Szukaj

Eurowizja 2020: data i miejsce wybrane! Kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2020 gdzie i kiedy, logo i motyw

Eurowizja 2020 gdzie i kiedy, logo i motyw

Gdzie i kiedy odbędzie się Eurowizja 2020? Data i miejsce wybrane! 30 sierpnia ogłoszono, gdzie dokładnie zostanie zorganizowany konkurs.

Już w maju odbędzie się 65. edycja Eurowizji. 30 sierpnia ogłoszono, które miasto zorganizuje popularny konkurs. Zgodnie z zasadami, Eurowizja odbywa się w kraju, którego reprezentant zwyciężył w poprzednim roku. Pewne jest więc, że gospodarzem konkursu w 2020 roku będzie Holandia, którą w 2019 roku reprezentował Duncan Laurence z piosenką Arcade. 

Zobacz: Zwycięzca Eurowizji 2019 zrobił coming out! Duncan Laurence otwarcie o swojej orientacji seksualnej [WIDEO]

Eurowizja 2020: W jakim mieście się odbędzie?

Ku zaskoczeniu wielu fanów, konkurs nie odbędzie się w stolicy kraju. Amsterdam zrezygnował z kandydowania do miana organizatora Eurowizji. W tym czasie w mieście odbędzie się wiele innych wydarzeń, między innymi Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Arena widowiskowa Ziggo Dome, w której mógłby odbyć się koncert jest wtedy zajęta, a zmiana harmonogramu jest niemożliwa. Ponadto Amsterdam od lat walczy ze zbyt dużą liczbą turystów, więc dodatkowa fala fanów muzyki z całej Europy i świata, nie jest tam do końca mile widziana.

Rozpoczęła się więc walka o to, które holenderskie miasto zostanie gospodarzem konkursu. 30 sierpnia 2018 ogłoszono, że Eurowizję 2020 zorganizuje Rotterdam. Decyzję organizatorów (na którą decydujący wpływ ma mieć ma mieć symboliczny przekaz, jaki zaproponowały kandydujące miasta). Konkurs odbędzie się w Ahoy Rotterdam. Arena pomieści 16 500 fanów Eurowizji. W przeszłości na terenie obiektu organizowano Eurowizję Junior i MTV EMA.

Zobacz: Zajrzeliśmy za kulisy MTV EMA 2016 w Rotterdam Ahoy! W tych luksusach gwiazdy odpoczywają podczas gali! [ZDJĘCIA]

Ogłoszenie miasta-gospodarza odbyło się poprzez oficjalne kanały eurowizyjne, w tym stronę eurovision.tv. Wiadomość podano także w programie nadawcy NPO w południowym wydaniu programu informacyjnego.

Eurowizja 2020: kiedy będzie? Znamy daty

Podczas konferencji ogłoszono również, kiedy dokładne zorganizowane zostaną półfinały i finał Eurowizji 2020:

12 i 14 maja odbędą się półfinały, a 16 maja będzie miał miejsce wielki finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 – informuje eurowizja.org.

Wszystko już jasne! Teraz pora na wybranie polskiego reprezentanta.

Zobacz: Kto z Polski powinien jechać na Eurowizję 2020? Internauci wybrali najlepszych kandydatów! Oto faworyci


Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×