TVP podała, kiedy dokładnie ogłosi reprezentanta Polski na Eurowizję 2022. Nie będzie to sylwestrowa noc

Eurowizja 2022 Polska

Eurowizja 2022 Polska

Telewizja Polska podała konkretną datę ogłoszenia reprezentanta Polski na Konkurs Piosenki Eurowizji 2022. Tym razem odbędzie się on w Turynie. Kiedy dowiemy się, kto pojedzie do Włoch? Kto zgłosił się do preselekcji?

Konkurs Piosenki Eurowizji to jedna z najważniejszych muzycznych wydarzeń nie tylko w Europie, ale także na świecie. Jest to największa tego typu impreza, podczas której muzycy rywalizują o miano najlepszego wykonawcy na starym kontynencie, co wiąże się z wieloma profitami, a przede wszystkim jeszcze większą sławą i możliwością zagranicznej kariery.

Jak do tej pory największy sukces dla Polski odniosła Edyta Górniak, która w momencie, gdy nasz kraj zadebiutował na tym wydarzeniu, zdobyła zaszczytne drugie miejsce. Było to w 1994 roku. Jak na razie nikt nawet nie zbliżył się do tego wyniku. Jej brawurowe wykonanie piosenki To nie ja podbiło serca europejskiej publiczności i międzynarodowego jury.

W zeszłym roku naszym reprezentantem był Rafał Brzozowski, który w Rotterdamie pojawił się z piosenką The Ride. Niestety wokaliście nie udało się zakwalifikować do finałowego koncertu. Poniżej przypominamy jego występ.

Kiedy TVP ogłosi kandydata na Eurowizję 2022? Padła konkretna data

Od samego początku wyborem kandydata, przygotowaniami i transmisja Eurowizji zajmuje się Telewizja Polska. Od 1994 roku Polska trzykrotnie nie brała udziału w muzycznym konkursie. W 2000 i w 2002 roku nie została dopuszczona przez organizatorów ze względu na słabe wyniki naszych reprezentantów w poprzednich latach. W 2012 roku natomiast nasz kraj sam zrezygnował z wystawienia swojego kandydata, ponieważ organizowano wówczas dużą imprezę sportową, czyli Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

W tym roku po raz kolejny TVP wybiera reprezentanta Polski do konkursu, który w maju odbędzie się we Włoszech. Przypomnijmy, że poprzednią rywalizację wygrała włoska formacja Maneskin, która podbiła rynek muzyczny.

W tym roku zainteresowanie występem wśród artystów jest tak duże, że zdecydowano o przesunięciu daty ogłoszenia polskiego artysty, który wystąpi w Turynie. Początkowo mówiło się o tym, że jego nazwisko poznamy podczas sylwestrowej nocy w Zakopanem. Teraz pojawiła się już inna konkretna data oficjalnie zakomunikowana przez TVP.

Ze względu na duże zainteresowanie polskimi preselekcjami do Konkursu Piosenki Eurowizji – ESC 2022 Turyn uprzejmie informujemy, że laureata ogłosimy 15 stycznia 2022 r – czytamy na stronie eurowizja.tvp.pl.

Jak na razie wiadomo, że swoją kandydaturę zgłosili między innymi: Daria – prawdopodobnie z przebojem Paranoia, Kuba Szmajkowski z utworem Lovesick, Wojciech Sokolnicki z grupy Tre Voci, Siostry SzczepańskieEl Complemento, Łzy z numerem Agnieszka 2.0, formacja Unmute z piosenką Głośniej niż decybele. Wśród potencjalnych kandydatów, którzy mają szansę reprezentować Polskę, pojawiły się także nazwiska: Krystiana Ochmana, czyli zwycięzcy The Voice of Poland 10, a nawet Mariny Łuczenko.

Jak myślicie, kto wyjedzie w maju do Turynu reprezentować Polskę na Eurowizji 2022?


Marina Łuczenko

Marina Łuczenko

Krystian Ochman – Opole 2021

Krystian Ochman – Opole 2021

Łzy w nowym składzie

Łzy w nowym składzie

Komentarze

  • Gość pisze:

    Taki live pani agnieszka 2:0 jednak dalej mieszka paronoja ha ha a wygra lepszy albo taki co umie śpiewac najwaźniejsza jest reklama i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×