Szukaj

Eurowizja 2020: Jakie szanse ma Polska? Będzie historyczne zwycięstwo?

Alicja Szemplińska nie jest jeszcze pełnoletnia, a ma już na swoim koncie mnóstwo sukcesów. Młoda wokalistka wygrała programy „Hit Hit Hurra”, „The Voice of Poland”, a ostatnio eurowizyjną  „Szansę na sukces”, dzięki której będzie reprezentantką Polski na Eurowizji 2020. Jakie ma szanse? 
Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020

Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020

23 lutego Polska wybrała reprezentanta na Eurowizję 2020. Decyzją widzów i jurorów eliminacje, które odbyły się w ramach programu Szansa na sukces, wygrała 17-letnia Alicja Szemplińska. Pochodząca z Ciechanowa wokalistka o zjawiskowej urodzie i potężnym głosie, do Rotterdamu pojedzie z piosenką Empires. Bondowa ballada doczekała się już sporego grona fanów w kraju i za granicą. Czy ma szansę podczas Eurowizji w Rotterdamie?

Czeka mnie dużo pracy. Przyda mi się dużo wytrwałości, pokory i samozaparcia. Jest dobra motywacja, jest o co walczyć. Stawka jest wysoka, więc się nie poddaję. To jest niesamowite. Jeszcze to wszystko do mnie nie dociera, ale jestem wdzięczna. Jestem wdzięczna za zaufanie i za każdy głos oddany na mnie. W miarę możliwości będę nadrabiać zaległości, ale jestem na to przygotowana. Czeka mnie też dużo pracy nad sobą, nad śpiewem, nad językiem angielskim, bo to jest bardzo ważna kwestia w konkursie Eurowizji. Będzie ciężko, ale nie mogę się doczekać – mówiła nam kilka dni temu Alicja Szemplińska.

Aktualnie trwają zdjęcia do teledysku do eurowizyjnej piosenki Empires Alicji Szemplińskiej. Utwór ma mieć  dramatyczną oprawę wizualną, ale sama wokalistka nie chciała zdradzać na razie zbyt wiele. Wiadomo tylko, że premiera klipu odbędzie się w poniedziałek.

Jak podaje Dziennik Eurowizyjny fani liczą na to, że wraz z teledyskiem zaprezentowana zostanie nowa wersja piosenki, przygotowana specjalnie na konkurs w Rotterdamie. Ostatnie wykonanie Empire podczas konferencji ramówkowej cieszyło się sporym powodzeniem, choć fanom wciąż jeszcze brakuje mocy w głosie Alicji.

Alicja Szemplińska: szanse na Eurowizji 2020

Aktualne wyniki nie dają nam powodów do zadowolenia. Polska w eurowizyjnych notowaniach zajmujemy zaledwie 22. miejsce w zakładach bukmacherskich. Jeszcze gorzej wyglądają szanse na wygraną Alicji na Eurowizji 2020 – wynoszą jedynie 1%.

Jesteśmy natomiast trzecim krajem typowanym do awansu z półfinału – większe szanse daje się tylko Czechom  i Islandii  (wg Betfair). W łącznym zestawieniu punktacji fanowskich przygotowywanych w aplikacji Eurovision Scoreboard „Empires” zajmuje niskie, 18. miejsce z 8226 punktami – przed nami są Czechy (9618), a za nami Francja  (5249). Aktualnie wygrywa Litwa  (45636), a na samym dnie jest Słowenia  (2423) – pisze Dziennik Eurowizyjny.

Ale na pocieszenie warto wspomnieć o tym, że Empires jest drugą najchętniej oglądaną propozycją eurowizyjną na oficjalnym kanale konkursu. Nie znamy jeszcze wszystkich piosenek. Wiadomo, że do 9 marca wszystkie utwory wybrane na Eurowizję 2020 muszą być dostarczone do organizatorów konkursu. Jeszcze wszystko może się wydarzyć.

Jeden z fanów Eurowizji stworzył wideo, w którym użył scen z filmów o Bondzie. Ciekawe:


Alicja Szemplińska w białym garniturze

Alicja Szemplińska w białym garniturze

Alicja Szemplińska w białym garniturze

Alicja Szemplińska w białym garniturze

Alicja Szemplińska – wiosenna ramówka TVP 2020

Alicja Szemplińska – wiosenna ramówka TVP 2020

Dodaj komentarz

 • Gość Anka pisze:

  GŁUPIUTKI, a zaśpiewaj tak jak ona, masz na tyle męskich jaj w sobie?

 • edom pisze:

  Ponieważ Marcin Maciejczaka okazał się „za stary” , aby wziąć udział w Eurowizji dla dzieci, uważam, że byłby doskonałym kandydatem na konkurs dla dorosłych. Ma obecnie ok. 14-15 lat, ,jest niewiele młodszy od Alicji. Śpiewa dużo dojrzałej niż ona, no i ma doskonałą piosenkę. Gwarantuję zwycięstwo!

 • Lidka pisze:

  Mocny głos, zjawiskowa osoba, rodzi się na naszych oczach wielka artystka !

 • Ewa pisze:

  Trzymam kciuki za wokalistkę, z pewnością talent ma i zrobi wszystko, aby jak najlepiej Polskę reprezentować.

 • Gość pisze:

  Kamil, Twoja opinia świadczy, że nie masz żadnego pojęcia o wokalu. Po prostu piszesz bzdury dziecko. Ona ma głos jak dzwon, ogromny talent i potencjał.

 • Lolo pisze:

  A mówiłam wysłać Weronikę Curyło.
  To teraz macie .
  Największa liczba wyświetleń piosenki Alicji jest spowodowana jej urodą .No ale to nie ten konkurs :/

 • Gość pisze:

  Na pewno pięknie się zaprezentuje i Polska będzie z niej dumna. A czy wygra, nie wiadomo, ponieważ na Eurowizji nie wygrywają piosenki, które są najlepsze.

 • Kamil pisze:

  Szkoda dziewczyny, jej klęska jest pewna jak amen w pacierzu, a na samym początku drogi to może być gwóźdź do trumny dla jej kariery. I nie wiem, w jakim celu były te całe preselekcje, skoro od początku była najbardziej promowana w mediach i było wiadomo, ze pojedzie, mimo, ze była najsłabsza wokalnie i z najmniej oryginalna piosenka…

 • Gość pisze:

  Nawet jeśli pojdzie coś nie po myśli to gratuluję udziału w Eurowizji

 • Gość pisze:

  Kawał ślicznego głosu,aż miło posłuchać

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×