To już prawie pewne! Eurowizja Junior 2020 w Polsce! Z walki odpadł nasz największy rywal

Eurowizja Junior 2020 będzie w Polsce?

Eurowizja Junior 2020 będzie w Polsce?

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce? Jest spora szansa. Z walki o tytuł organizatora odpadł nasz największy rywal. Kto?

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018. Dzięki temu w tym roku konkurs odbył się w Gliwicach. Było to wydarzenie historyczne – Viki Gabor okazała się bezkonkurencyjna i zwyciężyła. Tym samym nasz kraj, jako pierwszy w historii, wygrał dwa razy z rzędu.

Czy Eurowizja 2020 odbędzie się w Polsce? Jacek Kurski, prezes TVP, zadeklarował chęć organizacji tego wydarzenia.

Obiecuję, że Polska będzie starała się ponownie o organizację przyszłorocznego konkursu — deklarował Jacek Kurski po zwycięstwie Viki Gabor.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Jest spora szansa

Okazuje się, że Polska nie jest jedynym krajem, który publicznie złożył taką deklarację. Podobną chęć wyraził Kazachstan. Przypomnijmy, że podczas tegorocznej edycji uczestnik występujący w barwach tego kraju pokonał Viki Gabor w głosowaniu jurorów.

View this post on Instagram

#МаксимЕржан

A post shared by Ержан Максим (@yerzhan_maxim) on

Czy to jednak wystarczy, by Kazachstan mógł zorganizować konkurs w przyszłym roku u siebie? Wygląda na to, że szansę są nikłe. Jak informuje Dziennik Eurowizyjny, telewizja nadająca w tym kraju nie jest aktywnym członkiem Europejskiej Unii Nadawców, co wyklucza ją z grona organizatorów:

Na ten moment nie ma planów nadania Kazachstanowi statusu aktywnego członka EBU, gdyż taki status umożliwiłby temu państwu debiut na dorosłej Eurowizji. Aktualnie żaden kraj poza Polską nie wyraził zainteresowania organizacją JESC w 2020 roku – informuje portal.

Wydaje się więc, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce. Czy tak się rzeczywiście stanie? Na potwierdzenie tych informacji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Zobacz: Zamieszanie z Eurowizją Junior 2020. Odbędzie się w Polsce czy nie? Kto walczy o prawo do organizacji?


Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

Ania Wyszkoni z córką i Viki Gabor – Eurowizja Junior 2019

Ania Wyszkoni z córką i Viki Gabor – Eurowizja Junior 2019

Blue Cafe z Viki Gabor – Eurowizja Junior 2019

Blue Cafe z Viki Gabor – Eurowizja Junior 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×