Szukaj

Eurowizja 2019: Islandia z Hatari faworytem do zwycięstwa! O czym śpiewają?

Islandia na Eurowizji 2019 wystawiła kontrowersyjny zespół Hatari, który o punkty powalczy z piosenką przeciw hejtowi – Hatrið mun sigra. Kim są faworyci konkursu i czemu wzbudzają tak wiele kontrowersji?

Hatari na Eurowizji reprezentuje Islandię. W skład zespołu wchodzą: Klemens Hannigan, Matthías Tryggvi Haraldson i Einar Stéfansson. Panowie tworzą bardzo charakterystyczną muzykę z pogranicza techno i punk rocka, która mocno odbiega od eurowizyjnych standardów. Formacja została założona w 2015 roku i ma szansę stać się rozpoznawalna w całej Europie.

Zwycięstwo w islandzkich preselekcjach nie było zaskoczeniem, co przysporzyło temu krajowi niemałych kłopotów. Muzycy bowiem angażują się w życie polityczne nie tylko swojego państwa, ale także izraelskiego. Dlatego jeszcze w marcu mówiło się o ich nieobecności w Tel Awiwie. Dlaczego? Obawiano się bowiem, że ich występ na Eurowizji „może przerodzić się w protest przeciw polityce Izraela wobec Palestyny”.

Kto z Islandii na Eurowizję 2019?

Aby temu zapobiec izraelska polityk wystosowała pismo do Ministra Spraw Wewnętrznych, aby ten uniemożliwił wjazd zespołu na teren Izraela. Jak dziś już wiemy tak się jednak nie stało, choć echo sprawy nie milknie, a fani czekają z niecierpliwością, czy idole w finale nie zrobią czegoś niespodziewanego.

Na to będziemy musieli poczekać do soboty. Hatari zaśpiewają piosenkę o pokoju i hejcie – Hatrið mun sigra – z numerem „17” (po Wielkiej Brytanii i przed Estonią). Według bukmacherów zajmą siódme miejsce – według wielu internautów wygrają cały konkurs. Ciekawe, kto z nich ma rację?

Zobacz: Seksskandal na Eurowizji 2019! Faworyt konkursu gwiazdą filmów porno! Robił wszystko, by usunąć te ujęcia z sieci!

Zobacz: Odmieniona Conchita Wurst sensacją półfinału Eurowizji 2019! Jeszcze lepsze wcielenie zaprezentowała na Instagramie!

Zobacz: Eurowizja 2019: Serhat z San Marino to dobry znajomy Dawida Wolińskiego! Posłuchaj “Say Na Na Na” [WIDEO]


Islandię na Eurowizji 2019 reprezentuje zespół Hatari

Islandię na Eurowizji 2019 reprezentuje zespół Hatari

Występ Islandii na Eurowizji 2019

Występ Islandii na Eurowizji 2019

Eurowizja 2019 Islandia – zespół Hatari faworytem

Eurowizja 2019 Islandia – zespół Hatari faworytem

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×