Szukaj

Eurowizja Junior. Pierwsza reprezentantka Polski to już dorosła kobieta. Zmieniła się, ale nie tak mocno jak zwycięzca. Słodki Dino to teraz gwiazda hardrocka

Eurowzija Junior

Eurowzija Junior

Eurowizja Junior jest organizowana już od 17 lat. Nasza pierwsza reprezentantka bardzo się zmieniła. Najbardziej zaskakuje zwycięzca z 2003 roku. Już nie jest małym uroczym chłopcem. To prawdziwy rockman. 

Eurowizja Junior w ostatnich latach zyskała w naszym kraju ogromną popularność. Wszystko to za sprawą Roksany Węgiel, która w 2018 roku podczas konkursu w Mińsku zdobyła historyczne zwycięstwo dla Polski. Jej wielki sukces rok później powtórzyła także Viki Gabor, która w Gliwicach wyśpiewała sobie pierwsze miejsce na podium. W tym roku wszyscy trzymamy mocno kciuki za 10-letnią Alę Tracz, która z piosenką I’ll be standing będzie reprezentowała nasz kraj. Głosowanie internetowe rozpoczęło się już w piątek, a dzisiejszego wieczoru dowiemy się, czy Polska znowu będzie na podium.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowany jest od 2003 roku. Mogą w nim brać udział dzieci w wieku 9-14 lat. Jego zasady są wzorowane na konkursie dla dorosłych, tutaj jednak można oddawać głos na reprezentanta swojego kraju. Pierwszy konkurs, który obył się niemal dwie dekady temu, wzbudził ogromne emocje. Było to pierwsze tak duże wydarzenie muzyczne, które bohaterami były dzieci. Sprawdziliśmy co słychać u naszej pierwszej reprezentantki i u zwycięzcy pierwszej Eurowizji Junior.

Eurowizja Junior: pierwsza reprezentantka Polski

Pochodząca z Konina niespełna 12-letnia wtedy Kasia Żurawik była pierwszą młodą wokalistką, która reprezentowała nasz kraj. Przypomnijmy, że w  krajowych eliminacjach pokonała wówczas Marinę Łuczenko. Podczas występu, który odbył się w Kopenhadze, zaśpiewała piosenkę Coś mnie nosi. Zajęła ostatecznie 16 miejsce, zdobywając 3 punkty. Po 17 latach od tego wydarzenia Kasia nadal zajmuje się muzyką, chociaż próżno jej szukać podczas wielkich branżowych imprez, czy na ściankach.

Utwór „Coś mnie nosi” przywołuje piękne wspomnienia. Po tych wszystkich latach wspominam go bardzo fajnie, sentymentalnie. Wykonując ten utwór, czułam się naprawdę bardzo dobrze. Zresztą nadal lubię tę piosenkę. Co więcej, myślę o tym, żeby po 16 latach nadać jej nowe brzmienie – mówiła Kasia w 2019 roku w wywiadzie dla „Eurowizja.org”.

Dzisiaj młoda artystka jest już dorosłą kobietą. Obecnie jest wokalistą w zespole The Nice – Live Music Band i udziela także lekcji śpiewu w studiu niedaleko rodzinnego Konina. W 2017 roku wyszła za mąż. W galerii możecie zobaczyć, jak bardzo zmieniła się Kasia od swojego występu na Eurowizji.

Eurowizja Junior: jak wygląda pierwszy zwycięzca?

Zwycięzcą pierwszej Eurowizji Junior był pochodzący z Chorwacji Dino Jelusić. Podczas konkursu wykonał piosenkę Ti si moja prva ljubav i zdobywając 134 punkty, nie miał sobie równych i rozkochał w swoim wykonaniu całą europejską publiczność. On podobnie jak Kasia swoją przyszłość związał z muzyką. Jest rockowym wokalistą, a na swoim koncie ma trzy albumy studyjne. W zeszłym roku wydał piosenkę z Eurowziji w wersji rock.

Poniżej przypominamy występ Kasi Żurawik na Eurowizję Junior z 2003 roku.

 


Kasia Żurawik

Kasia Żurawik

Kasia Żurawik

Kasia Żurawik

Kasia Żurawik

Kasia Żurawik

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×