Eurowizja 2021. Michał Szpak ujawnił, dlaczego TVP nie zrobiła preselekcji. Skandaliczny powód

Michał Szpak

Michał Szpak

Dlaczego TVP nie zorganizowała preselekcji na Eurowizję 2021? Zdaje się, że właśnie poznaliśmy powód. Na profilu Michała Szpaka pojawił się nieprzyjemny wpis, za który odpowiada organizator eliminacji z 2016 roku.

Eurowizja to największe wydarzenie muzyczne na świecie, w którym biorą udział reprezentanci poszczególnych państw. Polskę w tym roku reprezentował Rafał Brzozowski, który na miejscu przeżył chwile grozy. Jego występ na żywo do ostatnich chwil stał pod wielkim znakiem zapytania po tym, jak u jednego z członków ekipy wykryto koronawirusa. Na szczęście ostatnie badania, przeprowadzone dobę przed półfinałem, dały negatywny wynik u naszego wokalisty, dzięki czemu mógł zaśpiewać The Ride w Ahoy Arena w Rotterdamie zgodnie z planem.

Od samego początku, gdy TVP ogłosiła, że to właśnie Brzozowski będzie reprezentował nas w Holandii, głosy fanów były podzielone. Jedni wierzyli w wielki sukces piosenki The Ride, inni natomiast od początku spodziewali się niskich not. Ostatecznie potwierdziły się przewidywania sceptycznie nastawionej grupy. Polska nie awansowała do finału, przegrywając z San Marino, Grecją, Albanią, Serbią, Portugalią, Szwajcarią, Finlandią, Islandią, Mołdawią i Bułgarią.

Michał Szpak o Eurowizji po półfinale z Rafałem Brzozowskim

Największym sukcesem Polski na Eurowizji jest drugie miejsce Edyty Górniak, które zdobyła w 1994 roku. Gdy w 2016 okazało się, że nasz kraj będzie reprezentował Michał Szpak, nadzieje Polaków ożyły na nowo.

Utalentowany artysta z dedykowanym zmarłej mamie singlem Color of your life porwał europejską publiczność przed telewizorami i wszystkich, którzy zgromadzili się wtedy na koncercie w Sztokholmie. W głosowaniu SMS zajął wysokie trzecie miejsce, co po zsumowaniu z punktami od jurorów dało mu ostatecznie ósmą pozycję.

Michał nieoczekiwanie postanowił zabrać głos w sprawie wczorajszego występu Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021. Udostępnił wypowiedź Radka Kobiałko, który kilka lat temu namówił TVP do urządzania preselekcji:

A propos kolejnej porażki Polski na Eurowziji chciałem tylko przypomnieć, że nasz ostatni sukces na tym festiwalu to 3 miejsce Michała Szpaka w głosowaniu publiczności za występ w Sztokholmie w 2016 roku. (…) Michał Szpak reprezentował Polskę dzięki preselekcjom mojego scenariusza i reżyserii. Po latach wybierania reprezentantów przez różne dziwne komisje kierujące się sobie tylko znanymi kryteriami. Namówiłem TVP na powrót koncertu z polskimi eliminacjami do Eurowizji, gdzie to publiczność wybiera, kto i z jaką piosenką wystąpi. (…) Ja jednak usłyszałem od jednego z dyrektorów TVP, że nie mogę tworzyć kolejnych preselekcji, bo cytuję „Nie wygrał ten, kto powinien, a nie może być tak, że to publiczność decyduje za nas…”. Dalszy ciąg już znacie.

Słowa dotyczące preselekcji do Eurowizji, które udostępnił Michał Szpak, są bardzo mocne. Zwłaszcza po tym, jak udało się mu wywalczyć tak dobre miejsce i zwrócić na siebie uwagę zagranicznych gwiazd. Nad talentem i urodą wokalisty rozpływali się J.K. Rowling i Hozier znany z hitu Take me to church.

