Szukaj

Wykryto przekręt na Eurowizji Junior 2019! Chodzi o głosowanie online

Chociaż finał konkursu Eurowizja Junior 2019 za nami, w hiszpańskich mediach nie milknie dyskusja na temat systemu głosowania. Ujawniono sztuczki, dzięki którym część internautów chciało przyznać zwycięstwo Melani Graci. Do czego namawiali?

Eurowizja Junior 2019 za nami. Podczas koncertu Polskę reprezentowała Viki Gabor, która wykonała piosenkę Superhero. Jej wykonanie tak bardzo spodobało się członkom jury i internautom, że dzięki ich głosom, wygrała. Tym samym nastolatka dokonała historycznego wydarzenia – Polska dwukrotnie z rzędu wygrał konkurs Eurowizji.

Hiszpanie namawiali do niegłosowania na Viki Gabor

Gwiazda błyskawicznie zaczęła odbierać gratulacje z całej Polski. Słowa uznania, w jej kierunku skierowali: prezydent, fani, a także gwiazdy. Nie wszystkim spodobało się jednak zwycięstwo nastolatki. Z przegraną nie może się pogodzić spora grupa Hiszpanów, którzy w sieci otwarcie krytykują wyniki głosowania.

Viki Gabor – Eurowizja Junior 2019

Viki Gabor – Eurowizja Junior 2019

Okazuje się, że negatywne emocje pod adresem Gabor nie pojawiły się dopiero po jej zwycięstwie, a dużo wcześniej. Jak informuje dziennik Levante, wielu internautów podżegało do oszustwa. Namawiali do korzystania z trybu incognito i oddawania wielu głosów na Melani Gracię. To jednak dopiero początek.

W sieci zaczęły pojawiać się wskazówki dotyczące tego jak głosować, by nie zaszkodzić kandydatce z Hiszpanii. Pierwsza dotyczyła tego, by głosować na trzy, a nie na pięć krajów. Druga, by wybierać Portugalię i Walię, wykonawców, którzy w ogóle nie byli typowani na faworytów. Kolejna dotyczyła tego, by nie głosować na Polskę. Internauci namawiali, by robić to non-stop.

Melania Garcia Gaspar - Eurowizja Junior 2019

Melani Garcia Gaspar – Eurowizja Junior 2019

Te praktyki okazały się nieskuteczne. Ostatecznie to Polska okazała się najlepsza w głosowaniu internautów, tuż za nią znalazła się Hiszpania oraz Francja. Co ciekawe na Gabor zagłosowało 568 tysięcy głosów, na Melani oddano natomiast aż o ponad 200 tysięcy głosów mniej.

Zobacz: Nie zgadniecie czyją fanką jest Viki Gabor. Na Instagramie wydało się, kto jej imponuje

 

 


Viki Gabor i Jacek Kurski

Viki Gabor i Jacek Kurski

Viki Gabor - rodzice. Jak wyglądają? Screen TVP Info

Viki Gabor - rodzice. Jak wyglądają? Screen TVP Info

Viki Gabor

Viki Gabor

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×