Eurowizja 2022. Wołodymyr Zełenski zmiażdżył publicznie ukraińskie jury za brak punktów dla Polski! Ostra nagana na oczach całego świata

Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski nie brał jeńców. Dosadnie wypowiedział się ws. głosowania ukraińskiego jury na Eurowizji, które nie przyznało żadnego punktu Polsce.

W tym roku na Eurowizji Polskę reprezentował Krystian Ochman. Niestety nie poszło mu najlepiej, bo zajął dopiero jedenaste miejsce. Nie mógł m.in. liczyć na punkty od ukraińskiego jury (choć sam naród dał mu maksymalną liczbę punktów). Taka sytuacja nie spodobała się naszym widzom, ale również Ukraińcom, którzy wymogli zmiany na telewizji Suspilne.

Od przyszłego roku to naród zdecyduje w wirtualnym głosowaniu, kto będzie oceniał piosenki w półfinale i finale Eurowizji. Ukraiński nadawca nie będzie miał już nic do powodzenia w kwestii składu komisji.

Telewizja Suspilne postanowiła w związku z tym (chodzi o protesty widzów) zmienić format wyboru członków komisji i od przyszłego roku to mieszkańcy kraju i widzowie stacji będą mieli wpływ na skład jury. Każdy obywatel będzie miał prawo zgłosić wybranego przez siebie kandydata, a spośród wszystkich nominowanych internauci wyłonią pięciu członków komisji. Oczywiście zgłaszani kandydaci muszą spełniać wymogi EBU. Szef zarządu stacji żałuje, że Krystian Ochman nie dostał ani jednego punktu od jury z Kijowa jednak podkreślił, że nie ma prawa ingerować w pracę komisji – przekazał internetowy Dziennik Eurowizyjny.

Spore kontrowersje budzą też opinie Iriny Fedyszyn. Jest to jedna z jurorek, która twierdzi, że tak naprawdę zagłosowała na Polaka, ale jej głos nie został właściwie zliczony. Słynąca z homofobicznych poglądów piosenkarka przekonuje, że przyznała mu 2. miejsce, ale wyniki upublicznione przed organizatorów Eurowizji jasno wskazują, że żaden z ukraińskich jurorów nie umieścił piosenki River nawet w top5.

Teraz do sprawy odniósł się sam prezydent Wołodymyr Zełenski.

Eurowizja 2022. Prezydent Wołodymyr Zełenski o głosowaniu jury

Mąż stanu, podczas spotkania z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, stanowczo potępił zachowanie jury Eurowizji, sugerując, że jest ono szkodliwe, ponieważ podważa jedność polsko-ukraińską i przyjaźń między oboma narodami.

Jedność naszych narodów musi pozostać niezmienna. Ani teraz, ani w przyszłości nikt nie ma prawa naruszać tej jedności. Ani nasi politycy, ani wrogo nastawieni agenci, ani nawet członkowie jury Eurowizji. Narody ukraiński i polski przyznały sobie po 12 punktów, dziś i na wieki – powiedział polityk.

Członkowie jury po tak miażdżącej krytyce chyba nieprędko dojdą do siebie… Zgadzacie się z opinią Zełenskiego na temat niezbyt trafnego zachowania jurorów?

Postawę ukraińskiej komisji skrytykowały także polskie gwiazdy. Oto co powiedziały nam na temat braku punktów w finale Eurowizji 2022:


Wołodymyr Zełenski w serialu Sługa narodu

Wołodymyr Zełenski w serialu Sługa narodu

Wołodymyr Zełenski | fot. Instagram.com/zelenskiy_official/

Wołodymyr Zełenski | fot. Instagram.com/zelenskiy_official/

Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski

Komentarze

 • Agi pisze:

  Ukraińcy mądrzy. Potrafią mieć swoje zdanie i mają gdzieś, co sobie inni o nich pomysla, nawet ci, od których wiele oczekują i wiele dostają. Szkoda tylko,że nasi jurorzy nie wykazali się takim charakterem i dali zespołowi z Ukrainy 12,pkt chociaż było wiele innych lepszych występów, no ale czego się nie robi w imię przyjaźni z Ukrainą. Nic dziwnego,że zarzucają polskim jurorom przekręty, a ukraińskich nikt się nie czepia oprócz zawiedzionych Polaków.

 • Gość pisze:

  Ukraińcy wiszą nam wdzięczność na każdym kroki. Ocaliliśmy kilkadziesiąt tysięcy żyć, a życie ludzkie jest bezcenne

 • Gość pisze:

  Wstydziłby się. Przecież jury ma doceniać walory artystyczne a nie polityczna współpracę. Właśnie się ośmieszył

 • Gość pisze:

  Przepraszam , czy komisja miała oceniać występ Polaka czy przyjaźń ukraińsko polską?

 • kasia pisze:

  NIE WSZYSTKIM KRYSTIAN MUSI SIĘ PODOBAĆ.ALE TU CHODZI O ZWYKŁĄ SOLIDARMOŚĆ MIĘDZY NASZYMI NARODAMI. JAK NIE 12 PKT. TO CHOSIAŻ TE GŁUPIE5,6 PKT. OD JURY UKRAIŃSKIEGO I NIE BYŁO BY SPRAWY

 • Gość pisze:

  Na siłę teraz wszystko co polskie musi się każdemu Ukraińcowi podobać. A jak nie to nagana. Brak mi słów. Sam bym ekipie z Polski za dużo punktów nie przyznał, nie był to występ mierny, ale absolutnie nie zasługujący na czołówkę. Szkoda słów, teraz będziemy oczekiwali, że Ukraińcy będą nas masturbowali do końca świata.

 • Zeta pisze:

  To było tylko 5 osób. Jednak naród ukraiński, setki tysięcy bądź milionów osób głosowało na Polskę. więc co się bardziej liczy?! Zastanów się a nie powielasz głupoty.

 • Gość pisze:

  Ocena ukraińskiego jury dużo mówi o jedności polsko-ukraińskiej i prezydent, ani polski, ani ukraiński tego nie zmieni.

  • Zeta pisze:

   To było tylko 5 osób. Jednak naród ukraiński, setki tysięcy bądź milionów osób głosowało na Polskę. więc co się bardziej liczy?! Zastanów się a nie powielasz głupoty.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×