Eurowizja 2020: Bukmacherzy ocenili szanse Polski. Alicja Szemplińska wejdzie do finału?

Eurowizja 2020: bukmacherzy

Eurowizja 2020: bukmacherzy

Polska na Eurowizji 2020: Bukmacherzy ocenili szanse Alicji Szemplińskiej i jej piosenki Empires. Choć w półfinale jest bardzo wysoko, to w finale wypada nieco słabiej. Które miejsce zajmuje obecnie?

Wczoraj Polska wybrała reprezentanta na Eurowizję 2020. Decyzją widzów i jurorów eliminacje, które odbyły się w ramach programu Szansa na sukces, wygrała 17-letnia Alicja Szemplińska. Pochodząca z Ciechanowska wokalistka o zjawiskowej urodzie i potężnym głosie do Rotterdamu pojedzie z piosenką Empires. Posągowa ballada doczekała się już sporego grona fanów w kraju i za granicą. A jak jej szanse na zwycięstwo w konkursie oceniają eksperci?

W sieci pojawił się pierwszy ranking bukmacherów, który przygotowała firma Oddschecker. Choć swoje piosenki wybrało dopiero 19 państw, to w zestawieniu uwzględniono wszystkie kraje uczestniczące (te, które jeszcze nie mają wybranego reprezentanta oceniono na podstawie wyników z ostatnich kilku lat). Jak na tle konkurencji wypada Alicja Szemplińska?

Eurowizja 2020: Bukmacherzy ocenili Polskę

Gdyby Eurowizja odbyła się dzisiaj, a o wyniku decydowaliby brytyjscy bukmacherzy, Polska skończyłaby zmagania na 28. miejscu. Jest to o tyle niepokojąca informacja, że w finale konkursu występuje tylko 26 reprezentantów. Czy to oznacza, że Alicja Szemplińska nie ma szans na awans do finału? Nic bardziej mylnego. W drugim półfinale Polska plasuje się na wysokim, trzecim miejscu (za Czechami i Islandią). Tak dobrych not nie mieliśmy od dawna.

Do czasu Eurowizji Alicja zamierza podszlifować swój warsztat wokalny i język angielski. O szczegółach opowiedziała naszej reporterce:

Czeka mnie dużo pracy. Przyda mi się dużo wytrwałości, pokory i samozaparcia. Jest dobra motywacja, jest o co walczyć. Stawka jest wysoka, więc się nie poddaję. To jest niesamowite. Jeszcze to wszystko do mnie nie dociera, ale jestem wdzięczna. Jestem wdzięczna za zaufanie i za każdy głos oddany na mnie. W miarę możliwości będę nadrabiać zaległości, ale jestem na to przygotowana. Czeka mnie też dużo pracy nad sobą, nad śpiewem, nad językiem angielskim, bo to jest bardzo ważna kwestia w konkursie Eurowizji. Będzie ciężko, ale nie mogę się doczekać.

Eurowizja 2020: Faworyci

Kto wygra Eurowizję 2020? Na chwilę obecną numerem jeden u bukmacherów jest Litwa, czyli The Roop z piosenką On fire. Drugie miejsce przypada Włochom (DiodatoFai rumore), a trzecie Rumunii (Roxen, piosenka jeszcze nie została wybrana).

A tak brzmi piosenka Alicji Szemplińskiej:


Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Kasia Dereń, Albert Cerny i Alicja Szemplińska z jury – Eurowizja 2020: preselekcje

Kasia Dereń, Albert Cerny i Alicja Szemplińska z jury – Eurowizja 2020: preselekcje

Kasia Dereń, Albert Cerny i Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Kasia Dereń, Albert Cerny i Alicja Szemplińska – Eurowizja 2020: preselekcje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×