Kto wygra Eurowizję 2021? Oto faworyci. Bukmacherzy wybrali najlepszych. Szykuje się zacięta rywalizacja

Eurowizja 2021 faworyci

Eurowizja 2021 faworyci

Eurowizja 2021. Faworyci wybrani. Bukmacherzy wskazali, kto ma największe szanse na zwycięstwo. Kto wygra konkurs w sobotnim finale? Oto najlepsi.

Półfinały Eurowizji 2021 dobiegły końca. Wiemy już, że w sobotnim finale 22 maja nie wystąpi reprezentant Polski. Rafał Brzozowski z The ride nie otrzymał wystarczającej liczby punktów od widzów i jury, która zapewniłaby mu awans do najważniejszego etapu konkursu. W czwartkowym starciu przegrał m.in. z przedstawicielami Islandii, San Marino, Szwajcarii, Bułgarii, Mołdawii i Grecji.

Z obu półfinałów do finału awansowało po 10 najwyżej ocenionych piosenek. Artyści, którzy odnieśli sukces w eliminacjach, dołączyli do reprezentantów Krajów Wielkiej Piątki (czyli artystów z państw, które płacą najwyższe składki członkowskie za swój udział), tj. Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, oraz gwiazdy gospodarzy – Holandii.

Kto wygra Eurowizję 2021? Faworyci bukmacherów

Już wiadomo, spośród których 26 piosenek będą wybierać jurorzy i telewidzowie. Kto zdaniem bukmacherów ma największe szanse na zwycięstwo? Kto wygra Eurowizję 2021 i otrzyma nie tylko pożądane Grand Prix, ale także prawo do organizacji konkursu w swojej ojczyźnie? Oto top10.

Eurowizja 2021 faworyci, 1. miejsce – Włochy

Zdecydowanym faworytem w tegorocznym konkursie są Włochy. Kraj Wielkiej Piątki od lat plasuje się w czołówce notowań bukmacherów, ale tym razem jest na jej szczycie ze znaczną przewagą nad rywalami. Twórcy rankingów twierdzą, że na 26% pierwsze miejsce zdobędzie zespół Måneskin z piosenką Zitti E Buoni. Ciężkie brzmienie na Eurowizji wciąż jest rzadkością, ale jeśli wybrzmiewa, często ląduje na podium.

Eurowizja 2021 faworyci, 2. miejsce – Francja

Równie duże szanse na zgarnięcie Grand Prix ma posiadająca polskie korzenie reprezentantka Francji – Barbara Pravi, która w sobotę zaprezentuje piosenkę Voilà w ojczystym języku. Poruszająca, pełna emocji propozycja ma aż 20% szans na pokonanie wszystkich rywali. Po raz ostatni Francja na Eurowizji wygrała w 43 lata temu.

Eurowizja 2021 faworyci, 3. miejsce – Malta

Trzecie miejsce w rankingu bukmacherów (21% szans), a tym samym wciąż realną szansę na rozgromienie pozostałych kandydatów, ma zwyciężczyni Eurowizji Junior 2015 – Destiny z Je me casse. Malta od początku jest faworytem Eurowizji 2021. Szybko wpadająca w ucho piosenka, ciekawa prezentacja i potężny wokal artystki tworzą całość, obok której nie da się przejść obojętnie.

Eurowizja 2021 faworyci, 4. miejsce – Szwajcaria

Szwajcaria, która przed półfinałami zajmowała 1. miejsce w rankingach bukmacherów, po półfinale spadła aż o trzy oczka. Prawdopodobieństwo, że to Gjon’s Tears z Tout I’Univers zaśpiewa po ogłoszeniu wyników jako najlepszy artysta tego roku, wynosi 10%.

Eurowizja 2021 faworyci, 5. miejsce – Ukraina

Piątym faworytem Eurowizji 2021 w ocenie bukmacherów jest Ukraina. Zespół Go_A wystąpił w pierwszym półfinale z piosenką Szum, z którą z placem w nosie wywalczył awans do finału. Teraz mówi się, że ma spore szanse (9%) w walce o pierwsze miejsce. Wróżymy spory zastrzyk punktów z Polski – występ naszych sąsiadów od wtorkowego półfinału wciąż plasuje się w czołówce najchętniej odtwarzanych na YouTubie w naszym kraju. Dotychczas Ukraina wygrywała dwukrotnie – w 2004 i 2016.

Eurowizja 2021 faworyci, 6. miejsce – Islandia

Ukrainę goni Islandia. Zespół Dadi og Gagnamagnid dotychczas nie miał szczęścia w Eurowizji. Rok temu, gdy zajmował miejsce w top3 bukmacherów, konkurs odwołano, a w tym roku, w półfinale, ich prezentacja poleciała z taśmy, czyli wyemitowano wcześniej nagrany występ. Wszystko przez COVID-19, który wykryto u jednego z członków ekipy. Prawdopodobieństwo zwycięstwa w Rotterdamie? 6%.

W czołowej 10. znaleźli się także:

  • Finlandia – Blind Channel (4%)
  • Portugalia – The Black Mamba (2%)
  • San Marino – Senhit & Flo Rida (2%)
  • Litwa – The Roop (1%)

Skrót wszystkich 26 piosenek według kolejności występów w finale poniżej.


Eurowizja 2021: Måneskin , reprezentant Włoch, kraju Wielkiej Piątki

Eurowizja 2021: Måneskin , reprezentant Włoch, kraju Wielkiej Piątki

Eurowizja 2021: Barbara Pravi, reprezentantka Francji, kraju Wielkiej Piątki

Eurowizja 2021: Barbara Pravi, reprezentantka Francji, kraju Wielkiej Piątki

Eurowizja 2021 – Malta

Eurowizja 2021 – Malta

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×