Eurowizja 2020 eliminacje: znamy pierwszych kandydatów. To wśród nich jest reprezentant Polski?

Eurowizja 2020 - kiedy eliminacje?

Eurowizja 2020 zbliża się wielkimi krokami. Wkrótce ruszą eliminacje, które mają wyłonić reprezentanta Polski. Jakie gwiazdy wezmą w nich udział? Lista jest naprawdę długa.

Eurowizja 2020 odbędzie się za kilka miesięcy. Chociaż do niedawna mówiło się, że Polskę będzie reprezentować Edyta Górniak, wydaje się to raczej mało realne. TVP nie ma w planach wskazanie jednego kandydata, tylko zorganizuje eliminację w programie Szansa na sukces. Mają one przypominać selekcje, w jakich wybrano piosenkę na Eurowizję Junior 2019.

Kto z Polski na Eurowizji 2020? Lista potencjalnych kandydatów

Start zmagań planowany jest na miesiąc luty. Od 2 do 23, co tydzień wyłaniani będą finaliści, którzy ostatecznie spotkają się w wielkim finale. Wówczas jury i widzowie wyłonią reprezentanta Polski do Rotterdamu. Jakie nazwiska pojawiają się wśród potencjalnie zainteresowanych artystów? Lista jest naprawdę długa.

Jak informuje Dziennik Eurowizujny, wśród zainteresowanych wymienia się nazwiska takie jak: Klaudia Trzepizur, wokalistka formacji Clödie, ZNA Makowska ze Studia Accantus, Karolina Wójtowicz (TVoP 10), Lena Czechowicz (All Together Now), Agnieszka Nowakowska (The Voice Kids), Sonia Horatkiewicz (TVoP 10), Julia Olędzk (TVoP), Karolina Szczurowska (The Voice Kids), Gosia Pauka (TVoP 9), Ola Galewska (uczestniczka TVoP 1, znana jako Pani Galewska), Oscar Jensen (All Together Now), Weronika Curyło (TVoP 7) czy Żelka (Idol).

Czy wśród tych nazwisk znajdzie się artysta, który w polskich barwach wystąpi w Rotterdamie? A może do gry dołączy nowe nazwisko? Czas pokaże. Wydaje się jednak, że o ile ten sposób wyboru daje szansę mniej znanym artystom, o tyle jak twierdzą internauci, może to zniechęcić udziału w wydarzeniu czołowe gwiazdy, takie jak Edyta Górniak czy Sylwia Grzeszczak, która w rozmowie z naszą reporterką przyznała, że „coś kombinuje”.

Sylwia Grzeszczak śpiewa na scenie - Sylwester TVN 2019

Sylwia Grzeszczak śpiewa na scenie – Sylwester TVN 2019

Zobacz: Eurowizja 2020: Alicja Majewska o powrocie Edyty Górniak. Jedno zdanie jest naprawdę mocne [WIDEO]

 


Eurowizja 2019: Polska – Tulia Fire of Love (Pali Się)

Eurowizja 2019: Polska – Tulia Fire of Love (Pali Się)

TULIA w Big Brother zaśpiewała piosenkę Rzeka

TULIA w Big Brother zaśpiewała piosenkę Rzeka

Zespół TULIA w Big Brother. Metamorfozy wokalistek robią wrażenie

Zespół TULIA w Big Brother. Metamorfozy wokalistek robią wrażenie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×