Czy Polska wygra Eurowizję? Wróżka Akima już wie! Które miejsce zajmie Ochman i kto da mu najwięcej punktów? Sprawdziła w kartach specjalnie dla nas, co wydarzy się w dzisiejszym finale!

Wróżka Akima, Krystian Ochman

Wróżka Akima, Krystian Ochman

Które miejsce zajmie Polska w finale Eurowizji 2022? Która część Europy najmocniej wesprze Krystiana Ochmana? Widzowie, czy jurorzy mocniej będą na niego głosować? Specjalnie dla nas wróżka Akima sprawdziła, co mówią karty.

Za nami pełen emocji półfinał Eurowizji 2022, który okazał się szczęśliwy dla Polski. Nasz reprezentant, decyzją widzów i jury, awansował do sobotniego finału. Już dzisiaj zawalczy o najważniejszą nagrodę – kryształowy mikrofon, a tym samym prawo do organizacji kolejnej edycji konkursu na terenie naszego kraju. Po raz pierwszy od dekad polski kandydat stawiany jest w ścisłej czołówce do zwycięstwa.

Zanim TVP połączy się z Turynem, z którego o godzinie 21.00 rozpocznie nadawanie koncertu finałowego, postanowiliśmy zapytać wróżkę Akimę, która świetnie przewidziała jego wynik w półfinale, o to, jak Ochman poradzi sobie w decydującym starciu.

Zapraszam godz 2.50 TVN na program Noc Magii. Do zobaczenia na wizji Akima

Posted by Wróżka AKIMA on Thursday, December 9, 2021

Akima już w 2016 roku bezbłędnie przewidziała, co czeka Michała Szpaka. Zwróciła uwagę, że dostrzegą go zagraniczni artyści (wpisy na Twitterze poświęcili mu Hozier i J.K. Rowling), a także, że to końcówka głosowania przyniesie widzom najwięcej emocji. Tak też było – Szpak u jury zajął jedno z końcowych miejsc i dopiero w ostatnich minutach głosowania widzów przesunął się z 23. na 8. miejsce.

Nie wygra Eurowizji, nie będzie też w pierwszej trójce, ale nie zamknie listy. Zrobi wrażenie i będzie zauważony przez duże nazwiska z innych państw. Największe emocje czekają nas na końcu głosowania. Dostanie więcej wsparcia od widzów niż jurorów – wyznała na dwa dni przed finałem Eurowizji 2016.

To, co zobaczyła w kartach tym razem, z pewnością ucieszy fanów widowiska, ale i samego Ochmana. Ma dla niego garść wspaniałych wieści.

Eurowizja 2022. Miejsce Polski w finale. Wróżka Akima przepowiada wynik

Dotychczas nasi reprezentanci nie cieszyli się wystarczająco dużym zainteresowaniem wśród widzów i jurorów, którzy rozdają swoje głosy w konkursie. Od czasów Michała Szpaka, czyli od 2016 roku, prawie w ogóle nie udało nam się zakwalifikować do części finałowych. Tym razem jednak mamy spore szanse na sukces.

Wróżka Akima dostrzegła w kartach coś niesamowitego – Krystiana czeka wielka kariera, a – według jej zapewnień – większa niż Edytę Górniak po Eurowizji w 1994 roku i Michała Szpaka, który trenował go w The Voice of Poland:

Zobaczyłam jego datę i aż mam ciary. On się kształtuje. Zna swoją moc, ale krępuje się o niej powiedzieć. Będzie się zmieniał bardzo intensywnie od jesieni tego roku. Teraz rodzina i priorytety rodzinne są dla niego motorem do działania. Już nie chodzi o cały świat, a o akceptację rodziny. Żeby była z niego dumna. W przyszłym roku przyjdą do niego osoby, które jego talent wyeksponują. Pobije swojego nauczyciela, Michała Szpaka, który dał mu kierunek. Pojawią się mecenasi w przyszłym roku. On jest skazany na karierę światową. To będzie większa kariera niż w przypadku Edyty Górniak. To jest charyzmatyczny pracoholik, do tego uczciwy do bólu.

22-letni wokalista musi uważać na osoby, które zaoferują mu współpracę po Eurowizji w Turynie. Dlaczego?

Mała gwiazdeczka, ale on rozbłyśnie – format światowy. Ma energię przyciągania pieniędzy. Nie będzie śpiewał do kotleta, ale na dużych scenach. La Scala? Czemu nie. Jesień 2023 to już ogromne kontrakty, a większe za trzy lata. Pojawi się wokół niego wiele osób, oferujących współpracę, ponieważ będą widziały w nim zyski ze względu na jego osiągnięcia i uznanie. Musi uważać na oszustów, ponieważ on jest łatwowierny i ufny. Poprzez te rodzinne sprawy wierzy w sprawiedliwość, uczciwość itd. Niestety może się trochę przejechać, ale ma dobrą intuicję. Będzie wyczuwał, jeśli ktoś będzie miał wobec niego nieczyste intencje, ale uzna, że dla reklamy, dla współpracy, będzie się mu to opłacało.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Ochman jest stały w uczuciach:

Domator, obserwator, wycofany. Monogamista, czyli jak związki to po grób. Nikt go nie omami. Będzie bronił swoich przekonań. Nigdy nie zobaczymy go wykreowanego przez innych.

Na naszą prośbę Akima sprawdziła, które miejsce w finale zajmie Polska. Wyczytała z kart, że Ochman nie wygra Eurowizji, ale i tak wypadnie świetnie, zajmując czołową pozycję. Którą?

