Eurowizja 2021. Wyniki oglądalności o wiele słabsze niż za czasów Michała Szpaka. Wtedy to był szał, a teraz?

Eurowizja Rafał Brzozowski i Michał Szpak

Eurowizja Rafał Brzozowski i Michał Szpak

Eurowizja 2021. Konkurs muzyczny, na którym spotykają się wykonawcy z całej Europy, zawsze gromadzi przed telewizorami ogromną widownię. Jak było tym razem? Podano wyniki oglądalności. 

Eurowizja 2021 w minioną sobotę miała swój wielki finał. Całe wydarzenie było zaplanowane na trzy koncerty. Pierwsze dwa z nich to półfinały, które miały za zadanie wyłonić 20 wykonawców, którzy będą mieli szansę ponownie zaprezentować się na scenie. W wielkim finale swoje show dali zatem muzycy, którzy spodobali się w pierwszych koncertach, reprezentacje krajów wielkiej piątki, oraz ekipa gospodarzy. Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji wygrał zespół Måneskin, który dzięki głosom widzów okazał się być bezkonkurencyjny. Niestety tuż po wydarzeniu byli oni bohaterami skandalu. Lider formacji został bowiem posądzony o to, że podczas oczekiwania na wynik zażywał narkotyki.

W finałowym koncercie nie zobaczyliśmy na scenie reprezentanta Polski. Tym razem zaszczytna rola wyjazdu na Eurowizję przypadła Rafałowi Brzozowskiemu. Muzyk wystąpił w drugim półfinale, gdzie zaprezentował swój utwór The ride. Niestety nie zdobył dostatecznej ilości głosów, by móc przejść dalej i ostatecznie uplasował się na 14. miejscu.

Eurowizja 2021: wyniki oglądalności na antenie TVP

Eurowizja to jedno z największych wydarzeń muzycznych na świecie. Każdego roku przyciąga ona przed telewizory tłumy widzów, którzy kibicują ulubionym muzycznym wykonawcom. Podobnie było także tym razem, a wszystkie koncerty można było zobaczyć na antenie Telewizji Polskiej. Po kilku dniach od zakończenia imprezy podano wyniki oglądalności, jakimi cieszyło się tegoroczne show.

W sobotę 22 maja Polacy najchętniej włączali na swoich odbiornikach właśnie Eurowizję. Według danych, jakie podaje Nielsen Audience Meauserement w godzinach, w jakich transmitowano finałowy koncert, przed telewizorami zasiadło 1,48 mln osób. Co dało TVP 15,89% udziału w rynku. Popularnością cieszyły się też półfinały. Pierwszy z nich obejrzało 1,44 mln odbiorców, a drugi, w którym wystąpił Rafał Brzozowski, zgromadził przed telewizorami 2,54 mln widzów, co dało w tym czasie udział w rynku na poziomie 21,07%.

Przypomnijmy jednak, że w poprzednich latach Konkurs Piosenki Eurowizji cieszył się kilkukrotnie większym zainteresowaniem. W 2016 roku, gdy Michał Szpak występował na scenie w Sztokholmie z piosenką Colour Of Your Life przed telewizorami zasiadło aż 4,4 mln rodaków. Trzeba przyznać, że to znaczna różnica.


Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, występ półfinałowy

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, występ półfinałowy

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, występ półfinałowy

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, występ półfinałowy

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, występ półfinałowy

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, występ półfinałowy

Komentarze

 • Gość 77 pisze:

  Edyta i Michał Szpak najlepsi,skala głosu ,charyzma, wygląd ale przede wszystkim ich piękne piosenki.Z byle jakiej kompozycji nic nie zrobisz .

 • Gość pisze:

  Szpak jak zaczął śpiewać momentalnie zrobiło się cicho. Przyciągał uwagę i to był sukces. I to jest recepta na przyszłość

 • Gość pisze:

  Taka prawda, że bez Szpaka w programie The Voice of Poland oglądalność również spadnie im na pysk !!!

 • Gość pisze:

  To byly czasy… gdzie teraz jest Michal? Cichutko o nim sie zrobilo, az przykro

  • Gość pisze:

   Michał sam odciął się od mediów. Pracuje nad nową płytą. Dopiero od września zacznie się jego trasa koncertowa.

  • Gość pisze:

   Cicho, bo go blokują z każdej strony, proszę sobie przeczytać dzisiejszy artykuł na ONET – kultura. Michał ma się dobrze, pracuje nad nową płytą i co ważne ma mnóstwo oddanych fanów.

 • Gość pisze:

  Szpaczek zawsze podnosi oglądalność i ciśnienie.

 • Fantula pisze:

  Może dlatego że Szpaka wybrali ludzie i wierzyli jeszcze w uczciwość TVP sama nie oglądam aby nie podnosić im tzw.piku

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×