Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Agata Szostek z „Projektu Lady” zmieniła się nie do poznania! Teraz to tykająca seksbomba!
Agata Szostek z „Projektu Lady” zmieniła się nie do poznania! Teraz to tykająca seksbomba!

Agata Szostek z „Projektu Lady” zmieniła się nie do poznania! Teraz...

Agata Szostek z „Projektu Lady” zmieniła się nie...

Światowa gwiazda ubrała swoje dziecko tak samo jak Anna Lewandowska Klarę! Co za podobieństwo!
Światowa gwiazda ubrała swoje dziecko tak samo jak Anna Lewandowska Klarę! Co za podobieństwo!

Światowa gwiazda ubrała swoje dziecko tak samo jak Anna Lewandowska Klarę!...

Światowa gwiazda ubrała swoje dziecko tak samo jak...

Anna Mucha poczuła lato aż za bardzo! Wyskoczyła z ubrań, a zamiast bikini użyła wachlarza!
Anna Mucha poczuła lato aż za bardzo! Wyskoczyła z ubrań, a zamiast bikini użyła wachlarza!

Anna Mucha poczuła lato aż za bardzo! Wyskoczyła z ubrań, a...

Anna Mucha poczuła lato aż za bardzo! Wyskoczyła...

Dziś niedziela, 22.07.2018

Eurowizja: Nie tylko Margaret! Te polskie gwiazdy też występowały w zagranicznych preselekcjach! Jak sobie poradzili?

eurowizja preselekcje polacy za granicąPolacy w zagranicznych preselekcjach do Eurowizji

Eurowizja to jedna z największych imprez muzycznych, organizowana jest nieprzerwanie od 1956 roku. Trzy lata temu została wpisana do księgi rekordów Guinnessa jako najdłużej transmitowany coroczny konkurs muzyczny w historii. Warto dodać, że konkurs ten jest znakomitym widowiskiem telewizyjnym z udziałem publiczności, która w drodze głosowania typuje zwycięzcę.

Już za kilka godzin odbędzie się finał preselekcji na Eurowizję w Szwecji – Melodifestivalen, w których występuje Margaret. Przy tej okazji przypominamy wszystkich polskich wykonawców, którzy walczyli o reprezentowanie innych państw na Eurowizji. Oto oni:

2003 – Ich Troje z „Liebe macht spaß”, Niemcy

7 marca 2003 roku, odbył się niemiecki finał preselekcji do Eurowizji. Wśród uczestników walczących o reprezentowanie Niemiec w Rydze, do rywalizacji stanął polski zespół Ich Troje, którego liderem jest Michał Wiśniewski. Choć grupa nie weszła nawet do drugiej tury, to jednak szczerze doceniamy jego międzynarodowe starania. Warto zaznaczyć, że podczas niemieckich eliminacji zespół wystąpił pod zmienioną nazwą – „Troje” i w odświeżonym składzie – Justynę Majkowską zastąpiła Niemka Elli Mücke.

Zwycięzcą konkursu została wówczas Lou i to właśnie ta artystka reprezentowała naszych zachodnich sąsiadów. Występ w niemieckich preselekcjach okazał się jednak świetną promocją dla Ich Troje, bowiem zespół otrzymał maksymalną notę – 12 punktów, gdy reprezentował Polskę z piosenkę Keine Grenzen/Żadnych granic.

Fragmenty z występu Ich Troje w niemieckich preselekcjach pokazała stacja TVN w programie Jestem jaki jestem:

2006 – Gosia Andrzejewicz z „Dangerous Game”, Białoruś

22-letnia wówczas polska wokalistka, Gosia Andrzejewicz wystąpiła w eliminacjach na Białorusi. Artystka zaśpiewała piękny utwór Dangerous Game. Decyzję o udziale w białoruskim konkursie wokalista podjęła, kiedy polska wersja jej piosenki nie zakwalifikowała się do finałowej piętnastki w Polsce.

Podczas białoruskiego konkursu, piosenkarka, ku wielkiemu zaskoczeniu, zajęła przedostatnie, 14. miejsce.

2011 – Gosia Andrzejewicz z „You”, Szwajcaria

W 2011 roku Gosia próbowała swoich sił w Szwajcarii. Z piosenką You zgłosiła się do tamtejszych eliminacji, których pierwszy etap odbywał się drogą wirtualną. Niestety, Polka nie otrzymała wystarczającej liczby głosów, które zapewniłyby jej awans kolejnej rundy.

2018 – Mila (uczestniczka The Voice of Poland) z „Svoboda”, Słowenia

Polskim „eurowizyjnym” akcentem na Słowenii podczas tegorocznych preselekcji była Emilia Dębska, występująca jako Mila. To aktorka, piosenkarka i wokalistka warszawskiego Studio Buffo, która na co dzień mieszka w Słowenii. W 2015 roku była uczestniczką programu The Voice of Poland. O zwycięstwo walczyła w grupie diwy polskiej sceny – Edyty Górniak. Odpadła na etapie bitew.

Mila podczas słoweńskich eliminacji wykonała piosenkę Svoboda. Jej utwór nie zyskał jednak sympatii widzów i zajął ostatnie miejsce otrzymując zaledwie 76 SMS-ów na ponad 15 tysięcy wysłanych łącznie.

2018 – Margaret z „In My Cabana”, Szwecja

Margaret dwa lata temu przegrała w eliminacjach do Eurowizji z Michałem Szpakiem. W tym roku, gwiazda postanowiła zrealizować kolejny krok ku międzynarodowej karierze i wystartowała w preselekcjach do tegorocznej edycji szwedzkiego plebiscytu – Melodifestivalen.

Artystka w drugim półfinale wykonała piosenkę In My Cabana. Utwór na tyle spodobał się Szwedom, że polska piosenkarka zajęła miejsce w pierwszej czwórce, a następnie bez problemu wygrała dogrywkę, która zapewniła jej awans do finału. Już dzisiaj dowiemy się czy Margaret zostanie reprezentantką Szwecji na Eurowizji 2018 w Lizbonie.

Warto nadmienić, że piosenka Margaret jest najchętniej kupowaną tegoroczną preselekcyjną propozycją na iTunes (dotarła na 1 miejsce w Szwecji), z kolei jej pierwszy występ doczekał się największej ilości wyświetleń spośród wszystkich w 2018 roku na YouTube – ponad 1 milion.

Eurowizja 2018: Jak głosować na Margaret w szwedzkich preselekcjach? Polskie jury też przyzna swoje punkty!

Preselekcje do Eurowizji w atmosferze skandali i kontrowersji! Przypominamy te najgłośniejsze

To oni byli o krok od Eurowizji! Oto najwięksi przegrani polskich preselekcji: Margaret, Natasza Urbańska, Ania Wyszkoni…

Margaret nie zostawia suchej nitki na organizacji polskich preselekcji do Eurowizji! Za to o szwedzkich eliminacjach mówi w samych superlatywach [WIDEO]Która polska gwiazda miała najlepszą piosenkę w zagranicznych preselekcjach na Eurowizję?

Komentarzy: 1


jamrozy.to nie spiew.ofszem.pitupitu umie.ale spiewa.ć | 10 marca 2018, 17:18

Jamrozy.nie spiewa.owszem.pitupitu.umie.ale nie umie spiewac.dno…co umie?pitu.nono kakw raba.to jej poziom.nie wciekajcie jej na sile


Dodaj komentarz
×