Gwiazda „Na wspólnej” nie żyje. Zmarła 44-letnia aktorka

Na Wspólnej

Na Wspólnej

Ewa Greś nie żyje. Zmarła aktorka teatralna i filmowa, znana m.in. z serialu Na wspólnej. Miała tylko 44 lata.

Ewa Greś była aktorką, która związała życie przede wszystkim z teatrem. Skończyła Studium Aktorskie przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, a także Wydział Malarstwa i Grafiki na ASP w Gdańsku. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała w Olsztynie, potem Rzeszowie, a od 2007 roku grała w Teatrze Żydowskim w Warszawie.

Stworzyła wiele ponadczasowych kreacji aktorskich, wśród których warto wspomnieć m.in. Kasię w Poskromieniu złośnicy, Hankę w Moralności pani Dulskiej oraz Klarę w Ślubach Panieńskich.

Ewa występowała nie tylko na deskach teatru, ale także na małym ekranie. Grała m.in. w serialu Na wspólnej, gdzie wcielała się w pielęgniarkę, a także w filmie Raport. Po raz ostatni w telewizji pokazała się w 2018 roku, gdy wystąpiła w spektaklu Matki. 

Ewa Greś nie żyje. Zmarła wybitna aktorka filmowa i teatralna

Niestety w piątek dotarły do mediów smutne wiadomości. Ewa Greś nie żyje. Zmarła 10 lutego. Miała 44 lata. Przyczyna śmierci nie została ujawniona. Informację o śmierci aktorki przekazał m.in. Chochlik kulturalny, który umieścił pełen emocji post. Oprócz zdjęcia pojawiło się piękne wspomnienie:

Kilka miesięcy temu składając jej życzenia urodzinowe, napisałem, że to kobieta, w której oczach kryje się tajemnica. Że tęsknię za jej Sophie Tucker z niezwykłego spektaklu „One same”. Zdarzało nam sie długo rozmawiać. O życiu, o teatrze. Nawet gdy pojawiała się na scenie nieco rzadziej, podsyłała mi informacje o ciekawych wydarzeniach, o tekstach, które powinienem przeczytać. Mówiła zawsze: Panie Chochliku… Cieszyła się, mając wokół siebie ludzi. Miała dopiero czterdzieści cztery lata… Tak bardzo mi przykro, że nigdy więcej nie zobaczę jej już w teatrze. Wiem, że to zabrzmi melodramatycznie, ale wierzę, że ona jest gdzieś tutaj obok nas, za taflą szkła. Nie potrafimy jej zobaczyć, ale ona jest…

Serce mi krwawi. Nie żyje artystka Teatru Żydowskiego – Ewa Greś. Aktorka z pięknym piachem w głosie, wielką…

Opublikowany przez Chochlik kulturalny Czwartek, 13 lutego 2020

Aktorkę pożegnał też Teatr Żydowski, z którym współpracowała w ostatnich latach.

Ewo, dziękujemy Ci za piękne role, będzie nam Ciebie brakowało.

10 lutego 2020 roku odeszła nasza Koleżanka Ewa Greś, aktorka Teatru Żydowskiego.Ewo, dziękujemy Ci za piękne role, będzie nam Ciebie brakowało.Dyrekcja i zespół Teatru Żydowskiego

Opublikowany przez Teatr Żydowski Czwartek, 13 lutego 2020

Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Zobacz także: Nie żyje gwiazda polskiego „The Voice Senior”. Widzowie i producenci pogrążeni w żałobie


Ewa Greś nie żyje. Na zdjęciu z aktorami Teatru Żydowskiego

Ewa Greś nie żyje. Na zdjęciu z aktorami Teatru Żydowskiego

Ewa Greś nie żyje

Ewa Greś nie żyje

Ewa Greś nie zyje

Ewa Greś nie zyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×