Eurowizja 2022. Måneskin wyszedł na scenę i pokazał, kto tu rządzi! Żaden kandydat nie dał takiego show! [WIDEO]

Eurowizja 2022 - występ Maneskin

Eurowizja 2022 - występ Maneskin

Eurowizja 2022 i występ Måneskin. Jak na scenie zaprezentowali się ubiegłoroczni zwycięzcy?

W sobotę 14 maja odbył się 66. finał Konkursu Piosenki Eurowizja 2022.  Zanim jednak podano wyniki, publiczność rozgrzali ubiegłoroczni tryumfatorzy konkursu. To dzięki Måneskin festiwal zagościł w Turynie.

Włoska formacja wygrała 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Zdobyła największą ilość punktów od widzów, bo aż 318, i 206 od jury (3. miejsce), dzięki czemu odniosła spektakularne zwycięstwo. Radość członków zespołu nie miała granic.

Jak zaprezentowali się na scenie?

Eurowizja 2022. Występ Måneskin

Måneskin wygrał Konkurs Eurowizji 2021. Włoski zespół nie był faworytem jury, ale w głosowaniu widzów zdeklasował konkurencję. Gdy zsumowano punkty, grupa wysunęła się na prowadzenie, zostawiając w tyle resztę uczestników. Francja, która zajęła 2. miejsce, nawet nie zbliżyła się do sumy głosów, jaką otrzymali reprezentanci Italii.

Po ich występie nie brakowało kontrowersji. Lider formacji został pomówiony o branie narkotyków w trakcie trwania muzycznego wydarzenia. Do sieci trafiło nawet nagranie. Zespół nie został obojętny i szybko wydał oświadczenia, a Damiano David poddał się testom na obecność narkotyków. Te dały wynik negatywny, co zakończyło dalsze spekulacje w tym temacie. Lider formacji zapytany o całe zdarzenie na konferencji prasowej, mówił:

Nie zażywam narkotyków. Tomas stłukł szklankę nogą. Nie zażywam kokainy… Proszę, nie mów tak.

Zespół rozkochał widzów piosenką Zitti e buoni. W Polsce singiel pokrył się platyną. Równie fenomenalnie na listach przebojów w naszym państwie radził sobie ich drugi singiel – I Wanna Be Your Slave. Piosenka przez wiele tygodni była najczęściej odtwarzana na Spotify. Została nagrodzona platynową płytą podczas występu w Sopocie. W trakcie show Polsatu Michał Szpak wręczył im statuetkę, której kwartet szybko pozbył się, przekazując ją koczującym pod hotelem wielbicielom znad Wisły.

Ubiegłorocznych zwycięzców nie mogło zabraknąć na finale w Turynie. Podczas Eurowizji 2022 zaprezentowali się fenomenalnie. Rockowy pazur spowodował, że dosłownie roznieśli scenę. Nie zawiedli oczywiście także stylizacjami. Nie brakowało odkrytego ciała, a Damiano pojawił się w szerokich spodniach i skąpym body, które w nie wpuścił.


Eurowizja 2022 - występ Maneskin

Eurowizja 2022 - występ Maneskin

Eurowizja 2022 - występ Maneskin

Eurowizja 2022 - występ Maneskin

Eurowizja 2022 - występ Maneskin

Eurowizja 2022 - występ Maneskin

Komentarze

 • Gość pisze:

  Maneskin to prawdziwy powiew świeżości, są szczerzy i otwarci. Podszyte to młodością i energią. Damiano pokaże jeszcze kawał świetnej muzy.

 • Roa pisze:

  A tak naprawde to yen maneskin to wielgachna qupa, wszystko wtórne i czysta komercja …

 • Gość pisze:

  Największą chamówą jest to że Ukrainie my Polacy daliśmy 12 punktów czyli najwięcej, a oni nam 0 , Tak się odwdzięczyli nam Polsce za tak mnogie przyjęcie ich tu, poparcie w TV na arenie świata i militarnie, koncerty dla nich i 500+ na każde ich dziecko z naszej kieszeni. Dodam że Polski występ był fajniejszy, także nikt nie powie że polityki tam nie ma, co potwierdza zresztą ich wygrana, i którą przez wojnę popieram. Ta wygrana pomoże Ukraińcom w wojnie i jest wyrazem poparcia, kibicuje im. Ale żenuje ich 0 dla Polski – taką wdzięczność mają. Teraz pomyście co będzie jak milion chłopa z Ukrainy przyjedzie tu po wojnie do swoich prac, żon, dziewczyn i dzieci.. Exodus, rozpychanie się i poczucie że im się wszystko należy. Przestępczość x50 po tym co tam widzieli i jakie podejście do nas w duszy mają

  • Gość pisze:

   W pełni się z tobą zgadzam. Już patrzeć nie mogę na flagi ukraińskie. A w dzień Flagi nawet portale nie zmieniły! Cobti się odwala w tym kraju? PiS tak patriotyzm promowała teraz co?

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×