Szukaj
Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
HIT! Sukienka Kylie Jenner robi furorę w internecie! Kosztowała mniej niż 100 złotych!
HIT! Sukienka Kylie Jenner robi furorę w internecie! Kosztowała mniej niż 100 złotych!

HIT! Sukienka Kylie Jenner robi furorę w internecie! Kosztowała mniej niż...

HIT! Sukienka Kylie Jenner robi furorę w internecie!...

Z wielkiej tajemnicy nici. Księżna Meghan i książę Harry uciekli na miesiąc miodowy! Dokąd?
Z wielkiej tajemnicy nici. Księżna Meghan i książę Harry uciekli na miesiąc miodowy! Dokąd?

Z wielkiej tajemnicy nici. Księżna Meghan i książę Harry uciekli na...

Z wielkiej tajemnicy nici. Księżna Meghan i książę...

Co Robert Lewandowski robił w czasie finału Ligi Mistrzów? Zorganizował przyjęcie dla mamy z okazji Dnia Matki! Nie uwierzycie kogo ściągnął na prywatny koncert!
Co Robert Lewandowski robił w czasie finału Ligi Mistrzów? Zorganizował przyjęcie dla mamy z okazji Dnia Matki! Nie uwierzycie kogo ściągnął na prywatny koncert!

Co Robert Lewandowski robił w czasie finału Ligi Mistrzów? Zorganizował przyjęcie...

Co Robert Lewandowski robił w czasie finału Ligi...

Dziś niedziela, 27.05.2018

Tak źle nie było od 13 lat! Fatalne wyniki oglądalności Eurowizji w Polsce

Eurowizja wyniki oglądalności w 2018 roku


Eurowizja 2018 – ile osób obejrzało półfinały i finał?

Zainteresowanie Eurowizją w Polsce z udziałem Gromee’ego dobitnie ukazują wyniki oglądalności tegorocznej edycji konkursu. Prezes Jacek Kurski raczej nie ma powodów do zadowolenia, szczególnie jeśli zestawimy je z osiągnięciami np. z 2016 roku, gdy Polskę reprezentował Michał Szpak.

Portal Wirtualne Media ujawnił, ile osób obejrzało Eurowizję 2018. Finał bez udziału reprezentanta Polski stracił aż 1,2 mln w porównaniu do poprzedniego roku. Koncert, w którym Polacy jedynie przyznawali swoje punkty, obejrzało zaledwie 1,41 miliona widzów w TVP1, zaś w TVP Polonia – 118 tysięcy. Nieco większą publiczność przed telewizorami zgromadził drugi półfinał, w którym polska piosenka walczyła o awans – 2,48 mln. Z kolei pierwszy koncert, z udziałem Izraela i Cypru, śledziło tylko 1,04 mln Polaków.

Średnia oglądalność Eurowizji w Polsce

Oglądalność finału Eurowizji w tym roku była najsłabsza od 13 lat. Dziennik Eurowizyjny przypomina, że w latach 2014-2016 najważniejszą część konkursu oglądało średnio 4,5 mln widzów. W 2016 roku poczynania Michała Szpaka oglądało aż 5,11 mln Polaków, co dało TVP aż 41,66% udziału w rynku.

Czy spadające zainteresowanie Eurowizją w Polsce zmusi TVP do przemyśleń nad formatem wyboru piosenki na konkurs? W końcu, jak podaje Wikipedia, nasz reprezentant pojawi się w przyszłorocznym konkursie, który odbędzie się najprawdopodobniej w Jerozolimie.

Netta zaliczyła bolesny upadek! Do sieci trafił film z poturbowaną zwyciężczynią Eurowizji 2018 [WIDEO]

Eurowizja 2018: Gromee zapowiada powrót na konkurs i tłumaczy się z porażki. Poskarżył się na Lukasa

Edyta Herbuś przypomniała wszystkim, że to ona jako jedyna Polka wygrała Eurowizję! [WIDEO]

Moją ulubioną polską piosenką na Eurowizji jest…Komentarzy: 6


Gość | 18 maja 2018, 22:18

Gdy w Eurowizji brał udział Szpak to były takie emocje, że długo nikt tego nie powtórzy. To była naprawdę wielka szansa dla naszego kraju.


Gość | 18 maja 2018, 17:21

Gościu, czy myślisz, że startowało tylko te 10 piosenek, które usłyszeliśmy na preselekcjach??? Startowało ok. 100 wykonawców, a szanowna komisja wybrała spośród nich ten chłam, który mieliśmy oceniać.


Gość | 18 maja 2018, 15:54

Przepraszam bardzo,ale od kiedy to TVP wybiera piosenkę???przecież głos należy do miliona Polaków. TVP tylko transimutuje preselekcje. Następnym razem zastanówcie się kilka razy zamiast walnąć jakąś głupotę.


Gość | 18 maja 2018, 00:30

Drogi Widzu : 101% racji. Nic dodać, nic ująć. Brawo.


Widz | 17 maja 2018, 06:21

Raptem wszyscy chcą Szpaka, ale przypomnijcie sobie, ile razy w polskich rozgłośniach grany był jego eurowizyjny utwór? Jaka była promocja jego genialnej płyty BBS? Ja wiem, jaka – ŻADNA! Czy jego utwory są gdziekolwiek grane? Nie, słychać wszędzie do u s rania wokalną sieczkę z miernymi wokalikami, a jego piosenek jak na lekarstwo. Ale na Eurowizję, to każdy chętnie by go wepchał, łącznie z Kurski. A potem znowu szambo się na niego wyleje, a radiostacje nadal będą miały go w poważaniu, bo wytwórnia skąpi na niego kasy. Całe szczęście, że za oceanem już o nim usłyszeli i zachwycili się nim. Ale to też on sam musiał sobie wywalczyć, a menagement chętnie z nim poleciał spijać śmietankę.


ES | 17 maja 2018, 00:01

Pomijając fakt że moim zdaniem poziom w tym roku był lekko żenujący , to Michał Szpak ma w sobie to COŚ , że czy go lubisz czy nie to ciągnie cię do odbiornika !!! Facet jest absolutnie fascynujący! I ten GŁOS !!!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

×