Szukaj

Eurowizja Junior 2019: Do Polski przyleci aż 19 młodych gwiazd! Znamy już prawie wszystkie szczegóły konkursu! Kto go poprowadzi?

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce! Znamy najważniejsze szczegóły dotyczące konkursu.W jakim mieście powitamy uczestników? Kto przybędzie do naszego kraju? Ile krajów wyśle swoich reprezentantów? Kiedy odbędzie się konkurs? Sprawdź.
Eurowizja 2019

Eurowizja 2019

Finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach, poinformował prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Impreza będzie odbędzie się w Arena Gliwice. Podczas konferencji w siedzibie TVP Jacek Kurski wyjaśnił, że organizacja Eurowizji Junior przez zwycięskie państwo nie jest automatyczna, tak jak w przypadku Eurowizji dla dorosłych.

Na początku stycznia dostaliśmy informację z Europejskiej Unii Nadawców, że wygraliśmy, że TVP jest organizatorem konkursu Eurowizji dziecięcej w 2019 r. Natychmiast przystąpiliśmy do giełdy miast i ogłosiliśmy coś w rodzaju nieformalnego konkursu ofert. Zgłosiło się wiele polskich miast. Do finału przeszły trzy: Szczecin, Gliwice oraz Toruń – powiedział Kurski.

Wszystkie te miasta zyskały akceptację Europejskiej Unii Nadawców, więc TVP pozostawiono decyzję, które z nich wygra. Typ padł na Gliwice i Śląsk. Już 24 listopada, podczas finału dziecięcej Eurowizji na Śląsku, wystąpią reprezentanci 19 krajów. Na wielkiej scenie w Gliwicach zobaczymy m.in. powracającą po 12 latach przerwy Hiszpanię. Ze startu w tym roku zrezygnował Azerbejdżan i Izrael. Kto jeszcze będzie walczył o zwycięstwo w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci? Podajemy pełna listę państw:

Albania , Armenia , Australia, Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Macedonia Północna, Malta, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia, Ukraina, Walia, Włochy 

Potwierdzonymi uczestnikami są: 10-letni Giorgi Rostiashvili z Gruzji oraz 14-letnia Mila Moskov z Macedonii Północnej. Polski reprezentant zostanie wybrany podczas programu Szansa na sukces. Na razie nie znamy nazwisk kandydatów, którzy staną w szranki o wyjazd do Gliwic, z nadzieją na powtórzenie sukcesu Roksany Węgiel.

A kto poprowadzi Eurowizję Junior 2019 w Polsce? W tym temacie decyzja nie została jeszcze podjęta. Internauci twierdzą, że najprawdopodobniej zobaczymy na scenie duet Tomasz Kammel i Ida Nowakowska. Obie gwiazdy bardzo sprawnie mówią po angielsku, a do tego mają doświadczenie w prowadzeniu dużych imprez na żywo. Internauci typują do roli gospodarzy także Grażynę Torbicką, która prowadziła wybory Miss World w 2006 roku, podającego eurowizyjne punkty Mateusza Szymkowiaka oraz Marcelinę Zawadzką jako reporterkę relacjonującą to, co dzieje się za kulisami wydarzenia.

Czekamy na kolejne doniesienia z ulicy Jana Pawła Woronicza w Warszawie!

Zobacz: Eurowizja Junior 2017: Wybrano reprezentantkę Polski! Jest nią uczestniczka „Małych Gigantów”! [WIDEO]

Zobacz: Cleo o Roksamie Węgiel! Kto, lub co może zniszczyć jej karierę? [WIDEO]

Zobacz: Roksana Węgiel pierwszy raz o swoim związku z przystojnym muzykiem! Jaki sekret zdradziła?


Hasło i motyw przewodni Eurowizji Junior 2019

Hasło i motyw przewodni Eurowizji Junior 2019

Eurowizja Junior 2018 – powitanie Polski

Eurowizja Junior 2018 – powitanie Polski

Eurowizja Junior 2018: Jak zaśpiewała Roksana Węgiel?

Eurowizja Junior 2018: Jak zaśpiewała Roksana Węgiel?

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×