Eurowizja 2021: Dlaczego nie ma Polski w finale? Które miejsce zajął Rafał Brzozowski?

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski

Finał Eurowizji 2021 bez Polski. Dlaczego zabrało Rafała Brzozowskiego? Które miejsce zajął?

Eurowizję, a właściwie to Konkurs Piosenki Eurowizji, po raz pierwszy zorganizowano w 1956 roku. Od tamtej pory przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych wchodzących w skład Europejskiej Unii Nadawców prezentują na żywo utwory przygotowane specjalnie na to wydarzenie.

Eurowizja 2021 rozpoczęła się 18 maja. Wówczas to w Ahoy Arenie w Rotterdamie odbył się pierwszy półfinał, podczas którego na scenie zaprezentowało się 16 wokalistów. 20 maja widzowie mieli okazję obejrzeć drugi półfinał, w którego trakcie na scenie wystąpił reprezentant Polski, Rafał Brzozowski. Choć utwór The Ride miał wielu sympatyków, muzyk nie wystąpi w finale.

Dlaczego Rafał Brzozowski nie wystąpi w finale Eurowizji 2021?

Występ Rafała Brzozowskiego przez moment stanął pod znakiem zapytania. U jednego z członków polskiej delegacji wykryto koronawirusa. Ze względu na bezpieczeństwo piosenkarza, jak i reszty zespołu, wszyscy zostali wysłani na pięciodniową kwarantannę. Na 24 godziny przed wyjściem na scenę powtórnie poddali się testom, które dały wynik negatywny.

W drugim półfinale Rafał wystąpił na scenie jako szósty. Energetyczne wejście od razu przykuło uwagę widzów, a później było już tylko lepiej. Utwór oraz efekty specjalne nawiązywały do muzyki lat 80. Każdy szczegół był dopracowany do perfekcji, a szczególnie skomplikowana choreografia, która od początku robiła spektakularne wrażenie.

Do finału awansowało tylko 10 uczestników, którzy otrzymali największą ilość punktów od widzów i jury. Niestety wśród nich nie ma reprezentanta Polski. Rafał Brzozowski zajął miejsce w drugiej części tabeli. Przegrał m.in. z Serbią, Mołdawią i Albanią.

Szczegółowe wyniki Eurowizji 2021, póki co są owiane tajemnicą. Dopiero po zakończeniu wielkiego finału dowiemy się, ile punktów otrzymał reprezentant Polski i które miejsce dokładnie zajął.

Fakt, że Polska nie dostała się do finału konkursu, nie kończy jednak naszej przygody z tym wydarzeniem. Choć Rafał nie będzie miał okazji powtórnie wystąpić w Rotterdamie, nasza komisja nadal będzie przyznawać punkty finalistom. Sekretarzem jury już kilka miesięcy temu została ogłoszona Ida Nowakowska i to ona przekaże punktację Polski. Prezenterka ma w tym spore doświadczenie – to właśnie ona ogłaszała wyniki podczas Eurowizji Junior w 2019 i 2020 roku.

Mimo porażki muzyka, Polscy fani nadal mogą trzymać kciuki za reprezentantkę Francji, Barbarę Pravi, w której żyłach płynie Polska krew. Zdaniem bukmacherów ma bardzo duże szanse na zajęcie pierwszego miejsca (20% prawdopodobieństwa, że wygra – lepiej wypadają tylko Włochy), jednak na ostateczne wyniki klasyfikacji musimy poczekać jeszcze kilka godzin.

Kto waszym zdaniem ma największe szanse na wygraną?


Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, występ półfinałowy

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, występ półfinałowy

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, występ półfinałowy

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, występ półfinałowy

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, występ półfinałowy

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski, występ półfinałowy

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×