Eurowizja 2020: Kandydaci z Polski chwalą się piosenkami! Kto z nich wygra eliminacje?

Eurowizja 2020: Piosenki z Polski

Eurowizja 2020: Piosenki z Polski

Eurowizja 2020: Kasia Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Cerny pochwalili się piosenkami na konkurs. Kto z nich będzie reprezentować Polskę w Rotterdamie? 

Już 23 lutego poznamy reprezentanta Polski na Eurowizję 2020, która w maju odbędzie się w Rotterdamie. Podczas finału eurowizyjnej Szansy na sukces każdy z finalistów preselekcji zaprezentuje cover eurowizyjnego przeboju i swój własny utwór, z którym jeśli wygra, pojedzie na konkurs. Laureata eliminacji wyłoni profesjonalne jury oraz widzowie w głosowaniu SMS.

Eurowizja 2020: Kasia Dereń z Ufaj mi

Kasia Dereń na Eurowizję 2020 chce jechać z piosenką Ufaj mi. Gwiazda jako pierwsza zamieściła na Instagramie okładkę eurowizyjnego singla i zdradziła tytuł utworu:

Odkrywam przed Wami pierwsze info o utworze okładka i tytuł singla eurowizyjnego! Jak Wam się podoba. UFAJ MI. – napisała.

Utwór skomponowała sama wokalistka we współpracy z Piotrem Walickim, który stoi m.in. za sukcesem płyt Scarlett (2014) i Tu (2017) grupy LemONProducent współpracował również z Kasią Kowalską i Natalią Szroeder. Natomiast tekst napisali Marcin Januszkiewicz oraz Mateusz Krautwurst. Ten pierwszy to aktor i wokalista, który odpowiada za sukcesy Margaret. Januszkiewicz ma na koncie wygraną Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w 2012.

Kasia Dereń jest faworytką wielu artystów, w tym m.in. Natalii Szroeder:

Wiem, że Kasia jest wspaniałą wokalistką, która przez wiele lat nam to udowadniała już wielokrotnie. Ja zresztą z Kasią występowałam. Znam ją też osobiście, więc na pewno będę za nią trzymać kciuki. – powiedziała nam gwiazda.

Kasia Dereń – Ufaj Mi (Eurowizja 2020)

Kasia Dereń – Ufaj Mi (Eurowizja 2020)

Eurowizja 2020: piosenka Alicji Szemplińskiej

Utwór dla Alicji Szemplińskiej stworzyli  Patryk KumórDominic Buczkowski-Wojtaszek oraz Laurell Barker.

Kumór i Buczkowski-Wojtaszek odpowiadają za polskie sukcesy na Eurowizji Junior. Zaś Laurell Baker, jak podaje strona eurowizja.org, ma na koncie dość obszerną listę piosenek z Konkursu Piosenki Eurowizji. Artystka stała m.in. za dwoma ostatnimi propozycjami ze Szwajcarii. Jedna z nich – She got me w wykonaniu Luci Hänniego – zajęła 4. miejsce w Tel Awiwie. Oprócz tego jest współautorką zeszłorocznych propozycji z Niemiec i Wielkiej Brytanii – obie zamknęły tabelę z punktami.

Każdy z nas musiał przygotować wszystkie utwory i miałam przygotowane inne opcje. To nie było tak, że nauczyłam się tylko jednego utworu. Wszyscy uczestnicy nauczyli się wszystkich utworów. Nie było idealnie, ale w finale postaram się nie zawieść widzów i pokazać, na co mnie stać. – zdradziła w wywiadzie dla Eurowizja.org Alicja Szemplińska

Eurowizja 2020: Albert Černy z piosenką Lucy

Albert Černý ujawnił, że w finale Szansy na Sukces wykona najnowszy utwór grupy Lake Malawi – Lucy. Stworzyli go: Alasdair BouchJoakim With SteenCesár Sampson oraz Lasse Piirainen.

Jak podaje portal Eurowizja.org, Bouch to brytyjski muzyk folk-bluesowy. Joakim With Steen z Norwegii znany jest również jako JOWST. W 2017 roku reprezentował swój kraj na Eurowizji w Kijowie z piosenką Grab the moment. Cesár Sampson zajął 3. miejsce z piosenką Nobody but you na Eurowizji w 2018 roku. W 2016 i 2017 roku wspomagał wokalnie reprezentantów Bułgarii w konkursie. Jest członkiem międzynarodowego kolektywu muzycznego. – Symphonix. Natomiast Lasse Piirainen reprezentował Finlandię z piosenką Blackbird w ramach duetu Norma John.

Szykuje się ostre starcie! Jak myślicie, kto wygra?


Kasia Dereń – Eurowizja 2020. Szansa na sukces

Kasia Dereń – Eurowizja 2020. Szansa na sukces

Albert Černý

Albert Černý

Alicja Szemplińska wygrała The Voice of Poland 10

Alicja Szemplińska wygrała The Voice of Poland 10

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×