Eurowizja 2022. Oto kandydaci! TVP ogłosiła listę 10 uczestników i piosenek. Kto wygra?

Eurowizja 2022. Kandydaci z Polski. Kto powalczy o bilet do Włoch?

Eurowizja 2022. Kandydaci z Polski. Kto powalczy o bilet do Włoch?

Eurowizja 2022. Kandydaci preselekcji. Telewizja Polska ogłosiła listę dziesięciu finalistów, którzy powalczą o udział w Konkursie Piosenki. Kogo usłyszymy w preselekcjach?

Eurowizja organizowana jest od 1956 roku. Konkurs odbywał się nieprzerwanie do 2020 roku. Wtedy plany organizatorów pokrzyżował wybuch pandemii koronawirusa. Rok później reprezentanci krajów ponownie spotkali się na jednej scenie.

Konkurs Piosenki polega na przedstawieniu swojego utworu, który został stworzony specjalnie z myślą o Eurowizji. Następnie odbywa się głosowanie – od kilku lat o wynikach decydują jurorzy i widzowie.

W ubiegłych latach, wśród zwycięzców znalazły się takie gwiazdy, jak Celine Dion, zespół ABBA, Conchita Wurst czy Alexander Rybak. W 2021 roku wygrał zespół rockowy Måneskin, który wykonał utwór Zitti e Buoni. Reprezentowali oni Włochy, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja Eurowizji. Kto ma szansę reprezentować Polskę?

Eurowizja 2022 Polska. TVP organizuje preselekcje

Niedawno informowaliśmy o zmianach, jakie wprowadzono przed wyborem reprezentanta na Eurowizję 2022. Jak udało się ustalić Jastrząb Post, w tym roku odbędą się publiczne eliminacje. Koncert, na którym dziesięciu kandydatów zaśpiewa swoje propozycje eurowizyjne, odbędzie się już za miesiąc:

 TVP w połowie lutego szykuje koncert preselekcyjny z udziałem 10 kandydatów. Wśród nich nie zabraknie faworytów internautów: Krystiana Ochmana, Ani Byrcyn i Darii Marx – zdradziła nam osoba związana z telewizją publiczną.

To nie koniec niespodzianek. Producenci zdecydowali, że nie tylko jurorzy, ale także widzowie wybiorą piosenkę, która pojedzie do Turynu:

Zwycięską piosenkę wybierze komisja złożona z osób związanych z polskim rynkiem muzycznym, która oceni propozycje, ale swój głos będą mogli oddać także widzowie – dodaje nasze źródło.

Eurowizja 2022. Kto z Polski? Uczestnicy preselekcji

W dzisiejszym wydaniu programu Pytanie na śniadanie ogłoszono pełną listę kandydatów, którzy powalczą o udział na Eurowizji. Ze 150 zgłoszeń specjalnie powołana komisja wyłoniła dziesięć najmocniejszych. Nasze doniesienia na temat preselekcji potwierdziły się. Koncert odbędzie się już 19 lutego na antenie TVP. Oto kandydaci na Eurowizję 2022:

  • Anna Byrcyn – Dokąd?
  • Daria – Paranoia
  • Kuba Szmajkowski – Lovesick
  • Karolina Lizer – Czysta woda
  • Lidia Kopania – Why does it hurt?
  • Siostry Szlachta – Drogowskazy
  • Krystian Ochman – River 
  • Emilia Dębska „Mila” – All i need
  • Karolina Stanisławczyk & Toro Chica – Move
  • Unmute – Głośniej niż decybele 

Kto powinien nas reprezentować w Turynie?


Ania Byrcyn – Eurowizja 2022

Ania Byrcyn – Eurowizja 2022

Daria – Eurowizja 2022

Daria – Eurowizja 2022

Kuba Szmajkowski – Eurowizja 2022

Kuba Szmajkowski – Eurowizja 2022

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×