Ewa Wawrzoń nie żyje. Zmarła gwiazda największych seriali. Grała w „Plebanii” i „Na dobre i na złe”

Ewa Wawrzoń nie żyje

Ewa Wawrzoń nie żyje

Ewa Wawrzoń nie żyje. Zmarła gwiazda seriali Plebania, Na dobre i na złe i Samego życia. Smutne wieści potwierdził Związek Artystów Scen Polskich. Miała 83 lata.

W wieku 83 lat zmarła wybitna aktorka Ewa Wawrzoń. Była wdową po aktorze, reżyserze i dyrektorze teatru Januszu Bukowskim.

Była prześliczną dziewczyną, grała już wielkie role, a ja właściwie dopiero czekałem na swój lepszy czas. Byłem nią zauroczony, lecz nawet nie pomyślałem, że mógłbym starać się o jej względy – w jednym z wywiadów wspominał Bukowski początki znajomości z żoną.

Poznali się w Teatrze Powszechnym, gdy jego dyrektorem był Adam Hanuszkiewicz. Mąż aktorki zmarł w 2005 roku. Pojechał wtedy do Pragi, żeby reprezentować Związek Zawodowy Aktorów Polskich, którego był współzałożycielem i prezesem. Niestety już nie wrócił. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Ostatnią rolą Wawrzoń pozostaje postać Wnukowej w serialu Plebania. Aktorka pojawiła się w 19 odcinkach. Po raz ostatni na telewizyjnym ekranie oglądaliśmy ją w 2009 roku.

W środę 14 kwietnia media obiegły wieści, że popularna aktorka nie żyje.

Ewa Wawrzoń nie żyje

Wiadomości o śmierci Ewy Wawrzoń przekazano na profilu Związku Artystów Scen Polskich.

Dotarła do nas smutna wiadomość o odejściu Ewy Wawrzoń, wspaniałej aktorki teatralnej i filmowej, Członkini ZASP. Artystka związana była m.in z teatrami w Krakowie i Warszawie.
Spoczywaj w pokoju [*]

Dotarła do nas smutna wiadomość o odejściu Ewy Wawrzoń, wspaniałej aktorki teatralnej i filmowej, Członkini ZASP. Artystka związana była m.in z teatrami w Krakowie i Warszawie. Spoczywaj w pokoju [*]

Posted by Związek Artystów Scen Polskich on Wednesday, April 14, 2021

Zmarłą aktorkę pod postem wspominali fani jej talentu. Kilka słów napisał także Jacek Kałucki:

(…) Ewa była wspaniałą kobietą z dużą klasą! Nie będę pisał, że znakomitą aktorką bo byłby to truizm. Miała swoje zdanie, które zawsze potrafiła uargumentować. Rzeczywiście, chwilami bezkompromisowa, ale Jej rady i uwagi zawsze były szczere i pomocne (…) – pisał w obszernym poście.

EWA WAWRZOŃKiedy przyszła wraz z mężem – Januszem Bukowskim do teatru Nowego w którym już pracowałem, powiem szczerze…

Posted by Jacek Kałucki on Wednesday, April 14, 2021

Świat filmu poniósł kolejną ogromną stratę.

Nie podano do publicznej wiadomości przyczyn śmierci Ewy Warzoń.

Kim była Ewa Wawrzoń?

Ewa Wawrzoń urodziła się 11 maja 1937 roku w Krakowie. Ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w 1958 roku. Po szkole związała się ze Starym Teatrem w Krakowie. Była także aktorką scen stołecznych: Teatru Powszechnego i Teatru Narodowego.

Przez wiele lat była żoną aktora Janusza Bukowskiego, z którym miała syna Michała.

Ewa Wawrzoń zagrała w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych, m.in. Dwa żebra Adama, Echo, Ostatni strzał, Tato, 07 zgłoś się, W labiryncie, Janosik. W serialu Samo życie przez cztery lata grała Stefanię, dawną niespełnioną miłość pana Lucjana. W Na dobre i na złe przez siedem lat wcielała się w matkę Sawickiego. Udzieliła także swojego głosu w animacjach: Lucky Lucke, Muminki czy Ali Baba.


Ewa Wawrzoń nie żyje

Ewa Wawrzoń nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×