Szukaj

Szał na Eurowizję 2018 trwa! Gwiazda, która już raz reprezentowała nasz kraj, chce jechać ponownie!

Eurowizja 2018 kto z Polski? Eliminacje

Lidia Kopania z piosenką na Eurowizję 2018

Lidia Kopania zadebiutowała w mediach wcześnie, bo jako nastolatka. Swoją przygodę z show-biznesem zaczęła od konkursu piękności, który wygrała, później przyszła pora na eksperymentowanie z muzyką. Singiel Niezwykły dar przyniósł jej uznanie branży muzycznej, co zaowocowało współpracą z zespołem Kind Of Blue – w Polsce i Niemczech. Razem wydali jedną płytę, a później Kopania skupiła się na solowej karierze. Wygrana w TOPTrendy uczyniła z niej jedną z popularniejszych wokalistek na polskiej scenie, ale szczyt rozpoznawalności nadszedł w 2009 roku, kiedy to Lidia wygrała polskie preselekcje na Eurowizję.

Kopania reprezentowała Polskę w Moskwie. Jej propozycja I Don’t Wanna Leave zajęła w półfinale 12. miejsce. Romans z Eurowizją tak bardzo spodobał się Lidii, że postanowiła ponownie zawalczyć o udział w konkursie. W tym celu nagrała propozycję ze szwedzkimi producentami, którą chce zgłosić do tegorocznych eliminacji jeśli takowe się odbędą.

Wybrałam jedną z wielu wspaniałych piosenek. Jestem zadowolona ze współpracy ze szwedzkimi producentami. Muzyka powstawała w Szwecji, a wokale nagrywaliśmy w Polsce. Eurowizja to niesamowita przygoda. Fani namawiają mnie do udziału w Eurowizji, a za moje utwory odpowiadają muzycy, którzy wielokrotnie komponowali utwory na ten konkurs – słowa Kopani cytuje anglojęzyczny portal WiwiBloggs.

Czy Lidia Kopania na Eurowizji 2018 miałaby szansę zapewnić Polsce udział w finale i ewentualnie wygrać konkurs? Nieoficjalnie mówi się, że do preselekcji swoje propozycje przygotowuję także Michał Szpak (podobno jest to piosenka Don’t Poison Your Heart) oraz… Ich Troje, które dwukrotnie reprezentowało Polskę (2003 i 2006).

Skandal na Eurowizji Junior 2017! Jak wiele straciła przez to Polska?

Eurowizja 2018: SZOK! Margaret oficjalnie w preselekcjach, ale… wybrała inny kraj! Wylała się na nią FALA morderczego hejtu

Wielka metamorfoza Conchity Wurst! Artysta całkowicie zmienił swój wizerunek! Zobaczcie najnowsze zdjęcia!

Występ Lidii Kopani na Eurowizji 2009


Moją ulubioną polską piosenką na Eurowizji jest…

×