Ewa Błaszczyk po latach ujawniła ostatnie słowa córki przed jej zapadnięciem w śpiączkę. „Później już nigdy nic nie powiedziała”. Serce pęka

Ewa Błaszczyk

Ewa Błaszczyk

Ewa Błaszyk od lat walczy o to, żeby jedna z jej córek wybudziła się ze śpiączki, w którą zapadła po tym, jak zakrztusiła się tabletką. W najnowszym wywiadzie zdradziła, jakie były ostatnie słowa Aleksandry.

Ewa Błaszczyk w 1986 roku wyszła za mąż za Jacka Janczarskiego. Przez kolejne 14 lat tworzyli bardzo udane małżeństwo. Owocem ich miłości są córki, bliźniaczki Aleksandra i Marianna. Szczęście rodzinne przerwała śmierć mężczyzny. Scenarzysta zmarł z powodu tętniaka aorty. Nie minęło 100 dni, a aktorka musiała stawić czoła kolejnej tragedii. Ola zakrztusiła się tabletką w wyniku czego zapadła w śpiączkę.

Błaszczyk już 21 lat walczy o wybudzenie córki. Wzięła sprawy w swoje ręce i nie traci nadziei. Wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem założyła fundację Akogo?. Później zbudowała klinikę Budzik, która dzięki innowacyjnym metodom leczenia udziela pomocy dzieciom po ciężkich urazach mózgu.

Ewa Błaszczyk w rozmowie z Urodą Życia ujawniła, że przez pierwsze dwa lata miała nadzieję, że jej córka lada moment się wybudzi. Potem dotarło do niej, że nie będzie to wcale takie proste:

Przez pierwsze dwa lata bardzo czekałam, że coś się szybko zmieni. Każdy tak ma na początku, widzimy to u wszystkich rodziców w Budziku. Ale potem powoli zaczyna się inne myślenie, które bardzo człowieka boli, ale jest potrzebne, żeby dalej mógł żyć.

Aktorka wciąż walczy o powrót córki do zdrowia. Wie jednak, że wszystko może się wydarzyć:

Ciągle walczę, jestem zaangażowana, ale dziś już mam w sobie akceptację, że wszystko może się stać. I że niekoniecznie ma się na cokolwiek wpływ.

W najnowszym wywiadzie zdradziła, jakie były ostatnie słowa Oli, zanim zapadła w śpiączkę.

Ewa Błaszczyk zdradziła ostatnie słowa córki przed jej zapadnięciem w śpiączkę

Niedawno aktorka pojawiła się w prowadzonym przez Krzysztofa Ibisza programie pt. Demakijaż, w którym poruszono temat jej córki. Mówiła o leczeniu oraz nieustającej nadziei na lepszą przyszłość. Powiedziała także, że tuż przed tragedią córka krzyknęła do niej tylko jedno słowo:

Jak lekarze sprawdzali, jak jest z tym obrzękiem mózgu to Ola wtedy krzyczała ‚Mama!’, ale później już nigdy nic nie powiedziała.

Serce pęka, kiedy słyszy się takie słowa. Pani Ewie życzymy jeszcze więcej wytrwałości i zdrowia.


Ewa Błaszczyk z córką Aleksandrą Janczarską

Ewa Błaszczyk z córką Aleksandrą Janczarską

Ewa Błaszczyk o córce Oli

Ewa Błaszczyk o córce Oli

Ewa Błaszczyk

Ewa Błaszczyk

Komentarze

 • Gość pisze:

  Pani Ewo ! Pozdrawiam !!! Jest Pani wspaniała jako aktorka i jako człowiek.

 • Gość AWI pisze:

  Doskonale Panią Ewę rozumiem ta walka o córkę !!! Mam to szczęscie ze syn po udarze 27 lat wyszedł z tego zwycięsko i wiem co to znaczy walczysz do końca dla dziecka !!! Pozdrawiam i życze tego spelnienia marzenia …!!!

