Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2019 z bardzo dobrą oglądalnością! TVP z nową główną gwiazdą!

Eurowizja Junior 2019 – ceremonia otwarcia

Eurowizja Junior 2019 – ceremonia otwarcia

Ile osób obejrzało ceremonię otwarcia Eurowizji Junior 2019? Tak dobrego wyniku nie odnotowały nawet konkursy dorosłej Eurowizji z ostatnich lat. Internauci chwalą TVP za organizację. Sporo słów uznania można przeczytać również pod adresem prowadzącego show – Mateusza Szymkowiaka.

Już w najbliższą niedzielę dowiemy się, kto wygrał Eurowizję Junior 2019. Fani konkursu twierdzą, że to właśnie Polska dostąpi kolejnego, historycznego zaszczytu. Jeśli tak się stanie, będziemy pierwszym krajem, który dwa razy z rzędu sięgnął po Grand Prix najpopularniejszego dziecięcego widowiska na świecie.

W tym roku Eurowizja Junior jest szczególnie ważna dla TVP. Polski nadawca publiczny po raz pierwszy podjął się wyzwania, jakim jest organizacja tak dużego, międzynarodowego przedsięwzięcia transmitowanego na żywo w ponad 19 krajach świata.

Przygotowania do finałowego koncertu, który odbędzie się już 24 listopada, rozpoczęły się w pierwszej połowie roku. W maju poznaliśmy motyw przewodni – hasło oraz slogan, natomiast pod koniec wakacji dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać scena i kto poprowadzi konkurs oraz ceremonię otwarcia.

TVP postawiło na młodą gwardię. Do finałowego koncertu zaangażowano byłą gwiazdę TVN-u, płynnie mówiącą po angielsku, Idę Nowakowską i byłego reporterka serwisu Plotek.plOlka Sikorę. Z kolei gospodarzem imprezy otwierającej eurowizyjne zmagania był doskonale znany widzom The Voice of PolandPytania na śniadanie czy koncertów sylwestrowych – Mateusz Szymkowiak.

Zobacz: Mateusz Szymkowiak i Olek Sikora – Kim są przystojniacy, którzy poprowadzą Eurowizję Junior 2019?

Eurowizja Junior 2019: Oglądalność ceremonii otwarcia

Wyjątkowe, barwne i energetyczne widowisko z udziałem reprezentantów wszystkich uczestniczących krajów – młodych artystów i towarzyszących im delegacji – przyciągnęło rekordową publiczność. Jak informuje biuro prasowe TVP, otwarcie Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach obejrzało ponad 3,4 miliona widzów. To więcej niż sam konkurs Eurowizji w ostatnich latach (w 2017-2019 oglądalność oscylowała, w zależności od roku, wokół 1-1,5 mln).

To jednak nie koniec godnych pochwały wyników. Ceremonię można było oglądać nie tylko w telewizji, ale też w internecie. Transmisja live przyciągnęła przed odbiorniki niemalże 200 tysięcy osób.

Zobacz: Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor na ceremonii otwarcia zachwyciła w orientalnej kreacji! Co za stylizacja!

Wielu internautów chwali TVP za organizację wydarzenia zwiastującego zbliżający się finał. Sporo słów uznania można przeczytać pod adresem prowadzącego show, Mateusza Szymkowiaka, dla którego, jak sam przyznał, było to spełnienie marzeń z dzieciństwa.

  • A star is born. Brawo Mateusz, było super!
  • Dziękujmy my Polacy, że mamy takiego Mateusza Szymkowiaka zawsze profesjonalnego i przygotowanego!
    Takich dziennikarzy potrzeba Polsce.
  • Profesjonalizm z Pana strony. Będzie super. Share The Joy.

Część internautów zwróciła uwagę na umiejętności lingwistyczne Szymkowiaka, który bez problemu nawiązał kontakt z uczestnikami show. Częste żarty oraz naturalna, spontaniczna i zabawna wymiana zdań są tego najlepszym dowodem.

Nie wiedziałam, że pan tak dobrze i biegle mówi po angielsku. Super się słuchało i oglądało. Oby więcej tak błyskotliwych i profesjonalnych gwiazd w TVP – stwierdziła jedna z „Instagramerek”.

Zobacz: Eurowizja Junior 2019. Jak zagłosować na Viki Gabor i jej hit „Superhero”?

Jak na te wszystkie komplementy zareagował dziennikarz?

Myślę, że godnie powitaliśmy całą Europę i Australię. Share The Joy! – powiedział w rozmowie z Jastrząb Post.

Potwierdził również, Viki Gabor ma spore szanse na wygraną na Eurowizji Junior 2019. Szymkowiak wskazał również jej największych rywali:

Viki Gabor ma wielką szansę na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu Roksany Węgiel. Jest świetnie przygotowana, stoi wysoko we wszelkich rankingach. Wśród faworytów, oprócz Polski, są także Francja, Holandia, Hiszpania i Kazachstan, ale dopiero rozpoczynają się próby, które wszystko zweryfikują na żywo.

Będziecie oglądać Eurowizję Junior 2019? Finał już w niedzielę o 16.00 na TVP1.

Zobacz: Roksana Węgiel pokazała kreację na Eurowizję Junior 2019! Posypał się grad komplementów: „Wow. Pięknie!”


Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor i Mateusz Szymkowiak na ceremonii otwarcia

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor i Mateusz Szymkowiak na ceremonii otwarcia

Viki Gabor rozpoczyna eurowizyjny tydzień

Viki Gabor rozpoczyna eurowizyjny tydzień

Viki Gabor rozpoczyna eurowizyjny tydzień

Viki Gabor rozpoczyna eurowizyjny tydzień

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×