Eurowizja 2020: Polska wybrała reprezentanta! Oto piosenka na konkurs [WIDEO]

Eurowizja 2020: Kto z Polski?

Eurowizja 2020: Kto z Polski?

Eurowizja 2020: Kto z Polski? Znamy zwycięzcę preselekcji, które odbyły się w ramach programu Szansa na sukces. Alicja Szemplińska, Kasia Dereń czy Albert Cerny? Na kogo postawili jurorzy i widzowie?

Polska wybrała reprezentanta na Eurowizję 2020. Po eliminacjach, które potrwały niespełna miesiąc, poznaliśmy trójkę finalistów wybranych przez jurorów (Michał Szpak, Cleo, Gromee). O wyjazd do Rotterdamu walczyli: Kasia Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Cerny.

Jak informuje Dziennik Eurowizjyjny, każdy z nich wykonał jeden narzucony przez produkcję cover piosenki z eurowizyjnego repertuaru oraz oryginalny utwór z którym kandydaci rywalizowali o Eurowizję. Zwycięzcę wskazali jurorzy oraz telewidzowie w stosunku głosów 50/50.

Eurowizja 2020: Kandydaci z Polski

W finale preselekcji na Eurowizję 2020, który odbył się w ramach programu Szansa na sukces, finałowa trójka zaprezentowała cover z historii konkursu oraz swoją premierową piosenkę – propozycję na tegoroczny konkurs.

 • Kasia DereńSattelite (Lena, Niemcy 2010), piosenka na Eurowizję: Count On Me
 • Alicja Szemplińska – Euphoria (Loreen, Szwecja 2012), piosenka na Eurowizję: Empires
 • Albert Cerny Fairytale (Alexander Rybak, Norwegia 2009), piosenka na Eurowizję: Lucy
Kasia Dereń, Albert Cerny i Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Kasia Dereń, Albert Cerny i Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Eurowizja 2020: wyniki preselekcji. Jak głosowało jury i widzowie?

W głosowaniu jury wygrała Alicja Szemplińska. Oto punkty komisji:

 1. Alicja Szemplińska – 5 punktów
 2. Albert Cerny – 3 punkty
 3. Kasia Dereń – 1 punkt

A jak głosowali widzowie? Oto wyniki po zsumowaniu SMS-ów:

 1. Alicja Szemplińska – 5 punktów
 2. Albert Cerny – 3 punkty
 3. Kasia Dereń – 1 punkt

Wyniki głosowania w preselekcjach na Eurowizję 2020 po zsumowaniu obu rankingów:

 1. Alicja Szemplińska – 10 punktów
 2. Albert Cerny – 6 punktów
 3. Kasia Dereń – 2 punkty

Kto z Polski na Eurowizję 2020

W barwach Polski na Eurowizji 2020 zaśpiewa Alicja Szemplińska, która wygrała w głosowaniu widzów. Nasza reprezentantka wystąpi w pierwszej połowie drugiego półfinału, który odbędzie się 14 maja w Ahoy Arena w Rotterdamie. O awans do finału Polska zawalczy między innymi z Albanią, Portugalią, Mołdawią, Islandią, Gruzją i Czechami. Podczas półfinału możliwość głosowania mają mieszkańcy krajów rywalizujących w tym koncercie, a także państw-finalistów: Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Do finału zakwalifikuje się dziesięć krajów z największą liczbą punktów zdobytych w głosowaniu jurorów i telewidzów

Jestem niezmiernie wzruszona. Marzenia się spełniają – powiedziała po ogłoszeniu wyników.

Piosenka Empires Alicji Szemplińskiej na Eurowizję 2020

O punkty widzów i jury Alicja Szemplińska zawalczy z utworem Empires. Piosenka swoją premierę miała 23 lutego, podczas finału eliminacji w Szansie na sukces.

O swojej piosence opowiedziała tuż przed finałowym występem:

Jest to bardzo ważna piosenka. Włożyłam w nią dużo czasu i bardzo dużo serca. Jestem zaszczycona, że będę mogła ją zaśpiewać.

Eurowizja 2020: Kim jest Alicja Szemplińska?

Alicja Szemplińska tylko 17 lat. Urodzona i wychowana w Ciechanowie koło Warszawy. Zwyciężyła The Voice of Poland 10, widzowie pokochali ją za niesamowity głos i wyjątkowe wykonania znanych i kochanych utworów.

Moje największe inspiracje czerpię z ‚czarnej muzyki’. RnB i Soul były od zawsze ze mną i to na tej muzie się wychowałam i czerpię z jej wykonywania największą przyjemność.

Alicja Szemplińska jak każda nastolatka ma głowę pełną marzeń, ale idzie o krok dalej i ma odwagę je spełniać. W wieku 14 lat dzięki wygranej w konkursie muzycznym w TV pojechała do trenera wokalnego Michaela Jacksona Setha Riggsa i u niego miała szansę dalej kształcić swój talent. Jej największą inspiracją jest Jorja Smith, dzięki której Alicja zakochała się w soulu.

W wolnym czasie zapełnia szufladę wierszami i tekstami piosenek, które być może kiedyś ujrzą światło dzienne. Przy tworzeniu swojego pierwszego singla Prawie My Alicja współpracowała z Neve z Wielkiej Brytanii co zaowocowało milionami wyświetleń i odtworzeń.


Kasia Dereń – Eurowizja 2020: preselekcje

Kasia Dereń – Eurowizja 2020: preselekcje

Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Albert Cerny – Eurowizja 2020: preselekcje

Albert Cerny – Eurowizja 2020: preselekcje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×