Eurowizja Junior 2021. Oto Polski reprezentant i piosenka!

Eurowizja junior 2021

Eurowizja junior 2021

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się we Francji. 26 września zakończyły się polskie eliminacje, a zwycięzcę wyłoniono w programie Szansa na sukces. Kto będzie reprezentował Polskę?

W tym roku odbędzie się już 19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Zorganizuje go Europejska Unia Nadawców i francuski nadawca France Télévisions. Ze względu na to, że zeszłoroczne zmagania wygrała reprezentantka Francji – Valentina, to właśnie ten kraj miał pierwszeństwo przy organizacji wydarzenia i podjął się tego wyzwania. I tak już 19 grudnia w La Seine Musicale w Paryżu o tytuł najlepszego młodego wokalisty w Europie zawalczą przedstawiciele aż 19 państw.

Wśród młodych wykonawców znajdzie się też reprezentant Polski. Nasz kraj może pochwalić się aż dwoma zwycięstwami w tym prestiżowym konkursie. Pierwszy historyczny sukces odniosła w 2018 roku Roksana Węgiel. Zwyciężczyni pierwszej edycji programu The Voice Kids podbiła scenę w Mińsku piosenką Anyone I Want To Be. Rok później tego samego dokonała Viki Gabor, która w Gliwicach zachwyciła widzów i jury wykonaniem utworu Super Hero. W zeszłym roku nasza reprezentantka, czyli 10-letnia wówczas Ala Tracz zajęła 9. miejsce. Kto będzie reprezentował Polskę w 2021?

Eurowizja Junior 2021: kto wystąpił w finale Szansy na Sukces?

W tym roku Polska wyłoniła reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior dla Dzieci w eliminacjach programu Szansa na Sukces. Jurorzy do ścisłego finału, który odbył się 26 września, wybrali trzech młodych i bardzo utalentowanych wykonawców. Oto oni.

Pierwsza z młodych piosenkarek jest doskonale znana widzom. 13-letnia Sara Egwu-James kilka miesięcy temu wygrała czwartą edycję programu The Voice Kids, gdzie nie miała sobie równych. Udział w finale polskich eliminacji do Eurowizji Junior zapewniła sobie wykonaniem piosenki Celine Dion That’s The Way It Is. 

Kolejnym młody wokalista, który zachwycił jurorów to 12-letni Miłosz Świetlik Skierski. Chłopak od dawna już uczy się śpiewu. W wieku zaledwie 4 lat został uczniem Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Dzięki temu może się już pochwalić ogromnym doświadczeniem scenicznym, a razem z innymi rzeszowskimi artystami koncertował już w kraju i za granicą. Występ w finale Szansy zapewniło mu brawurowe wykonanie piosenki Meluzyna pochodzącej z filmu Akademia Pana Kleksa. 

Do finału dostała się także Marysia Stachera. Młodziutka piosenkarka zachwyciła jury wykonaniem piosenki Duncana Laurence’a – Arcade. Z tym utworem zwyciężył on Konkurs Eurowizji dla dorosłych w 2019 roku. Dziewczynka pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny, a także jej brat startował w tegorocznych eliminacjach do konkursu. Marysia nie tylko śpiewa, ale gra też na wiolonczeli i pianinie.

Eurowizja Junior 2021: kto będzie reprezentował Polskę?

26 września odbył się wielki finał programu Szansa na sukces. Eurowizja Junior, który transmitowany był na żywo. Każdy z uczestników zaśpiewał w nim dwie piosenki. Jedną z poprzedniego odcinka, drugą przygotowaną specjalnie na tę okazję. W studiu gościły także: Edyta Górniak, Roksana Węgiel i Ala Tracz.

Jako pierwsza wystąpiła Sara Egwu James. Jako drugi przed Mikrofonem stanął Miłosz Świetlik Skierski. Ostatnia przed widzami zaprezentowała się Marysia Stachera.

Po zsumowaniu głosów jury i głosowania SMS-owego widzów wiadomo, że podczas konkursu w Paryżu będzie reprezentować Sara Egwu James z piosenką Somebody. Młoda wokalistka zwyciężyła zarówno w głosowaniu widzów jak i jurorów.

Jak na razie nie wiadomo, czy tegoroczny konkurs odbędzie się na żywo i młodzi uczestnicy pojadą do Francji, czy ze względu na pandemię ich występy wzorem zeszłego roku zostaną nagrane wcześniej.

Zwycięzcy gratulujemy!

Zobaczcie występ Sary z finału.


Sara Egwu-James, Miłosz Świetlik Skierski, Maria Stachera

Sara Egwu-James, Miłosz Świetlik Skierski, Maria Stachera

Sara Egwu-James

Sara Egwu-James

Sara Egwu-James

Sara Egwu-James

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×