Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Małgorzata Rozenek w obcisłej mini i nowej fryzurze odwiedziła „Dzień Dobry TVN”. Trudno oderwać wzrok!
Małgorzata Rozenek w obcisłej mini i nowej fryzurze odwiedziła „Dzień Dobry TVN”. Trudno oderwać wzrok!

Małgorzata Rozenek w obcisłej mini i nowej fryzurze odwiedziła „Dzień Dobry...

Małgorzata Rozenek w obcisłej mini i nowej fryzurze...

On naprawdę to zrobił! Michał Szpak ściął swoje piękne włosy! Bardzo odważna zmiana!
On naprawdę to zrobił! Michał Szpak ściął swoje piękne włosy! Bardzo odważna zmiana!

On naprawdę to zrobił! Michał Szpak ściął swoje piękne włosy! Bardzo...

On naprawdę to zrobił! Michał Szpak ściął swoje...

Kuba Badach wywija na parkiecie aż miło! Ola Kwaśniewska pokazała kapitalne nagranie swojego męża w akcji! [WIDEO]
Kuba Badach wywija na parkiecie aż miło! Ola Kwaśniewska pokazała kapitalne nagranie swojego męża w akcji! [WIDEO]

Kuba Badach wywija na parkiecie aż miło! Ola Kwaśniewska pokazała kapitalne...

Kuba Badach wywija na parkiecie aż miło! Ola...

Dziś piątek, 19.10.2018

Tak źle nie było od 13 lat! Fatalne wyniki oglądalności Eurowizji w Polsce

Eurowizja wyniki oglądalności w 2018 rokuEurowizja 2018 – ile osób obejrzało półfinały i finał?

Zainteresowanie Eurowizją w Polsce z udziałem Gromee’ego dobitnie ukazują wyniki oglądalności tegorocznej edycji konkursu. Prezes Jacek Kurski raczej nie ma powodów do zadowolenia, szczególnie jeśli zestawimy je z osiągnięciami np. z 2016 roku, gdy Polskę reprezentował Michał Szpak.

Portal Wirtualne Media ujawnił, ile osób obejrzało Eurowizję 2018. Finał bez udziału reprezentanta Polski stracił aż 1,2 mln w porównaniu do poprzedniego roku. Koncert, w którym Polacy jedynie przyznawali swoje punkty, obejrzało zaledwie 1,41 miliona widzów w TVP1, zaś w TVP Polonia – 118 tysięcy. Nieco większą publiczność przed telewizorami zgromadził drugi półfinał, w którym polska piosenka walczyła o awans – 2,48 mln. Z kolei pierwszy koncert, z udziałem Izraela i Cypru, śledziło tylko 1,04 mln Polaków.

Średnia oglądalność Eurowizji w Polsce

Oglądalność finału Eurowizji w tym roku była najsłabsza od 13 lat. Dziennik Eurowizyjny przypomina, że w latach 2014-2016 najważniejszą część konkursu oglądało średnio 4,5 mln widzów. W 2016 roku poczynania Michała Szpaka oglądało aż 5,11 mln Polaków, co dało TVP aż 41,66% udziału w rynku.

Czy spadające zainteresowanie Eurowizją w Polsce zmusi TVP do przemyśleń nad formatem wyboru piosenki na konkurs? W końcu, jak podaje Wikipedia, nasz reprezentant pojawi się w przyszłorocznym konkursie, który odbędzie się najprawdopodobniej w Jerozolimie.

Netta zaliczyła bolesny upadek! Do sieci trafił film z poturbowaną zwyciężczynią Eurowizji 2018 [WIDEO]

Eurowizja 2018: Gromee zapowiada powrót na konkurs i tłumaczy się z porażki. Poskarżył się na Lukasa

Edyta Herbuś przypomniała wszystkim, że to ona jako jedyna Polka wygrała Eurowizję! [WIDEO]Moją ulubioną polską piosenką na Eurowizji jest…

Komentarzy: 6


Gość | 18 maja 2018, 22:18

Gdy w Eurowizji brał udział Szpak to były takie emocje, że długo nikt tego nie powtórzy. To była naprawdę wielka szansa dla naszego kraju.


Gość | 18 maja 2018, 17:21

Gościu, czy myślisz, że startowało tylko te 10 piosenek, które usłyszeliśmy na preselekcjach??? Startowało ok. 100 wykonawców, a szanowna komisja wybrała spośród nich ten chłam, który mieliśmy oceniać.


Gość | 18 maja 2018, 15:54

Przepraszam bardzo,ale od kiedy to TVP wybiera piosenkę???przecież głos należy do miliona Polaków. TVP tylko transimutuje preselekcje. Następnym razem zastanówcie się kilka razy zamiast walnąć jakąś głupotę.


Gość | 18 maja 2018, 00:30

Drogi Widzu : 101% racji. Nic dodać, nic ująć. Brawo.


Widz | 17 maja 2018, 06:21

Raptem wszyscy chcą Szpaka, ale przypomnijcie sobie, ile razy w polskich rozgłośniach grany był jego eurowizyjny utwór? Jaka była promocja jego genialnej płyty BBS? Ja wiem, jaka – ŻADNA! Czy jego utwory są gdziekolwiek grane? Nie, słychać wszędzie do u s rania wokalną sieczkę z miernymi wokalikami, a jego piosenek jak na lekarstwo. Ale na Eurowizję, to każdy chętnie by go wepchał, łącznie z Kurski. A potem znowu szambo się na niego wyleje, a radiostacje nadal będą miały go w poważaniu, bo wytwórnia skąpi na niego kasy. Całe szczęście, że za oceanem już o nim usłyszeli i zachwycili się nim. Ale to też on sam musiał sobie wywalczyć, a menagement chętnie z nim poleciał spijać śmietankę.


ES | 17 maja 2018, 00:01

Pomijając fakt że moim zdaniem poziom w tym roku był lekko żenujący , to Michał Szpak ma w sobie to COŚ , że czy go lubisz czy nie to ciągnie cię do odbiornika !!! Facet jest absolutnie fascynujący! I ten GŁOS !!!


Dodaj komentarz
×