Szukaj

Kto poda polskie punkty na Eurowizji 2019? Już wiemy, na kogo postawiono w TVP!

Mateusz Szymkowiak ponownie poda polskie punkty podczas Eurowizji 2019! Dziennikarz TVP przekaże wyniki głosowania polskiego jury podczas wielkiego finału, który odbędzie się 18 maja w Tel Awiwie.
Eurowizja 2019 punkty z Polski

Do Eurowizji 2019 pozostało tylko pół miesiąca! Już 14 maja dowiemy się, czy Polska awansowała do finału, który odbędzie się cztery dni później. O Grand Prix w ostatecznym starciu zawalczy 26 uczestników, a wpływ na wynik będą mieli nie tylko widzowie, ale także – niezmiennie od 2009 roku – jurorzy. Wyniki głosowania komisji jurorskich tradycyjnie przekazują osobistości związane z konkursem lub bezpośrednio z nadawcą, który emituje koncerty w swoim kraju, w przypadku Polski jest to TVP.

Zobacz: Eurowizja 2019: Znamy skład polskiego jury! W obsadzie same gwiazdy!

Kto poda punkty z Polski na Eurowizji 2019?

Podczas dzisiejszego wydania Pytania na śniadanie poznaliśmy nazwisko polskiego sekretarza, który na oczach ponad 200 milionów widzów przekaże słynne 12 points. Z prowadzącymi Eurowizję, podobnie jak rok temu, połączy się Mateusz Szymkowiak. Dziennikarz TVP, współprowadzący program Lajk! oraz reporter Pytania na śniadanie, prywatnie jest wielkim fanem Eurowizji, o czym opowiedział przy okazji jednej z rozmów z naszą reporterką:

Ja sam jestem sympatykiem Eurowizji i bardzo chciałbym, żeby Eurowizja w końcu trafiła do Polski. Trzymajmy za to kciuki.

Mateusz świetnie sprawdził się w roli krajowego sekretarza w ubiegłym roku, dlatego też jego ponowny wybór wydaje się być w pełni uzasadniony. Szymkowiak wyjawił, że na ten szczególny wieczór, podobnie jak rok temu, włoży garnitur przygotowany przez Rafała Czapula.

Przypomnijmy, jak Mateusz Szymkowiak podawał punkty na Eurowizji 2018 w Lizbonie:

Kto z polski podawał punkty na Eurowizji?

Mateusz Szymkowiak polskie wyniki głosowania poda po raz drugi w historii. W przeszłości punkty i pozdrowienia z Warszawy przekazywali:

  • 1994 – 1999: Jan Chojnicki
  • 2001 – 2007: Maciej Orłoś
  • 2008 – 2009: Radosław Brzózka
  • 2010: Aleksandra Rosiak
  • 2011: Odeta Moro
  • 2014: Paulina Chylewska
  • 2015: Ola Ciupa (w zastępstwie za Cleo)
  • 2016 – 2017: Anna Popek

Kto w roli krajowego sekretarza wypadł najlepiej?

Zobacz: Eurowizja 2019 już 14 maja! Jak Polska wypada w rankingu bukmacherów? Sprawdziliśmy szanse Tulii

Zobacz: Eurowizja 2019: Oto kandydaci i piosenki z pierwszego półfinału! Poznaj rywali zespołu Tulia!

Zobacz: Conchita Wurst na najnowszych zdjęciach nie przypomina siebie! Stało się z nią coś bardzo dziwnego


Czy TULIA wygra Eurowizję 2019?

×