Szukaj

Eurowizja Junior 2019: Skandal w TVP. Poleciały głowy

Eurowizja Junior 2019 logo

Eurowizja Junior 2019 logo

Eurowizja Junior 2019 to wielki sukces. Nie tylko za sprawą Viki Gabor, dzięki której nasz kraj wygrał drugi rok z rzędu, ale także dlatego, że transmisję konkursu oglądało średnio 5,34 mln widzów. Nie wszystko poszło tak, jakby życzyli sobie organizatorzy. Okazało się, że w logo konkursu zabrakło informacji, że impreza odbywa się w Polsce. Kto jest za to odpowiedzialny?

Tegorocznym hasłem Eurowizji Junior było Share The Joy (Dziel się radością). I to ono znalazło się w logo widowiska. Na grafice oprócz nazwy Junior Eurovision Song Contest dodano miasto Gliwice. A obok tej nazwy miasta pojawiło się hasło Silesia 2019 (ang.- Śląsk).  Zabrakło jednak informacji, że widowisko odbywało się w Polsce. I ten fakt wywołał falę krytyki.

Kto odpowiada za błąd w logo Eurowizji Junior?

Gospodarzami i organizatorami Eurowizji Junior była Europejska Unia Nadawców, TVP oraz miasto Gliwice. I był to pierwszy eurowizyjny konkurs organizowany w Polsce od 2003 roku, czyli pierwszej edycji tego widowiska. Konkurs to nie tylko rozrywka, ale także promocja państwa, która organizuje show. Dlatego informacja na logo, że konkurs odbywa się w Polsce wydaje się wyjątkowo istotna. Kto odpowiada za ten błąd?

Osobę na kierowniczym stanowisku, zresztą z bardzo wysokimi referencjami, która na coś takiego się zgodziła, pożegnałem i natychmiast zarządziłem zmianę. Nie wszędzie było to już niestety możliwe . (…)  Łyżka dziegciu w beczce miodu widać musi być zawsze, ale to nie zmienia mojej radości, że się udało.  – powiedział Jacek Kurski, prezes TVP w magazynie „W sieci”.

Jacek Kurski z żoną – Eurowizja Junior 2019 kulisy

Jacek Kurski z żoną – Eurowizja Junior 2019 kulisy

Czy w przyszłym roku Eurowizja Junior odbędzie się w Polsce?

Telewizja Polska będzie się ubiegać o organizację Eurowizji Junior. Ale to Europejska Unia Nadawców będzie musiała rozstrzygnąć, który kraj będzie gospodarzem przyszłorocznego konkursu. Jeśli padnie na TVP to niewykluczone, że show znów odbędzie się Gliwicach. Mamy tylko nadzieję, że nikt nie zapomni o tym, by na logo widowiska pojawiła się nazwa naszego kraju!

Zobacz: Eurowizja Junior 2020 jednak nie w Polsce? Uprzedził nas już inny kraj. Ciężko będzie przebić ofertę rywala

 

 


Ida Nowakowska na Eurowizji Junior 2019

Ida Nowakowska na Eurowizji Junior 2019

Eurowizja Junior 2019 – prowadzący

Eurowizja Junior 2019 – prowadzący

Viki Gabor – Eurowizja Junior 2019

Viki Gabor – Eurowizja Junior 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×