Szukaj

Eurowizja Junior 2019: Reprezentantka Polski wybrana! Oto druga Roksana Węgiel! [WIDEO]

Eurowizja Junior 2019 kto z Polski?

Eurowizja Junior 2019 kto z Polski?

Eurowizja Junior 2019 – kto z Polski pojedzie na konkurs? Kto wygrał eliminacje w ramach Szansy na sukces? Viki Gabor, Gabriela Katzer czy Nikola Fiedor? Poznaj reprezentanta Polski.

Za nami wielki finał polskich preselekcji na Eurowizję Junior 2019, które odbyły się w ramach programu Szansa na sukces. O reprezentowanie kraju podczas konkursu, który 24 listopada odbędzie się w Gliwicach, zawalczyły Viki Gabor, Gabriela Katzer oraz Nikola Fiedor. Cała trójka została wybrana drogą wewnętrznych eliminacji z udziałem profesjonalnego jury w składzie: Majka Jeżowska, Blue Cafe oraz Tomson i Baron. Wykonawcom towarzyszył zespół muzyczny Grzegorza Urbana.

Zobacz: Roksana Węgiel poprowadzi Eurowizję Junior 2019, ale to nie koniec niespodzianek! Jej fani będą wniebowzięci! [WIDEO]

Kto z Polski na Eurowizję Junior 2019?

Finalistki wykonały po dwa utwory – jeden to cover gościa specjalnego, którego odcinek wygrały, a drugi to oryginalna piosenka przygotowana na Eurowizję Junior. Kto wygrał eliminacje? Decyzją widzów i jurorów (siła głosów 50% do 50%) najlepsza okazała się Viki Gabor z piosenką Superhero. To ona dostała najwięcej SMS-ów i głosów od jury.

Wyniki głosowania (punkty od widzów + punkty od jury – za pierwsze miejsce przyznano 5 pkt, za drugie – 3, a za trzecie – 1)

  1. Viki Gabor – 5 +5 = 10
  2. Nikola Fiedor – 3 + 3 = 6
  3. Gabriela Katzer – 1 + 1 = 2

Zobacz: Roksana Węgiel pokazała się bez makijażu scenicznego! Fani z niedowierzaniem przecierają oczy! To inna osoba!

Viki Gabor w pierwszej rundzie finału (23 lutego) wykonała Who you are i decyzją Tomsona i Barona weszła do wielkiego finału preselekcji, eliminując Lenę Marzec oraz Michała Szczurka. W ostatecznej rundzie zaprezentowała widzom utwór Human oraz oryginalną piosenkę Time. To właśnie ten utwór jest jej debiutanckim singlem. Niedawno występowała podczas Sopot Festival w TVN. W półfinałowych odcinkach Szansy na Sukces” zaśpiewała You may be in love z repertuaru Blue Cafe.

Czy uda się jej powtórzyć ubiegłoroczny sukces Roksany Węgiel, która pokonała konkurencję zza granicy i przywiozła wywalczyła pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski?

Poniżej piosenka Viki Gabor na Eurowizję 2019 – Superhero:

Viki Gabor podczas eliminacji na Eurowizję Junior 2019 zaśpiewała m.in. You May Be In Love Blue Cafe:

Kim jest Viki Gabor, która reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior 2019?

Wiktora Gabor ma 12 lat, urodziła się w Niemczech, wychowywała w Wielkiej Brytanii, niedawno zamieszkała z rodziną w Polsce. Jest pochodzenia romskiego, wzrasta w środowisku, gdzie tradycje muzyczne i kulturowe są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Muzyka jest obecna w jej życiu od zawsze, cała jej rodzina jest muzykująca. Choć bardzo ceni kulturę i muzykę romską, siebie widzi jako piosenkarkę popową. Razem ze starszą siostrą Melisą komponują i piszą piosenki. Popularność przyniósł jej udział w programie The Voice Kids, w którym zajęła drugie miejsce.

View this post on Instagram

@vikigaborofficial na @junioreurovisionofficial! ???? @badzmyrazem.tvp @szansanasukces2019 #junioreurovision #jesc2019 #eurowizjajunior #eurowizjadladzieci #vikigabor #wiktoriagabor #jacekurski #jury #voting #winner #szansanasukces #arturorzech #wyniki #finał #24listopada

A post shared by eurowizja.org | OGAE Poland (@eurowizjaorg) on

Eurowizja Junior 2019 w Polsce. Co wiemy?

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach, a jej hasłem przewodnim jest: Share the Joy. Konkurs poprowadzą Olek Sikora, Ida Nowakowska i Roksana Węgiel, zaś ceremonię otwarcia Mateusz Szymkowiak i Agata Konarowska. Choć zwycięski kraj nie ma obowiązku organizowania kolejnego konkursu, to jednak Telewizja Polska podjęła się tego zadania. Konkurs odbędzie się w Arenie Gliwice (17 tys. osób), a o główną nagrodę zawalczą reprezentanci 19 krajów, w tym powracającej Hiszpanii.

Zobacz: Eurowizja Junior 2019: Znamy kolejnych prowadzących! TVP stawia na sprawdzone nazwiska


Finalistki preselekcji na Eurowizję Junior 2019

Finalistki preselekcji na Eurowizję Junior 2019

Preselekcje na Eurowizję Junior 2019 – wyniki głosowania

Preselekcje na Eurowizję Junior 2019 – wyniki głosowania

Viki Gabor – Top of the Top 2019

Viki Gabor – Top of the Top 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×