Wgrać nie wygra. Pierwszego miejsca na pewno nie będzie, chociaż będzie blisko podium. Nie jest to 1., nie jest to 2. miejsce, ale może to być 3. miejsce. Między trzecim a piątym. Karty mówią, że pobije Szpaka, i że to jest ogromny sukces dla Polski. Coś będzie szalonego, coś wydarzy się w trakcie głosowania niesamowitego. Pokazuje mi się, że dzięki widzom to będzie rozgrywka o podium.

Która część Europy najbardziej zwróci uwagę na reprezentanta Polski? Skąd Ochman dostanie najwięcej punktów?

Ma ogromny magnetyzm. Oczarował już w półfinale. Jest dumą dla Polaków. Jest kimś na kogo czekaliśmy przez te wszystkie lata. W finale będzie na niego głosować wiele osób z Ukrainy i Irlandii. Z zachodu będzie bardzo dużo punktów, pokazała się karta, która mówi, że tak jakby przede wszystkim dla nich śpiewał. Południe – w miarę. Północ gorzej. Wschód – różnie. Ukraina silnie, ale inne państwa, które tam są niekoniecznie. Będą doceniać przede wszystkim jego, potem piosenkę. Będą na niego wysyłać SMS-y osoby, które nigdy nie głosowały na Eurowizji.

Co ciekawe, jury nie będzie tak hojne w punktach jak widzowie. Z kart wynika, że punkty dla Polski będą często wyświetlane na tablicy, ale nie będą to najwyższe noty:

Jury oceni go wysoko, ale nie tak wysoko jak widzowie, na pewno będzie poza podium w ich głosowaniu. Ale Polska będzie często przez nich wymieniana. Bardziej będą na niego głosować widzowie, ale jury też go zobaczy, chociaż będą bardziej stronniczy. Jury będzie głosować trochę bardziej politycznie i strategicznie.

A jak wygląda sytuacja wśród faworytów Eurowizji? Czy wygra Ukraina? Jakie szanse ma Hiszpania? Z wizji Akimy wynika, że Szwecja, która jest przed Polską  rankingach bukmacherów, nie ma szans na zwycięstwo.

Ukraina ma duże poparcie, ale na pewno większe poparcie będą mieli nie ze względu na utwór. A czy Hiszpania  będzie miała podium? Karty mówią, że nie. Wielka Brytania już bardziej, ale Szwecja niekoniecznie.

Gdy rozmawialiśmy z Akimą nieznana jeszcze była pozycja startowa Ochmana. Powiedziała nam wówczas, że wylosuje miejsce pod koniec stawki, które zwiększy jego szanse na punkty. Wiemy już, że Polska w Turynie wystąpi trzecia od końca, czyli jako 23.

https://vm.tiktok.com/ZMLckhDVc/?k=1

W oczekiwaniu na finał przypomnijmy, jak szanse Ochmana ocenili zagraniczni dziennikarze.


Wróżka Akima

Wróżka Akima

Wróżka Akima

Wróżka Akima

Eurowizja 2022 Polska: Ochman – River

Eurowizja 2022 Polska: Ochman – River

Komentarze

 • Gość Babadu pisze:

  Och Krystian, wielki man!!! Krystian Ochman jest the best. Niech tak zostanie. Wielka nadzieja nas wszystkich! 😀

 • Gość pisze:

  Wogole mi się nie podoba on ani jego piosenka. Nad czym tyle zachwytu!!!!!

 • Gość pisze:

  kiepską

 • Ja pisze:

  A mnie się nie podoba jego śpiew. A oprawa sceniczna i wystepy tancerek jeszxze gorsze.

 • GośćROZCZAROWANA pisze:

  CO ZA IDIOTYZM, ROBIE PIERWSZY WPIS OD KILKU DNI A MAM KOMUNIKAT „Wysyłasz kolejne komentarze zbyt szybko. Zwolnij troszkę.” CZY TO TLKO JA CZY INNI TEZ TAK MAJA???????? MNIE TO BARDZO ZNIECHECA

  • GośćJacek pisze:

   Też tak mam. A dawno nic nie wysyłam.

  • Elis pisze:

   Ochman super, piosenka ..szału nie ma ale TEN głos 👍👍👍 Te marzanny potopic razem z Egura😡

  • Goia pisze:

   Też tak mam, mam wrażenie że dzieje się tak gdy komentarz jest nie zgodny z narracją przyjętą przez portal. Piszę sporadycznie i zawsze bardzo wyważone komentarze bez wulgaryzmów ,czasami co najwyżej lekko ironiczne, a i tak niektóre nie zostały zamieszczone. Tak że tego ….. „wiecie – rozumiecie „

  • Gość pisze:

   I ja też tak mam. Tam są trolle.

 • Gość nikt pisze:

  To samo przewidziałam bez tych szatańskich kart, może gdyby założył sukienkę🤔. Szkoda chłopaka na ten konkurs….

  • Gość pisze:

   Jak tylko zobaczyłam poziom tego konkursu, tak samo pomyślałam. Szkoda wysiłku Chłoaka na tę imprezę.

 • Agat pisze:

  Między 3 a 5 to jest różnica nie między 3 a 15. Można się śmiać, ale są ludzie, którzy widzą więcej niż większość. Oczywiście nie brak też oszustów

  • Tomasz pisze:

   Owe wrożenie to nic innego jak typowania od buchmacherów i dziennikarzy, od takie to wróżenie a raczej marne udawanie że cokolwiek wie więcej.

 • Wróżbitka pisze:

  Nie wygra, ale nie przegra. Wystąpi i będzie zauważony. Między 3 a 15 miejscem. Zdobędzie punkty od jurorów i widzów. Zaśpiewa piosenkę o rzece. W garniturze i z tancerkami. Też jestem wróżbitką!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×