Eurowizja 2018: Będzie dyskwalifikacja z preselekcji?! Jedna z gwiazd złamała regulamin konkursu!

Preselekcje Eurowizja Polska

Preselekcje Eurowizja Polska

Piosenka Ifi Ude na Eurowizję 2018 nie jest zgodna z regulaminem preselekcji

Wczoraj TVP ogłosiła listę artystów i ich piosenek, które zakwalifikowały się do finału polskich preselekcji na Eurowizję 2018. Na razie w internecie można posłuchać czterech propozycji, reszta – według zapewnień kandydatów – zostanie opublikowana najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Jednym z utworów, który od jakiegoś czasu mogą posłuchać fani Eurowizji jest Love is stronger polsko-nigeryjskiej wokalistki Ifi Ude, którą doskonale powinna kojarzyć publiczność Must be the music.

Preselekcje na Eurowizję 2018: Znamy 10 kandydatów i ich piosenki! Oto oficjalna lista!

Okazuje się, że piosenka Ifi Ude nie spełnia wymagań określonych w regulaminie konkursu. Dziennik Eurowizyjny zwraca uwagę na fakt, że fragment piosenki Love is stronger jest zaśpiewany po nigeryjsku:

Zgodnie z regulaminem TVP, zgłaszane piosenki powinny być wykonywane jedynie po polsku lub angielsku. Niestety, komisja TVP wykazała się brakiem konsekwencji w tej sprawie dopuszczając utwór „Love is Stronger” Ifi Ude, gdzie wokalistka śpiewa fragment po nigeryjsku. Dodatkowo okazało się, że oficjalne komunikaty TVP mówiły o „dowolności” języka utworu, co nie było prawdą według regulaminu – czytamy na łamach serwisu o Eurowizji.

Warto przy okazji zaznaczyć, że właśnie ze względu na język francuski, z preselekcji została zdyskwalifikowana Ramona Rey:

Drodzy eurowizjomaniacy – pięknie dziękuję. Zgłosiłam „EUVI” do Krajowych Eliminacji właśnie dlatego, że czułam Wasze wsparcie i wiarę w ten utwór. Te 7 słów w języku francuskim (będących tłumaczeniem fragmentu polskiego tekstu piosenki) niestety zdyskwalifikowało ten utwór z polskich preselekcji, a jedynym obcym językiem, jakim można się posługiwać, jest j. angielski. Szkoda. Ściskam! – napisała Ramona na Facebooku.

Czy Ifi Ude zostanie skreślona z listy uczestników Krajowych Eliminacji 2018? Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku TVP dopuściło do udziału w preselekcjach wokalistkę Lanberry, choć polska wersja jej piosenki Only Human opublikowana została już 5 sierpnia, czyli prawie miesiąc za wcześnie.

Jak będzie tym razem?

Wielki przebój zdyskwalifikowany z preselekcji do Eurowizji 2017! To mogła być ogromna szansa dla Polski na wygraną!

TYLKO U NAS! Już wiadomo czy Michał Szpak pojedzie na Eurowizję 2018! To dopiero jest zaskoczenie!

Eurowizja 2018: Jest już piosenka Margaret, którą chce reprezentować Szwecję! To murowany HIT! [WIDEO]


Love is stronger - piosenka Ifi Ude na preselekcje do Eurowizji 2018

Love is stronger - piosenka Ifi Ude na preselekcje do Eurowizji 2018

Kim jest Ifi Ude?

Kim jest Ifi Ude?

Ifi Ude, Wikipedia

Ifi Ude, Wikipedia

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×