Eurowizja 2020: Jakie szanse ma Polska? Będzie historyczne zwycięstwo?

Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020

Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020

Alicja Szemplińska nie jest jeszcze pełnoletnia, a ma już na swoim koncie mnóstwo sukcesów. Młoda wokalistka wygrała programy „Hit Hit Hurra”, „The Voice of Poland”, a ostatnio eurowizyjną  „Szansę na sukces”, dzięki której będzie reprezentantką Polski na Eurowizji 2020. Jakie ma szanse? 

23 lutego Polska wybrała reprezentanta na Eurowizję 2020. Decyzją widzów i jurorów eliminacje, które odbyły się w ramach programu Szansa na sukces, wygrała 17-letnia Alicja Szemplińska. Pochodząca z Ciechanowa wokalistka o zjawiskowej urodzie i potężnym głosie, do Rotterdamu pojedzie z piosenką Empires. Bondowa ballada doczekała się już sporego grona fanów w kraju i za granicą. Czy ma szansę podczas Eurowizji w Rotterdamie?

Czeka mnie dużo pracy. Przyda mi się dużo wytrwałości, pokory i samozaparcia. Jest dobra motywacja, jest o co walczyć. Stawka jest wysoka, więc się nie poddaję. To jest niesamowite. Jeszcze to wszystko do mnie nie dociera, ale jestem wdzięczna. Jestem wdzięczna za zaufanie i za każdy głos oddany na mnie. W miarę możliwości będę nadrabiać zaległości, ale jestem na to przygotowana. Czeka mnie też dużo pracy nad sobą, nad śpiewem, nad językiem angielskim, bo to jest bardzo ważna kwestia w konkursie Eurowizji. Będzie ciężko, ale nie mogę się doczekać – mówiła nam kilka dni temu Alicja Szemplińska.

Aktualnie trwają zdjęcia do teledysku do eurowizyjnej piosenki Empires Alicji Szemplińskiej. Utwór ma mieć  dramatyczną oprawę wizualną, ale sama wokalistka nie chciała zdradzać na razie zbyt wiele. Wiadomo tylko, że premiera klipu odbędzie się w poniedziałek.

Jak podaje Dziennik Eurowizyjny fani liczą na to, że wraz z teledyskiem zaprezentowana zostanie nowa wersja piosenki, przygotowana specjalnie na konkurs w Rotterdamie. Ostatnie wykonanie Empire podczas konferencji ramówkowej cieszyło się sporym powodzeniem, choć fanom wciąż jeszcze brakuje mocy w głosie Alicji.

Alicja Szemplińska: szanse na Eurowizji 2020

Aktualne wyniki nie dają nam powodów do zadowolenia. Polska w eurowizyjnych notowaniach zajmujemy zaledwie 22. miejsce w zakładach bukmacherskich. Jeszcze gorzej wyglądają szanse na wygraną Alicji na Eurowizji 2020 – wynoszą jedynie 1%.

Jesteśmy natomiast trzecim krajem typowanym do awansu z półfinału – większe szanse daje się tylko Czechom  i Islandii  (wg Betfair). W łącznym zestawieniu punktacji fanowskich przygotowywanych w aplikacji Eurovision Scoreboard „Empires” zajmuje niskie, 18. miejsce z 8226 punktami – przed nami są Czechy (9618), a za nami Francja  (5249). Aktualnie wygrywa Litwa  (45636), a na samym dnie jest Słowenia  (2423) – pisze Dziennik Eurowizyjny.

Ale na pocieszenie warto wspomnieć o tym, że Empires jest drugą najchętniej oglądaną propozycją eurowizyjną na oficjalnym kanale konkursu. Nie znamy jeszcze wszystkich piosenek. Wiadomo, że do 9 marca wszystkie utwory wybrane na Eurowizję 2020 muszą być dostarczone do organizatorów konkursu. Jeszcze wszystko może się wydarzyć.

Jeden z fanów Eurowizji stworzył wideo, w którym użył scen z filmów o Bondzie. Ciekawe:


Alicja Szemplińska w białym garniturze

Alicja Szemplińska w białym garniturze

Alicja Szemplińska w białym garniturze

Alicja Szemplińska w białym garniturze

Alicja Szemplińska – wiosenna ramówka TVP 2020

Alicja Szemplińska – wiosenna ramówka TVP 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×