Szukaj

Eurowizja 2019: Znamy skład polskiego jury! W obsadzie same gwiazdy!

Eurowizja 2019: jury Polska

Eurowizja 2019: jury Polska

Wyniki Eurowizji 2019 zależą nie tylko od widzów, ale także od jurorów. 30 kwietnia poznaliśmy skład polskiej komisji, której przewodniczącą została Ania Wyszkoni. Sprawdź, kto jeszcze będzie miał wpływ na wynik konkursu.

Od 2009 roku wpływ na wynik Eurowizji mają nie tylko telewidzowie, ale również jurorzy. Eksperci często stawiają na kandydatów, którzy niekoniecznie przypadli do gustu masowej publiczności. Rok temu głosowanie wygrała Austria, która w głosowaniu SMS znalazła się dopiero na 12 miejscu. Komisje jurorskie z zagranicy dotychczas skutecznie „podcinały skrzydła” naszym reprezentantom – najbardziej odczuli to uplasowani na samym końcu Michał Szpak i Cleo, którym widzowie przyznali miejsca w top5.

Eurowizja 2019: skład jury

Dzisiaj poznaliśmy skład polskiego jury, które będzie oddawać głosy na najlepsze występy w pierwszym półfinale i finale. Zgodnie z regulaminem nie mogą oni głosować na swojego reprezentanta, którym w tym roku jest zespół TULIA. Przewodniczącą tegorocznej komisji jurorskiej została Ania Wyszkoni, która z grupą Łzy startowała w preselekcjach do Eurowizji w 2004 roku, była również jurorką podczas eliminacji do Eurowizji Junior 2016.

Wpływ na polskie punkty będą mieli także m.in. uczestnik preselekcji z 2017 roku – Rafał Brzozowski, Maciej Durczak (menadżer i partner Ani Wyszkoni), Dominika Gawęda oraz Paweł Rurak-Sokal z zespołu Blue Cafe, który reprezentował Polskę podczas Eurowizji 2004 w Stambule.

Łącznie wpływ na ostateczny wynik Eurowizji 2019 będzie miało 205 osób z 41 krajów, które na co dzień związane są z branżą muzyczną.

Kiedy Polska występuje na Eurowizji 2019?

Polska na Eurowizji wystąpi w pierwszym półfinale, który odbędzie się we wtorek, 14 maja. Zespół Tulia z piosenką Fire of love wystąpi na scenie jako czwarty kandydat.

Zobacz: Eurowizja 2019 już 14 maja! Jak Polska wypada w rankingu bukmacherów? Sprawdziliśmy szanse Tulii

Zobacz: Eurowizja 2019: Oto kandydaci i piosenki z pierwszego półfinału! Poznaj rywali zespołu Tulia!

Zobacz: Conchita Wurst na najnowszych zdjęciach nie przypomina siebie! Stało się z nią coś bardzo dziwnego


Ania Wyszkoni – Twój Styl, Doskonałość mody 2019

Ania Wyszkoni – Twój Styl, Doskonałość mody 2019

Rafał Brzozowski – TeleKamery 2019

Rafał Brzozowski – TeleKamery 2019

Paweł Rurak-Sokal, Dominika Gawęda - Dzień Dobry TVN

Paweł Rurak-Sokal, Dominika Gawęda - Dzień Dobry TVN

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×