas realizowania materiału rozmawiała z przedstawicielami władz, urzędów oraz mieszkańcami wsi. Niestety ci ostatni pozostali sami ze swoim problemem.

Zapraszamy o 19:30.

Opublikowany przez Państwo w Państwie Niedziela, 26 kwietnia 2020

Sprawa bardzo zbulwersowała gości, którzy zostali zaproszeni do studia programu. Wśród nich była jedna z mieszkanek miejscowości Szołajdy, pani Beata Palpuchowska, która tak wspominała współpracę z Ewą Żarską:

Bardzo mile ją wspominam. Dwa tygodnie temu żeśmy się widziały, nagrywając program odnośnie tych niebezpiecznych chemikaliów. Była to bardzo sympatyczna i bardzo miła osoba. Nawet trudno mi się wypowiadać.

Kobieta wyznała również, że Ewa była osobą, która wywarła na nie ogromne wrażenie i zostanie w je pamięci „na całe życie”.

Mieszkańcy wsi, z którymi rozmawiała podczas kręcenia reportażu, zwierzyli jej się ze swoich obaw i problemów. Podczas emisji programu próbowano znaleźć rozwiązanie trudnej dla nich sytuacji. Dzięki interwencji dziennikarki sprawa została nagłośniona szerszym mediom.

Przypomnijmy, że Ewa Żarska zmarła nagle w nocy z 16 na 17 kwietnia. Dziennikarka w chwili śmierci znajdowała się w swoim mieszkaniu w Łodzi. Okoliczności tego zdarzenia bada łódzka prokuratura.


Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska nie żyje

Ewa Żarska nie żyje

[bc_random_banner category=default]

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×