Eurowizja 2021. Już wiadomo, kto poda polskie punkty. Odważny wybór TVP

Eurowizja 2021

Eurowizja 2021

Finał Eurowizji 2021 już 22 maja. Kto poda polskie punkty podczas konkursu? Telewizja Polska podjęła dosyć odważną decyzję.

Eurowizja 2021 odbędzie się 22 maja. Na ten dzień organizatorzy planują finał konkursu. Wcześniej – 18 i 20 maja – będą miały miejsce półfinały. W drugim z nich wystąpi reprezentant Polski. Już w najbliższą sobotę, 8 marca, Rafał Brzozowski wyruszy do Rotterdamu.

Jak informują organizatorzy, scena już jest przygotowana na występy wokalistów. W konkursie weźmie udział 39 krajów, choć początkowo na starcie mieliśmy zobaczyć 41 artystów. W marcu z uczestnictwa wycofała się Armenia z powodu napiętej sytuacji politycznej po wojnie w Górskim Karabachu i trudnościach z przygotowaniami do Eurowizji. W Rotterdamie nie zobaczymy także przedstawiciela Białorusi, ponieważ Europejska Unia Nadawców zdyskwalifikowała kraj za dwa utwory niezgodne z regulaminem.

Rafał Brzozowski w Holandii zaprezentuje swój premierowy singiel The ride, który został wykupiony z banku piosenek. Utwór skomponowali szwedzcy producenci i w wersji demo, jaka wyciekła do internetu, śpiewa go kobieta.

Piosenka Brzozowskiego wywołuje mnóstwo emocji wśród słuchaczy w całej Europie, a w internecie można przeczytać najróżniejsze opinie na temat utworu. Jaki będzie rezultat starań artysty, zobaczymy już niedługo.

Eurowizja 2021: Kto poda polskie punkty?

30 kwietnia Telewizja Polska ogłosiła, kto skomentuje dla nas Eurowizję 2021. Po zwolnieniu z TVP Artura Orzecha, koncert poprowadzą Marek Sierocki i Aleksander Sikora.

W social mediach można podejrzeć przygotowania do koncertu, wprost z Ahoj Arena. Można także zobaczyć próbę głosowania Polski. Nasz kraj ma przekazać punkty jako drugi w kolejności, a zaraz po nas będzie San Marino. 12 punktów od jury przedstawi Ida Nowakowska, dwukrotna prowadząca Eurowizji Junior w latach 2019-2020. To ona zastąpi Mateusza Szymkowiaka w tej roli.

Telewizja Polska podjęła bardzo ryzykowną decyzję, bo prezenterka jest w 9. miesiącu ciąży i rozwiązanie może nastąpić w każdej chwili…

Zobacz: Nowakowska ostatni raz w śniadaniówce przed porodem. Ze studia wyszła zasypana prezentami. Było co fotografować

Poniżej przypominamy, jak Ida ogłaszała punkty w Eurowizji Junior. Czy z podobnym entuzjazmem przekaże „dwunastkę” od polskiego jury?


Ida Nowakowska w ciążowej sesji

Ida Nowakowska w ciążowej sesji

Ida Nowakowska wybiera się na urlop macierzyński

Ida Nowakowska wybiera się na urlop macierzyński

Eurowizja 2021: Ahoy Arena

Eurowizja 2021: Ahoy Arena

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×