Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz reprezentantką Polski. Oto jej piosenka. To musi być hit!

Alicja Tracz wygrała eliminacje na Eurowizję Junior 2020

Alicja Tracz wygrała eliminacje na Eurowizję Junior 2020

Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz reprezentantką Polski. Podczas finału preselekcji pokonała Lenę Marzec i Agatę Serwin. Posłuchaj piosenki I'll be standing, z którą już w listopadzie zawalczy o zwycięstwo dla naszego kraju.

Kandydaci do Eurowizji Junior 2020 są wskazywani w programie Szansa na sukces. Przez ostatnie tygodnie w każdym odcinku zwyciężała jedna osoba, która dostała przepustkę do wielkiego finału. Do ostatniego etapu rywalizacji przeszły trzy młode artystki: Alicja Tracz, Lena Marzec oraz Agata Serwin.

Finał Szansy na sukces. Kto wystąpi na Eurowizji Junior 2020?

Finał, który był transmitowany na żywo, odbył się w niedziele. Uczestniczki zaprezentowały dwa utwory: jeden pochodził z ogólnego repertuaru, drugi to oryginalna piosenka przygotowana na konkurs. Ich zmaganiom przyglądały się gwiazdy: Cleo, Viki Gabor oraz Dawid Kwiatkowski.

Jako pierwsza zaprezentowała się Lena, która zaśpiewała piosenkę Gabor, Superhero. Tuż po niej na scenie pojawiła się Agata, która wykonała piosenkę Justina Timberlake’a, Can’t stop the feeling. Alicja z kolei przedstawiła kawałek Mam tę moc z Krainy lodu. W drugiej rundzie artystki śpiewały piosenki przygotowane przez Gromee’ego. Marzec utwór You and Me, Serwin What I’m Made Of, Tracz I’ll be standing.

Widzowie i jurorzy byli wyjątkowo zgodni. Trzecie miejsce przyznali Agacie Serwin, tuż za nią znalazła się Lena Marzec, zwyciężyła Alicja Tracz. Gdy ogłoszono wyniki, reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior 2020 powiedziała:

Jestem bardzo szczęśliwa. Dziękuję wszystkim.

Piosenkę Alicji możecie usłyszeć poniżej. Ma szansę powtórzyć sukces Roksany Węgiel i Viki Gabor?

Kim jest Alicja Tracz, reprezentantka Polski na konkursie Eurowizji Junior 2020?

Alicja Tracz  ma dziesięć lat. Była najmłodszą spośród trójki finalistek. Mieszka w małej miejscowości Stojeszyn Pierwszy (woj. lubelskie) z rodzicami i siostrą Olą. Reprezentując Polskę na konkursach międzynarodowych zwiedziła Maltę, Bułgarię i Włochy. Bardzo lubi ruch: jazdę na rolkach, desce elektrycznej, rowerze, hulajnodze.

Z siostrą Olą w maju wydały swój pierwszy debiutancki singiel w duecie, piosenkę „Przed nami cały świat”. Powstał do niej teledysk.

Eurowizja Junior 2020 w listopadzie. Jak będzie wyglądać w dobie pandemii?

Eurowizja Junior odbędzie się w Polsce już 29 listopada. Ze względu na pandemię koronawirusa wprowadzono pewne ograniczenia. Tegoroczni uczestnicy nie przyjadą do Warszawy. Swoje konkursowe występy nagrają w studiach telewizyjnych, które będą się znajdować w krajach, z których pochodzą.

Wydarzenie odbędzie się na żywo, w studiu pojawią się jedynie prowadzący i goście specjalni. Portal eurowizja.org donosił już jakiś czas temu, że prawdopodobnie odbędzie się ono bez udziału publiczności.


Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Viki Gabor i Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Viki Gabor i Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Komentarze

  • finni pisze:

    Niestety, ta piosenka nie ma zadatków na przebój. Pozostałe też nie miały. Szkoda, bo uczestniczki finału mają świetne głosy. Gromee (?) nie popisał się jako kompozytor. Stworzył tuzinkowe kompozycje jakich wiele sączy się z radia i których nikt nie potrafi zanucić.

  • Gość pisze:

    Tiki są normalną sprawą. Im bardziej się na nie nie zwraca uwagi tym szybciej mogą minąć. Lub zmienić się na inne. Nic w tym złego A tym bardziej nie powinno się ich wytykać. Szczególnie obcym osobom.

  • gość beata pisze:

    Pięknie śpiewa. Mam nadzieję , że rodzice zauważyli u Alicji tiki nerwowe.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×