Eurowizja Junior 2020. Organizatorzy musieli zmienić zasady głosowania. Teraz to dopiero będzie się działo

Eurowizja Junior

Eurowizja Junior

Wielki finał Eurowizji Junior już dzisiejszego wieczoru. W ostatniej chwili organizatorzy podjęli decyzję o zmianie zasad głosowania. Jak teraz będzie wyglądało oddawanie głosów?

Eurowizja Junior w tym roku wzbudza bardzo dużo emocji. Chociażby dlatego, że dzięki naszym poprzednim reprezentantkom konkurs po raz drugi już odbywa się w Polsce. Pierwsze historyczne zwycięstwo dla naszego kraju zdobyła Roksana Węgiel, która w 2018 roku w Mińsku z przebojem Anyone I Want to be była bezkonkurencyjna. Rok później muzyczne show zostało zorganizowane w Gliwicach i tam wielki sukces Roxie powtórzyła Viki Gabor, która wystąpiła z piosenką Superhero i porwała całą publiczność zgromadzoną pod sceną.

W tym roku wokalne zmagania dla najmłodszych wokalistów również odbędą się w Polsce. Już dzisiaj wieczorem dowiemy się który kraj tym razem stanie na najwyższym miejscu podium. Polskę reprezentuje utalentowana 10-latka o anielskim głosie – Ala Tracz. Dziewczynka wystąpi z piosenką I’ll be standing i na ten wieczór przygotowała prawdziwe show. Podczas swojego występu wystąpi w dwóch kreacjach, które reprezentują nasze barwy narodowe. Wielu Polaków jest wręcz pewna, że dziewczynka może powtórzyć sukces swoich poprzedniczek, za co i my mocno trzymamy kciuki.

Eurowizja Junior 2020: zmieniono zasady głosowania

W tym roku ze względu na pandemię Covid-19 będzie się on odbywał na szczególnych warunkach. Wszystkie konkursowe utwory zostały nagrane już wcześniej w lokalnych studiach. Dzisiejszego wieczoru zostaną jedynie odtworzone. Kilka dni temu w sieci pojawiło się już nagranie z oficjalnej próby Ali Tracz. Nasza reprezentantka wystąpi w konkursie jako szósta. Głosowanie rozpoczęło się już w piątek o godzinie 17.00. Na utwór, który najbardziej Wam się podoba może zagłosować całkowicie bezpłatnie – TUTAJ. Wystarczy jedynie kilka kliknięć. Przypominamy, że w przeciwieństwie do konkursu dla dorosłych, tutaj można głosować na wokalistę ze swojego kraju.

W związku z małą ilością krajów postanowiono zmienić zasady ogłaszania punktacji. Zawsze najpierw podawano najniższą punktację. W dzisiejszym finale jury najpierw będzie podawało najwyższą notę 12 punktów, a wtedy dopiero na tablicy z notami pojawią się pozostałe głosy. Dzięki temu głosowanie nie będzie tak przewidywalne i pozwoli do samego końca utrzymać konkurs w napięciu. Nazwiska osób, które zasiądą w komisji, nadal nie są znane. Wiadomo jedynie, że będą to dwie osoby dorosłe, oraz dwójka dzieci.

 


Ala Tracz występ na Eurowizja Junior 2020

Ala Tracz występ na Eurowizja Junior 2020

Ala Tracz występ na Eurowizja Junior 2020

Ala Tracz występ na Eurowizja Junior 2020

Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020

Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×