Eurowizja 2020 Francja: Tom Leeb z piosenką „The Best in Me”. Co o nim wiemy?

Eurowizja 2020 Francja: Tomas Leeb

Eurowizja 2020 Francja: Tomas Leeb

Eurowizja 2020: Francja wybrała piosenkę i reprezentanta. Kim jest Tom Leeb, który w finale zaśpiewa The Best in Me? Kto skomponował utwór i co wiemy o reprezentancie kraju? Co publikuje na Instagramie? Czy ma dziewczynę? Sprawdziliśmy.

Francja od wielu lat nie miała dużego przeboju na Eurowizji. Co prawda wygrywała pięciokrotnie, ale ostatni sukces odniosła w 1977 roku, gdy wygrała Marie Myriam z piosenką L’oiseau et l’enfant. W 1990 i 1991 roku byli o włos od zwycięstwa, bo wykonawcy z Francji zdobywali 2. miejsce, ale drugie to jednak nie pierwsze.

Przez ostatnie dwa lata Francja wybierała swoich przedstawicieli do konkursu Eurowizji według reguł telewizyjnego formatu Destination Eurovision stacji France 2. Producenci tłumaczyli to chęcią większej kontroli nad procesem selekcyjnym. W tym roku zdecydowali się jednak na wewnętrzną formę wyboru reprezentanta na Eurowizję 2020. Pierwszy raz France 2 poprosiło o propozycje przeboju na Eurowizję, nie tylko francuskich kompozytorów i producentów, ale też zagranicznych.

The Best in Me: Piosenka z Francji na Eurowizję 2020

W związku, z czym autorami przeboju The Best in Me, który Tom Leeb zaśpiewa w Rotterdamie, są Thomas G:Son i Peter Boström – autorzy m.in. zwycięskiego utworu Loreen Euphoria oraz John Lundvik, który w ubiegłym roku reprezentował Szwecję. Wszystko byłoby idealnie gdyby nie fakt, że kilka godzin przed uroczystą premierą utwór wyciekł do sieci. Wpadkę organizatorzy tłumaczyli różnymi strefami czasowymi i godzinami publikacji. Nie ma to jednak wpływu na udział Francji w Eurowizji.

Eurowizja 2020 Francja: Kim jest Tom Leeb?

30-letni Tom Leeb jest synem aktora komediowego Michela Leeba i dziennikarki Beatrice Malicet. Ma dwie starsze siostry: Fanny i Elsę. Debiutował jako aktor teatralny w 2003, grając w sztuce Madame Doubtfire na deskach Théâtre de Paris. W kolejnych latach kontynuował karierę aktorską, występując w filmach i serialach telewizyjnych. Popularność przyniosła mu rola Toma w serialu Sous le soleil de Saint-Tropez. We wrześniu 2018 wydał debiutancką EPkę, a dokładnie rok później album studyjny pt. Recollection. Oba wydawnictwa promował singlem Are We Too Late. To miła popowo-folkowa muzyka pełna słońca i pozytywnych emocji.

Czy Tom Leeb ma dziewczynę? Artysta niewiele mówi o swoim życiu prywatnym. Niestety nie wiemy, czy jest z kimś na stałe związany.

Tom Leeb – Eurowizja 2020 Francja

Tom Leeb – Eurowizja 2020 Francja

Od czasu zmiany regulaminu podczas 44. Konkursu Piosenki Eurowizji w 1999 roku, Francja jest jednym z krajów tzw. Wielkiej Czwórki (obok Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii), które mają zapewnione miejsce w finale ze względu na płacenie największych składek na organizację imprezy. Od 2011 roku, czyli od czasu powrotu Włoch do stawki konkursowej, Wielka Czwórka została przemianowana na tzw. Wielką Piątkę.

W tym roku za sprawą Toma Leeba Francja znów ma szansę powalczyć o podium!


Tom Leeb

Tom Leeb

Tom Leeb

Tom Leeb

Tom Leeb z siostrami

Tom Leeb z siostrami

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×