Ewa Chodakowska dostała od męża pół roku na zmianę decyzji ws. macierzyństwa. Padły twarde warunki

Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska nie ukrywa, że nie chce mieć dzieci. W Mieście Kobiet opowiedziała o tym, jak zareagował jej ukochany, gdy podzieliła się z nimi tymi informacjami.

Ewa Chodakowska od wielu lat działa w branży fitness. Motywuje internautki do ruszenia się z kanapy i zadbania o swoją sylwetkę. Zdobyła sporo fanów, którzy z zainteresowaniem śledzą jej poczynania. Jakiś czas temu podzieliła się z nimi szczerym wyznaniem. Powiedziała, że nie planuje mieć dzieci. Potem udzieliła wywiadu, w którym poinformowała, dlaczego dopiero teraz zabrała głos na ten temat:

Kiedyś mówiłam, że odkładam macierzyństwo na później, bo bałam się powiedzieć prawdę wprost. A ona jest taka, że już dawno z mężem zdecydowaliśmy, jak chcemy żyć. Nie opowiadałam o tym publicznie, bo bałam się niezrozumienia, wykluczenia, epitetów, ocen, może nawet i linczu. Dziś już się nie boję i czuję się gotowa powiedzieć na głos: mogę mieć dzieci, ale nie planuję macierzyństwa. Nie oceniaj mnie! To świadoma decyzja.

Ewa Chodakowska w Mieście Kobiet o reakcji męża na rezygnację z macierzyństwa

Chodakowska gościła w niedzielnym wydaniu programu TVN Style Miasto Kobiet. Zdradziła, że gdy ogłosiła, że nie zostanie mamą, zaczęła dostawać mnóstwo przykrych wiadomości:

Były takie sytuacje, kiedy czytałam, że moje życie jest nic niewarte. W momencie, kiedy nie jestem matką, nie decyduję się na macierzyństwo, to nie noszę w sobie tej wartości.

Ewa Chodakowska ujawniła też, jak jej ukochany Lefteris Kavoukis zareagował na wieść o tym, że nie chce mieć dzieci. Powiedziała, że pierwszy raz publicznie o tym opowiada:

Nie dzieliłam się jeszcze tą informacją z moimi odbiorcami. Kiedy mieszkałam ze swoim mężem, wiedziałam, jakie kroki będą następować po sobie. Wiedziałam, że szykują się zaręczyny, że będziemy najpewniej razem, ale nie chciałam trzymać swojego męża w niepewności, nie chciałam absolutnie w najmniejszym stopniu go oszukiwać.

Ewa Chodakowska i Lefteris Kavoukis – historia miłości (fot. Instagram)

Trenerka  dodała, że jeszcze przed ślubem odbyła szczerą rozmowę z ukochanym i poinformowała go o swoich planach. Ten dał jej pół roku na to, by dobrze przemyślała swoją decyzję:

Wspominał, że w przyszłości chciałby założyć rodzinę i któregoś wieczoru usiadłam z nim i przedstawiłam mu swój plan na życie i swój pomysł na życie. Zadeklarowałam, że nie planuje macierzyństwa. Dał mi jasno do zrozumienia, żebym przemyślała ten temat. Daje mi pół roku na to, żeby się zdecydować, określić na 100 proc. i wtedy on podejmie decyzję.

Gdy ponownie doszło do rozmowy, okazało się, że Lefteris Kavoukis także nie myślał o tym, by zostać ojcem:

Po pół roku wrócił do mnie z tym tematem. Powiedziałam mu, że w tej kwestii nic się nie zmieniło, więc jeżeli chcesz się rozstać, to rozstańmy się lepiej teraz. Nie róbmy z tego dużo większej dramy, ślub, rozwód. Mój wtedy jeszcze chłopak powiedział, może cię zaskoczę, ale też nie chce mieć dzieci w przeszłości. Musiał mieć tylko pewność na 100 proc., że w przyszłości zmienię zdanie, żeby nie było tej krzywdy, żeby było jasne, podane na dłoni, żeby ten aspekt został przegadany z każdej strony i to było takie bardzo wyzwalające i dla mnie i dla niego.

Ewa Chodakowska podkreśliła, że dzięki tej szczerej rozmowie ona i jej ukochany widzieli, jak będzie wyglądać ich przyszłość.

Do całej sprawy odniosła się Aleksandra Kwaśniewska w długim poście na Instagramie – więcej o tym piszemy tutaj.


Ewa Chodakowska w Mieście Kobiet

Ewa Chodakowska w Mieście Kobiet

Ewa Chodakowska całuje się z Lefterisem

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×