Kim była Ewa Żarska? Dziennikarkę Polsatu żegnają gwiazdy – przyjaciele z pracy

Ewa Żarska nie żyje

Ewa Żarska nie żyje

Ewa Żarska nie żyje. Kim była dziennikarka Polsat News? Kiedy i gdzie zaczynała pracę? O czym napisała książkę? Przypominamy jej największe sukcesy zawodowe.

Kim była Ewa Żarska?

Ewa Żarska pochodziła z Piotrkowa Trybunalskiego. Na początku swojej drogi dziennikarskiej pracowała w lokalnej prasie, a potem m.in. Radiu Łódź. Od 2013 roku była korespondentką Polsatu w Londynie. Po powrocie z Wielkiej Brytanii pracowała w centrali stacji w Warszawie, a potem w łódzkim oddziale Polsatu.

W 2017 roku Ewa Żarska otrzymała nagrodę w konkursie „MediaTory” w kategorii „ReformaTOR” za reportaż Mała prosiła, by jej nie zabijać. Materiał dotyczył półrocznego śledztwa dziennikarki, która pracowała nad zdemaskowaniem podejrzanego o pedofilię Krzysztofa P. „Piotra”. Po ustaleniach dziennikarki na wniosek Prokuratora Generalnego wznowiono śledztwo w tej sprawie.

Ten reportaż przyniósł dziennikarce nominację do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze oraz w konkursie im. Andrzeja Wojciechowskiego. Kolejnym głośnym reportażem Ewy Żarskiej był materiał Czekałem na was, który wskazywał na nieprawidłowości w poszukiwaniach 20-letniej Kai. Napisała również książkę Łowca. Sprawa Trynkiewicza.

Dla Ewy Żarskiej Trynkiewicz był  paskudnym wspomnieniem z dzieciństwa. Kiedy w Piotrkowie polował na swoje ofiary, ona bawiła się na sąsiednich podwórkach. W swojej książce próbowała znaleźć odpowiedzi na pytania: Jak się rodzi morderca? Jak wybiera ofiary? Jak poluje? Dlaczego tak długo pozostaje niezauważony?

Wszyscy znaliśmy Ewę jako przebojową, a często bezkompromisową dziennikarkę, która wejdzie z kamerą tam, gdzie inni nie chcą wejść. Która nie odpuszcza. Kreatywną, szukającą nowych aktywności. Ja widziałem też w niej niezwykle wrażliwą osobę – wspominał Ewę Żarską dyrektor programowy Polskiego Radia Łódź Marcin Wąsiewicz.

Ewa Żarska nie żyje. Gwiazdy żegnają dziennikarkę Polsatu

Dziennikarkę pożegnała jej redakcyjna koleżanka – Joanna Górska i dziennikarze Polsat News. Wszystko zawarli w kilku wymownych słowach:

Ewcia
Brak słów.
Serce pęka.
Do zobaczenia.

Swoje pożegnanie zamieściła także Dorota Gawryluk

Bardzo boli nas ta śmierć. Odeszła wybitna dziennikarka ale przede wszystkim wspaniała koleżanka. Prosimy o modlitwę, dobre myśli i uszanowanie prywatności. – napisała na Tweeterze.

Dołączamy się do tych pożegnań i składamy kondolencje rodzinie.


Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska

Ewa Żarska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×