Szukaj

TVP podjęło decyzję! Wiemy już, czy Polska zorganizuje Eurowizję Junior 2019!

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce

Mamy to! Polska oficjalnie została organizatorem Eurowizji Junior 2019. Po spektakularnym zwycięstwie Roksany Węgiel, która reprezentowała nasz kraj w Mińsku podczas tegorocznej edycji, oficjalnie zostaliśmy organizatorami kolejnego wydarzenia. W przeciwieństwie do “dorosłej” Eurowizji, gdzie organizatorem zostaje kraj zwycięzcy, Eurowizja dla juniorów organizowana jest przez kraj, który najlepiej wypadnie w procesie aplikacyjnym. TVPJackiem Kurskim na czele zdecydowała się startować i… wygrała!


Okazuje się, że Polacy byli faworytami do organizowania przyszłorocznej Eurowizji dla dzieci. Aplikacja naszych rodaków została oceniona nad wyraz dobrze przez EBU – czyli komisję decydującą o tym, kto zabierze się za organizację eventu. Jon Ola Sand, dyrektor EBU zdradził:

 Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia!

Jacek Kurski o Eurowizji Junior 2019

Co na te wszystkie rewelacje Kurski? Okazuje się, że ekipa produkcyjna już pracuje nad oprawą i motywem konkursu!

Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata – podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli – skwitował

Pozostaje jedynie czekać!

Trwa Eurowizja Junior 2018! Możesz głosować z Polski na Polskę! Podpowiadamy jak!

Dzisiaj Eurowizja Junior 2018! Polka faworytką całego konkursu! Oglądaj transmisję na żywo razem z nami!

Eurowizja Junior 2018 lada chwila, a Polska jeszcze nie wybrała reprezentanta! Kto ma szansę na wyjazd od Mińska?


Eurowizja dla chórów odniesie sukces?

×