 • Gość pisze:

  Najgorsze są wyrzuty sumienia i świadomość, że przez nasze życie w pospiechu umykają nam drobiazgi, które mają wielkie znaczenie

 • Iwo pisze:

  Pani Ewo, wszystko jest po coś, choć z naszego ludzkiego punktu widzenia jest to, na początku zwłaszcza, trudne do zaakceptowania. Wiadomo już dziś, i potwierdzają to również lekarze na całym świecie, że Świadomość istnieje niezależnie od mózgu i nie jest jego wytworem. Używa go podczas ziemskiego biologicznego życia. Gdy wydarzają się problemy na poziomie biologicznym, wydaje się, że znika lub jest ograniczona. Nic nie znika, pozostaje nietknięta lecz nie może się przejawić poprzez ciało, tak jak kiedyś. Dostała Pani mega trudne doświadczenie i tak je Pani przetransformowała, że wynikło z niego bardzo WIELE DOBREGO. Jest Pani bardzo silna, mądra i kochająca. Wielki szacunek. Będzie dobrze, cokolwiek to znaczy. Miłość zwycięża. A za Panią stoi DOBRO.

 • Gość pisze:

  Brak słów co matka wtedy musi czuć, mi już słabo jak to czytam. Zdrowia

 • Gość pisze:

  Jest Pani wspaniałą kochającą mamą.

 • Gość pisze:

  PANI EWO ZYCZE DUŻO ZDROWIA I WYTRWALOSCI.
  JEST PANI CUDOWNA I PIĘKNA OSOBA.
  DZIEKI TAKIM LUDZIOM JAK PANI ZYCIE NA TEJ ZIEMI JEST PIĘKNIEJSZE. Z BOGIEM PANI EWO I DO PRZODU, BĘDZIE WSZYSTKO DOBRZE.
  FAN PANI, EMERYT LAT 87. K. M. L

 • MAciej pisze:

  Pani Ewo jest PAni cudowną osobą, niewiarygodne, że takie osoby chodzą po tym świecie.

 • Basia pisze:

  Wytrwałości w dążeniu do celu. Wiara naprawdę czyni cuda

 • Gość pisze:

  Pani Ewo a może niech pomodli się jakaś wspolnota za córkę może poprosić o modlitwę Marcina Zielińskiego ze skierniewic

 • GośćIwona pisze:

  Jeste Pani najlepsza mama na swiecie Bozia nad wami czuwa😘

 • Gość: Zwykły Tato pisze:

  Dobro wraca:)

 • Gość pisze:

  Jest Pani wspaniałą mamą….

 • Mama pisze:

  Wiara czyni cuda !
  Ja mam zawsze nadzieję .

 • GośćKrysis pisze:

  Pani Ewuniu ☺witam najwspanialsze Mamę na świecie 😀Ta miłość i dobro które Pani daje córeczkę i innym ludzia napewno do Pani wróci.Ktoś kto tyle przeżył co Pani napewno dostanie od Boga Wielka niespodziankę.Ja też zmagalam się ze śmiercią synka nie potrafiłam się długo pogodzić Ale w nagrodę za to wszystko dopiero po 20 latach dostałam pięknego wnuka.Urdzil się dokładnie tego samego dnia miesiąca tylko 20 lat później..Cuda się naprawdę zdazaja Pani Ewuniu jestem Pani fanką uwielbiam Panią.A serce to chyba ma Pani największe na świecie 💓Serdecznie pozdrawiam życzę najpiękniejszych dni i wiary.👍💖

 • Gpppppość pisze:

  Pani Ewa każdym rokiem tylko zyskuje mój szacunek.
  Oczywiście pamiętam ją także jako dobrą aktorkę.

 • Gośćkrystyna pisze:

  Pani Ewo będzie dobrze jeszcze nieraz powie Mama

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×