Eurowizja Junior 2022. Poznaliśmy reprezentanta Polski! Posłuchaj piosenki, z którą zawalczy o zwycięstwo

Eurowizja Junior 2022 – kto z Polski?

Eurowizja Junior 2022 – kto z Polski?

Znamy już reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2022. Kto pojedzie do Armenii? Kto zwyciężył w finale Szansy na Sukces Eurowizja Junior 2022?

Eurowizja Junior w naszym kraju cieszy się tak samo dużą popularnością, jak muzyczny konkurs dla dorosłych. Zwłaszcza na przestrzeni ostatnich lat Polska może pochwalić się sporymi sukcesami w międzynarodowym konkursie wokalnym dla najmłodszych. Wszystko zapoczątkowała Roksana Węgiel. Zwyciężczyni pierwszej edycji The Voice Kids wygrała w 2018 w Mińsku, a kolejne edycja Eurowizji dla najmłodszych odbyła się dzięki temu w Polsce.

Jaj sukces rok później powtórzyła też Viki Gabor, która odniosła zwycięstwo w Gliwicach. W zeszłym roku natomiast drugie miejsce przypadło Sarze James, która jest laureatką czwartej edycji The Voce Kids. W tym roku konkurs odbędzie się w Armenii, a my właśnie poznaliśmy dziecięcego reprezentanta kraju. Kto zaśpiewa w Erywaniu?

Eurowizja Junior 2022: reprezentant Polski

W 2021 roku konkurs wygrała pochodząca z Armenii Malena. W związku z tym to właśnie w tym kraju 11 grudnia 2022 odbędzie się kolejna Eurowizja dla najmłodszych. 20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci będzie transmitowany z Demirchyan Arena. W Polsce wrzesień upłynął młodym wokalistom na walce o to, aby móc zaśpiewać przed europejską publicznością.

Za nami już odcinki półfinałowe Szansy na Sukces, w których wyłoniono młodych wokalistów, walczących o pierwsze miejsce. Jakie pierwsze do finału trafiły: 10-letnia Laura Bączkiewicz (uczestniczka 5. edycji The Voice Kids) i 14-letnia Natalia Smaś (3. edycja The Voice Kids).

Finał jest zdecydowanie zdominowany przez uczestników The Voice Kids, a o zwycięstwo walczy też 13-letni Aleksander Maląg, który zachwycił w półfinale wykonaniem piosenki Mój Dom z repertuaru Alicji Regi. Ostatnia zakwalifikowała się Ida Wargskog, czyli uczestniczka 5. edycji talent show dla najmłodszych.

Talent uczestników biorących udział w finale oceniało jury w składzie:  Viki Gabor, Rafał Brzozowski i Marek Sierocki. 25 września młodzi wokaliści stawili się na scenie z przygotowanymi utworami. Finał odbywa się w dwóch etapach. Najpierw młodzi wokaliści zaśpiewali piosenki, którymi zmierzyli się w poprzednich odcinkach.

Jako pierwsza wystąpiła Natalia Smaś z piosenką Rain on me, którą w oryginale śpiewają Lady Gaga i Ariana Grande. Kolejna na scenę weszła Ida Wargskog i zaśpiewała przebój Dunacana Laurence Arcade. Jako trzeci wystąpił jedyny chłopiec, czyli Aleksander Maląg z utworem Somebody Sary James. Jako ostatnia zaśpiewała najmłodsza uczestniczka Laura Bączkiewicz, która zaśpiewała Hold my hand z repertuaru Lady Gagi.

Głosami widzów do ścisłego finału głosami widzów przeszli: Laura Bączkiewicz i Aleksander Maląg. Jako pierwsza na scenę z utworem przygotowanym na Eurowizję weszła 11-latka, która zaśpiewała piosenkę To the moon. Jako drugi swój utwór zaprezentował Aleksander Maląg. Przed widzami wykonał piosenkę On my way.

Od samego początku uruchomione były linie telefoniczne, a widzowie mogli głosować na swojego kandydata za pomocą SMS-ów. Zwycięzcą całej rywalizacji głosami jury i widzów została Laura Bączkiewicz. Poniżej piosenka, z którą będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2022:

10-latka tuż po ogłoszeniu wyników udzieliła wywiadu reporterce Jastrząb Post, której opowiedziała o przygotowaniach do występu w Erywaniu:

Chciałabym wypaść jak najlepiej i jak najlepiej zaprezentować Polskę. To moje największe marzenie się właśnie spełniło. Zawsze oglądałam Eurowizję Junior. Podobały mi się bardzo, bo dziewczyny mają bardzo dobry głos. Cieszę się, że mogę dołączyć do tego grona, do tej rodziny eurowizyjnej. […] Zanim Eurowizja poleciała na żywo, ja już znałam wszystkie piosenki na pamięć – te, które wpadały w ucho.

Kilka słów dodała jej mama:

Jestem naprawdę w szoku. […] Ja jej cały czas powtarzałam, że najważniejsze po prostu, żeby dobrze zaśpiewała i była z siebie zadowolona, a nie ważny jest wynik. I tyle. Cały czas trenowaliśmy razem z nauczycielem, ze mną, z mężem, siostrą. […] Nie mamy muzycznych korzeni. Bardzo lubimy muzykę. Cały czas w domu leci muzyka. W samochodzie, w domu. A Laura faktycznie od najmłodszych lat śpiewa.

Cała rozmowa poniżej.


Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Viki Gabor i Laura Bączkiewicz – Eurowizja Junior 2022, finał preselekcji

Viki Gabor i Laura Bączkiewicz – Eurowizja Junior 2022, finał preselekcji

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×