Oni naprawdę zrobią to z nagrodą?! Zwycięzcy Eurowizji 2022 zaskoczyli swoim pomysłem tak samo jak komentarzem o braku punktów dla Polski

Eurowizja 2022 Kalush Orchestra Ochman

Eurowizja 2022 Kalush Orchestra Ochman

Eurowizja 2022 dobiegła końca, a emocje jeszcze nie opadły. Kalush Orchestra odniosła się do braku puntów dla Polski od ukraińskiego jury. Co powiedzieli? Dlaczego nie chcą zatrzymać nagrody?

Eurowizja 2022 wzbudziła jeszcze więcej emocji, niż mogłoby się wydawać. Zmagania muzyków z państw starego kontynentu rozpoczęły się 10 maja. Wtedy miał miejsce pierwszy półfinał. Kolejni wykonawcy pojawili się na scenie w Turynie dwa dni później. Właśnie wtedy w drugim półfinale zaśpiewał także Krystian Ochman z Polski. Bez problemu wszedł on do następnego etapu i mógł po raz kolejny zaśpiewać piosenkę River przed jurorami z różnych krajów i widzami z całej Europy.

Tym razem najwięcej punktów zdobyła reprezentacja Ukrainy. Zespół Kalush Orchestra podbił serca fanów i jurorów z większości krajów. Okazali się być bezkonkurencyjni. Również polskie jury najwyższą notę dało właśnie Ukrainie. W czasie głosowania okazało się, że ukraińscy jurorzy nie odwdzięczyli się tym samym i nie gratyfikowali Krystiana Ochmana nawet jednym punktem.

Eurowizja 2022. Kalush Orchestra o braku punktów dla Polski. Co zrobią z nagrodą?

Chociaż ukraińskie jury nie doceniło wokalu Ochmana, który ostatecznie zajął 12. miejsce, to inaczej zachowali się widzowie z tego kraju. To właśnie na reprezentanta Polski wysłali oni najwięcej SMS-ów. Brak punktów od jury z Ukrainy wywołał ogromne zamieszanie. Fani domagali się bowiem w komentarzach wdzięczności za pomoc, jaką Polacy okazali im w najtrudniejszym czasie wojny. Wywiązała się spora afera, którą próbował ostudzić przewodniczący ukraińskich jurorów.

Za pomoc humanitarną, militarną i finansową dla Ukrainy jesteśmy i będziemy wdzięczni Polakom na zawsze! Ale to są rzeczy niezwiązane ze sobą – napisał w mediach społecznościowych.

Teraz do braku punktacji dla Polski postanowili odnieść się sami zwycięzcy. Wrócili już oni do Ukrainy, gdzie zorganizowano konferencję prasową. Padło tam pytanie o punkty dla Krystiana Ochmana. Lider zespołu przyznał, że nie czuje się z tym komfortowo.

To bardzo dziwna sytuacja. Czuję się przez nią niekomfortowo. Osobiście bardzo lubię piosenkę Ochmana, jest nawet w mojej top pięć.

Zwrócił się też bezpośrednio do Polaków. Ma bowiem nadzieję, że to, co się stało, nie zepsuje wzajemnych stosunków pomiędzy obywatelami sąsiadujących krajów.

Nie znam wszystkich szczegółów. Mamy jednak nadzieję, że nasi polscy przyjaciele nie będą żywić urazy do nikogo, mimo że wyszło naprawdę niezbyt dobrze.

Ołeh Psiuk powiedział także, że formacja nie ma zamiaru zatrzymać statuetki, którą otrzymali za pierwsze miejsce. Panowie chcą ją sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na pomoc dla swojego kraju, który od 24 lutego walczy z najazdem wrogich rosyjskich wojsk.

Chcemy sprzedać nagrodę, by zebrać środki dla Ukrainy – powiedział Ołeh.

Dla wielu polskich fanów tłumaczenie rapera na pewno będzie nieco uspokajające, ponieważ zgodził się on z większością obywateli Ukrainy, którzy nie szczędzili swoich głosów na Krystiana Ochmana.  Poniżej możecie wysłuchać całej konferencji Kalush Orchestra.

Występ Ukrainy na Eurowizji 2022:


Eurowizja 2022 – wygrała Ukraina, zespół Kalush

Eurowizja 2022 – wygrała Ukraina, zespół Kalush

Występ Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022

Występ Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022

Kalush Orchestra. Eurowizja 2022

Kalush Orchestra. Eurowizja 2022

Komentarze

 • Gość pisze:

  Ta mycka na głowie to chyba po to aby miał 150 w kapeluszu

 • Michał z Poznania pisze:

  Piosenka Ukrainy średnia niestety ale Eurowizja jest była i będzie polityczna Ukraina jako państwo nas upokorzyła bo jury to w jakim sensie instytucja państwowa bo powołana przez władze Ukrainy ochman był wspaniały i na pewno zasługiwał na top od 5 do top 100 uważam że gdyby ABBA lub inny światowy zespół nas reprezentował też bylibyśmy na końcu stawki bo oo prostu nasz kraj nie lubi i nie szanuje Europa warto zawiesić udział w ebu nie wysyłać naszych reprezentantów co czynią Węgry i Turcja bo co wydawać kasy i przeżywać frustrację co roku Krystian i cała ekipa byliście the best i olejcie ten wynik to choć wiem że to boli Krystian życzę tobie kariery tenorowego liryka i zaśpiewania kalifa w Turandot o czym marzysz w met i scali

 • Jadwiga Zienkiewicz. pisze:

  Występ Ukraińców ,ale chała .Tak jak ktoś napisał przed Nim Wielkie Sceny mam na myśli oczywiście PANA Ochmana.

 • Gość pisze:

  Taki live zdrowia biznes jest biznes swoje kazdy zarobil bawimy się dalej a reszte czas pokaze i to tyle

 • Gość pisze:

  To nie patrz. Więcej przebierańców masz w polskich stacjach tv.

 • Polsko ty moja, różany kwiecie pisze:

  Jury jest niekumate. Plotą trzy po trzy. Trzeba zmian w systemie głosowania tych niby speców, na logiczne i przejrzyste, żeby żadnych lewych logarytmów nie tworzyć. Obstawialiśmy (w moim domu), że będzie afera, no i jest jak byk. Aż nas to bawi. Takie MALINY eurovizyjne też robią dobrą robotę. Nie ma co rejtanić- chociaż pożoga u naszych granic. Trzeźwe myślenie skuteczniejsze. Pan Krystian Ochmam jest cudownym śpiewakiem, Sam Ryder… no talent samorodek. A Kalush O. – śpiewanie o matce to dar od Boga. W tej materii Jej zazdroszczę. Niech Ukrainie spokój i pokój sami kosmici wesprą…. podobno się pojawiają od czasu do czasu.. Space Man już zahaczył o galaktykę i może coś z tego będzie?

  • Gość pisze:

   Najważniejsze że Krystian jest zadowolony ma poukładane w głowie i przed nim takich występów będzie wiele z takim głosem OH

 • Gość pisze:

  Na Ochmana czekają wielkie sceny, a nie takie dla przebierańców.

 • Gość pisze:

  A co mieli powiedzieć. Ukraina pokazała już co o nas myśli tymi punktami

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×