Żałujecie, że TVP zrezygnowała z preselekcji na Eurowizję 2021?

Michał Szpak na Eurowizji 2016:


Michał Szpak o Eurowizji

Michał Szpak o Eurowizji

michal szpak eurowizja 2016 wystep proba video

Michał Szpak występ na Eurowizji 2016

Michał Szpak ile dostał punktów na Eurowizji 2016?

Michał Szpak ile dostał punktów na Eurowizji 2016?

Komentarze

 • Gość pisze:

  szpak slowikiem nie zostaniesz ……przykre z ewygraly jakies nacpane makarony

 • Gość ciekawy pisze:

  Michał i Edyta to dziś legendy na Eurowizji byli najlepsi,mocne głosy,uroda ,charyzma.

 • Gość 77 pisze:

  Zróbmy hałas za rok pod TVP że preselekcje polskie mają wrócić bo tego chce suweren.Ludzie mają decydować bo z podatków ludzi opłaca się telewizję publiczną.Nie Kurski ma decydować i jakiś dyr.artystyczny.Michał i Edyta ciągle niepokonani na scenie Eurowizyjnej.Dziś to największe gwiazdy.

 • Gość pisze:

  Skąd my to znamy. „Mierni, ale wierni”. No cóż, ale nawet wredy liczył się GŁOS. Na szczęście nikt tego Michałowi Szpakowi nie odbierze. A Pan prezes niech zaprasza swoich wybrańców żeby śpiewali na jego imieninach.

 • Tomek pisze:

  Fajny ten Rafał. Miło popatrzeć na tak przystojnego wokaliste.

 • Gość pisze:

  Polska nie wygrywa bo jest skłócona z całą Europą.

 • Yaro pisze:

  Tak kiedyś śmiano się z michała wiśniewskiego jak występował na eurovizji że nie doszedł do finału a wszyscy jusz zapomnieliście jego proroczych słów jak mówił że obojetnie kto pojedzie na eurowizje z polski to nigdy nie dojdzie do finału bo polska była i będzie w tym konkursie dyscyplinowana

  • Gość pisze:

   Wisi nam ta imprezka. Nikt z Polski nie powinien jeździć do patozbokowa.

  • Gość pisze:

   I co może jeszcze ludzia paszporty odebrać żeby nie jeździli nigdzie bo ty baranie nie chcesz. Jak ci wisi ten konkurs to po co Januszu głos zabierasz.

  • Gość pisze:

   Dokładnie, Panie Jarosławie, już Anglia dostała od jurorów 0 punktów za brexit.

 • Gość pisze:

  Nec Herkules kontra plures

 • DRIPOL pisze:

  A ja Wam mówię że w przyszłym roku Jacek angażuje ZENOBIUSZA i wtedy to będzie cud, miód i malina

 • Grazio pisze:

  W przyszłym roku powinien startować do konkursu Michał Szpak. Sukces gwarantowany, bo jest najlepszy.

 • Polexit pisze:

  Nik normalny nie ogląda tej komunistycznej lewizny i nie głosuje na bande okrągłego stołu.

 • Gość pisze:

  publikuj opinie palancie

 • Amy pisze:

  Brzozowski Szpakowi buty czyścić

 • Grażyna pisze:

  Kocham muzykę Michała Szpaka w Eurowizji pięknie zaśpiewał nawet myślałam że wygra a co do jego wyglądu każdy ubiera się tak jak mu się podoba i nie mnie go oceniać był wspaniały i to się dla mnie liczy

  • GośALICJAć pisze:

   Dla mnie SZPAK BYŁ NAJLEPSZY, POWINIEN WYGRAĆ. SZPAK JEST LEPSZY OD EDZI PIOSENKARKI JEDYNEGO HITU.!!!!

 • Gość pisze:

  Podsumowanie,najlepszy.wpis byl od NIEMECZEK.a mianowicie.zeby pojechal Jan Pietrzk i zaspiewal -Zeby Polska byla Polska- bravo🖐