Eurowizja Junior 2019: Do Polski przyleci aż 19 młodych gwiazd! Znamy już prawie wszystkie szczegóły konkursu! Kto go poprowadzi?

Eurowizja 2019

Eurowizja 2019

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce! Znamy najważniejsze szczegóły dotyczące konkursu.W jakim mieście powitamy uczestników? Kto przybędzie do naszego kraju? Ile krajów wyśle swoich reprezentantów? Kiedy odbędzie się konkurs? Sprawdź.

Finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach, poinformował prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Impreza będzie odbędzie się w Arena Gliwice. Podczas konferencji w siedzibie TVP Jacek Kurski wyjaśnił, że organizacja Eurowizji Junior przez zwycięskie państwo nie jest automatyczna, tak jak w przypadku Eurowizji dla dorosłych.

Na początku stycznia dostaliśmy informację z Europejskiej Unii Nadawców, że wygraliśmy, że TVP jest organizatorem konkursu Eurowizji dziecięcej w 2019 r. Natychmiast przystąpiliśmy do giełdy miast i ogłosiliśmy coś w rodzaju nieformalnego konkursu ofert. Zgłosiło się wiele polskich miast. Do finału przeszły trzy: Szczecin, Gliwice oraz Toruń – powiedział Kurski.

Wszystkie te miasta zyskały akceptację Europejskiej Unii Nadawców, więc TVP pozostawiono decyzję, które z nich wygra. Typ padł na Gliwice i Śląsk. Już 24 listopada, podczas finału dziecięcej Eurowizji na Śląsku, wystąpią reprezentanci 19 krajów. Na wielkiej scenie w Gliwicach zobaczymy m.in. powracającą po 12 latach przerwy Hiszpanię. Ze startu w tym roku zrezygnował Azerbejdżan i Izrael. Kto jeszcze będzie walczył o zwycięstwo w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci? Podajemy pełna listę państw:

Albania , Armenia , Australia, Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Macedonia Północna, Malta, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia, Ukraina, Walia, Włochy 

Potwierdzonymi uczestnikami są: 10-letni Giorgi Rostiashvili z Gruzji oraz 14-letnia Mila Moskov z Macedonii Północnej. Polski reprezentant zostanie wybrany podczas programu Szansa na sukces. Na razie nie znamy nazwisk kandydatów, którzy staną w szranki o wyjazd do Gliwic, z nadzieją na powtórzenie sukcesu Roksany Węgiel.

A kto poprowadzi Eurowizję Junior 2019 w Polsce? W tym temacie decyzja nie została jeszcze podjęta. Internauci twierdzą, że najprawdopodobniej zobaczymy na scenie duet Tomasz Kammel i Ida Nowakowska. Obie gwiazdy bardzo sprawnie mówią po angielsku, a do tego mają doświadczenie w prowadzeniu dużych imprez na żywo. Internauci typują do roli gospodarzy także Grażynę Torbicką, która prowadziła wybory Miss World w 2006 roku, podającego eurowizyjne punkty Mateusza Szymkowiaka oraz Marcelinę Zawadzką jako reporterkę relacjonującą to, co dzieje się za kulisami wydarzenia.

Czekamy na kolejne doniesienia z ulicy Jana Pawła Woronicza w Warszawie!

Zobacz: Eurowizja Junior 2017: Wybrano reprezentantkę Polski! Jest nią uczestniczka „Małych Gigantów”! [WIDEO]

Zobacz: Cleo o Roksamie Węgiel! Kto, lub co może zniszczyć jej karierę? [WIDEO]

Zobacz: Roksana Węgiel pierwszy raz o swoim związku z przystojnym muzykiem! Jaki sekret zdradziła?


Hasło i motyw przewodni Eurowizji Junior 2019

Hasło i motyw przewodni Eurowizji Junior 2019

Eurowizja Junior 2018 – powitanie Polski

Eurowizja Junior 2018 – powitanie Polski

Eurowizja Junior 2018: Jak zaśpiewała Roksana Węgiel?

Eurowizja Junior 2018: Jak zaśpiewała Roksana Węgiel?

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×