Eurowizja 2020 odwołana. Alicja Szemplińska skomentowała decyzję producentów. Zdradziła, czy wystąpi za rok

Alicja Szemplińska o Eurowizji 2020

Alicja Szemplińska o Eurowizji 2020

Eurowizja 2020 nie odbędzie się. Alicja Szemplińska skomentowała decyzję organizatorów. Czy będzie ubiegać się o reprezentowanie Polski w następnym roku?

12 maja miała rozpocząć się trwająca niemal tydzień Eurowizja 2020. Poszczególne kraje zdążyły już wybrać swoich kandydatów, którzy rozpoczęli promocję konkursowych piosenek. Prace nad przedsięwzięciem ruszyły z pełną parą. Na początku marca w Rotterdamie rozpoczęto nagrywanie tzw. pocztówek, czyli krótkich filmów z udziałem artystów, które miały być wyświetlane przed poszczególnymi występami. Plany wzięły w łeb po tym, jak wybuchła pandemia koronawirusa.

Eurowizja 2020 odwołana. Oświadczenie organizatorów

W czwartek organizatorzy Eurowizji przekazali najgorszą decyzję z możliwych – konkurs został odwołany. W trosce o zdrowie uczestników, publiczności i osób pracujących przy wydarzeniu zrezygnowano z dalszej realizacji. Show zostało anulowane po raz pierwszy w 65-letniej historii, co spotkało się z mieszanymi reakcjami wśród fanów.

Niektórzy sugerowali, by Eurowizja odbyła się bez udziału publiczności (w Holandii wprowadzono zakaz masowych wydarzeń do 100 osób). To jednak nie przekonało EBU (Europejska Unia Nadawców), która dba o prawidłowy przebieg wydarzenia.

Z głębokim żalem musimy ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. W ciągu ostatnich kilku tygodni badaliśmy wiele alternatywnych opcji, aby umożliwić organizację konkursu piosenki Eurowizji – czytamy w oficjalnym oświadczeniu na eurovision.tv.

Alicja Szemplińska o anulowaniu Eurowizji 2020

Decyzję skomentowała Alicja Szemplińska. To ona miała reprezentować Polskę w Rotterdamie. Podczas drugiego półfinału miała zaprezentować piosenkę Empires, którą stworzyła z myślą o konkursie. Bukmacherzy w swoim rankingu umieścili ją wśród pewniaków do awansu do finału. W ostatecznym starciu wróżono jej 21. miejsce.

Jak do całej sprawy odniosła się Alicja?

Tak jak wiecie tegoroczny konkurs Eurowizji został odwołany. Powodem oczywiście jest nieszczęsny koronawirus który w ostatnich dniach nie schodzi z ust ludzi na całym świecie. Dotknął również świat muzyki i pomieszał plany tylu artystów w tym i moje.

Szemplińska ma nadzieję, że TVP pozwoli jej na występ w przyszłorocznym konkursie. Wiadomo bowiem, że Eurowizja odbędzie się nie wcześniej niż w 2021 roku.

Oczywiście ta informacja, choć spodziewana, bardzo mnie zasmuciła. Wraz z Producentami – @patrykkumor , @minuunim włożyłam bardzo dużo serca i pracy w przygotowanie piosenki. Potem powstał teledysk i tu bardzo dziękuje wszystkim za bardzo pozytywny odbiór i lawinę przychylnych komentarzy które naprawdę dodały mi skrzydeł w przygotowaniach. To wszytko, tyle pozytywnych emocji, zostało pokonane przez chorobę, ale …. Uważam że wyjdziemy z tego wszystkiego jeszcze silniejsi i mądrzejsi o nowe doświadczenia. Eurowizja odbędzie się w nowym terminie, i możemy mieć tylko nadzieję że spotkamy się w tym samym gronie uczestników, którzy mieli wziąć udział w tegorocznej edycji. Wszyscy będą w dobrym zdrowiu oraz z jeszcze większą pasją i ochotą zaprezentują światu swoje utwory i będzie to prawdziwe święto muzyki!
Póki co zostajemy w domu a jak tylko wirus da nam spokój wracamy ze zdwojoną siłą
Love

View this post on Instagram

!! Tak jak wiecie tegoroczny konkurs Eurowizji został odwołany. Powodem oczywiście jest nieszczęsny korona wirus który w ostatnich dniach nie schodzi z ust ludzi na całym świecie. Dotknął również świat muzyki i pomieszał plany tylu artystów tym i moje. Oczywiście ta informacja, choć spodziewana, bardzo mnie zasmuciła. Wraz z Producentami – @patrykkumor , @minuunim włożyłam bardzo dużo serca i pracy w przygotowanie piosenki. Potem powstał teledysk i tu bardzo dziękuje wszystkim za bardzo pozytywny odbiór i lawinę przychylnych komentarzy które naprawdę dodały mi skrzydeł w przygotowaniach. To wszytko, tyle pozytywnych emocji, zostało pokonane przez chorobę, ale …. Uważam że wyjdziemy z tego wszystkiego jeszcze silniejsi i mądrzejsi o nowe doświadczenia. Eurowizja odbędzie się w nowym terminie, i możemy mieć tylko nadzieję że spotkamy się w tym samym gronie uczestników, którzy mieli wziąć udział w tegorocznej edycji. Wszyscy będą w dobrym zdrowiu oraz z jeszcze większą pasją i ochotą zaprezentują światu swoje utwory i będzie to prawdziwe święto muzyki! Póki co zostajemy w domu a jak tylko wirus da nam spokój wracamy ze zdwojoną siłą Love

A post shared by ALICJA (@aliciaszemplinska) on

Zgodnie z regulaminem Eurowizji, tegoroczne piosenki nie mogą brać udziału w kolejnych edycjach konkursu. Oznacza to, że Alicja Szemplińska w razie kolejnego podejścia musiałaby przegotowań nową kompozycję.

Chcielibyście ją zobaczyć na Eurowizji 2021?


Alicja Szemplińska wygrała preselekcje na Eurowizję 2020

Alicja Szemplińska wygrała preselekcje na Eurowizję 2020

Alicja Szemplińska w białym garniturze

Alicja Szemplińska w białym garniturze

Alicja Szemplińska – wiosenna ramówka TVP 2020

Alicja Szemplińska – wiosenna ramówka TVP 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×