Szukaj

Eurowizja 2020: Litwa z piosenką „On Fire” faworytem bukmacherów. Kim jest The Roop?

Eurowizja 2020 Litwa

Eurowizja 2020 Litwa

Reprezentantem Litwy w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie będzie zespół „The Roop”. Grupa w lokalnych preselekcjach wygrała miażdącąc konkurencję.

O prawo reprezentowania Litwy na Eurowizji 2020 walczyło 8 wokalistów i zespołów, ale bezapelacyjnie wygrał zespół The Roop na czele z wokalistą Vaidotasem Valiukevičiusem. Grupa wygrała wygrała głosowanie z miażdżącą przewagą. Zdobyli  ponad 34 tysiące głosów. Drugie miejsce otrzymała Monique z 10 tysiącami głosów. Grupa także wygrała także w rankingu jurorskim.

Po kilku dniach od zwycięstwa byli na piątym miejscu w notowaniach bukmacherów. We wtorkowy wieczór wskoczyli na miejsce drugie. Jakby tego było mało, utwór dotarł także do szczytów serwisów streamingowych iTunes, Apple Music, Spotify i YouTube na Litwie.

The Roop - Litwa

The Roop – Litwa

Wokalista The Roop, Vaidotas Valiukevičius, przyznał na konferencji prasowej, że wraz z kolegami z zespołu od początku wierzył w On fire. Postanowili więc zgłosić się do preselekcji. Jak podaje portal eurowizja.org ich poprzedni start (w 2018 roku z utworem Yes, I do) zakończył się trzecim miejscem w klasyfikacji końcowej. Tym razem udało się wygrać.

Piosenkarka Justė Arlauskaitė, czyli Jazzu, członkini jury podczas selekcji, była bardzo zadowolona z ostatecznego wyniku.

Bardzo ekskluzywny występ,  bardzo ekskluzywna piosenka, która trochę przypomina styl Billie Eilish.  mistycyzm, taniec, radość, dramat i cyganeria. Mnie, jako osobie i artystce ta kombinacja, takie balansowanie na granicy szaleństwa, bardzo odpowiada.

Vaidotas Valiukevičius: Kim jest wokalista grupy The Roop?

Członkowie The Roop mięli wcześniej doświadczenie w innych projektach muzycznych, a główny wokalista Vaidotas Valiukevičius, także jako preznter i aktor. Pierwszy singel zespołu pod tytułem Be Mine, został wydany w listopadzie 2014.

Debiutancki album To Whom It May Concern, ukazał się rok później. Podczas pracy nad drugim albumem zatytułowanym Ghosts (2017), zespół był bliski rozpadu. W 2018 z piosenką Yes, I Do, brali udział w litewskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018, zajmując w finale trzecie miejsce. W ubiegłym sezonie wokalista grupy brał udział w litewskim Tańcu z gwiazdami.

The Roop - Litwa

The Roop – Litwa

O życiu prywatnym wokalisty Vaidotasa Valiukevičiusa wiadomo niewiele. Urodził się w Kownie. Od 19 lat (z kilkoma przerwami) jest w show-biznesie. Oprócz występowania z The Roops artysta pracuje także nad solowym albumem i rozwija projekt muzyki tanecznej ze znanym dj-em. W planach ma także tworzenie  muzyki do spektakli filmowych i teatralnych.

Uwielbia swoich rodziców. Umieścił ich zdjęcie na swoim Instagramie.

The Roop - Litwa

The Roop – Litwa

Jak zaszczycony jestem, że mam ich obojga. Cóż za wspaniały luksus być wciąż małym chłopcem i synem. To nie będzie trwało wiecznie. Cieszę się, gdy czasami udaje mi się uchwycić tę chwilę mojego życia i poczuć ją. – napisał wokalista The Roop.

Rodzice z pewnością są z niego dumni i na pewno będą trzymali kciuki w maju w Rotterdamie.

Wsparcie Vaidotas otrzymał także od Prezydent Litwy Dalii Grybauskaitė.

Dziękuję Pani Prezydent  za wsparcie i miłe słowa. Dalia zapytała z uśmiechem: „Cóż, co się teraz stanie?”. Gitan uważa, że ​​w maju nadejdzie bardzo ekscytujący czas. Nikt nie może przewidzieć przyszłości… Ale teraz po prostu się cieszę. Dziękuję  za zaufanie – napisał Vaidotas na Instagramie.

Miłe, że na Litwie tak ważne postacie w państwie interesują się Eurowizją.

Piosenka Litwy na Eurowizję 2020:


The Roop - Litwa

The Roop - Litwa

The Roop - Litwa

The Roop - Litwa

The Roop - Litwa

The Roop - Litwa

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×